میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۴
 
 
احساس تهدید
این تصور که سیاست‌های تهاجمی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران باعث عقب‌نشینی ایران خواهد شد، خیالی باطل است...

این تصور که سیاست‌های تهاجمی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران باعث عقب‌نشینی ایران خواهد شد، خیالی باطل است، در زمان مناسب و بزنگاه حرفه‌ای، پاسخ به تهاجم آمریکا داده خواهد شد.
آمریکای دوران ترامپ سیاست‌های تهاجمی و خصمانه خود را علیه ایران افزایش داده و در تازه ترین اقدام این کشور، طرح مجلس نمایندگان آمریکا علیه برنامه موشکی ایران به تصویب رسید. ۴۲۳ نفر از نمایندگان مجلس آمریکا به این طرح رأی مثبت دادند و تنها ۲ نفر از آنها با این طرح مخالفت کردند. سردمداران آمریکا باید به این نکته توجه داشته باشند که تهدید و فشار بیشتر علیه ایران نه تنها باعث عقب‌‌نشینی جمهوری اسلامی نخواهد شد بلکه، واکنش تهاجمی‌تر از پیش، از سوی ایران شکل خواهد گرفت.
آمریکا درپی تضعیف جمهوری اسلامی ایران است، همه اقدامات و تحریم‌هایی که از سوی ایالات متحده علیه کشورمان اعمال می‌شود، تنها یک هدف را دنبال می‌کند و آن ایجاد ضعف در زمینه‌های نظامی و اقتصادی است.
فرمانده کل قوا در تاریخ ۱۱/۵/۱۳۹۵ در بازدید از دستاوردهای نظامی و دفاعی درباره همین موضوع فرمودند؛ «در شرایطی که قدرت‌های زورگو، چتر قدرت خود را گسترانیده و هیچ رحمی در وجود آنها به چشم نمی‌خورد و علناً مجلس عروسی و بیمارستان را به بهانه مبارزه با تروریسم بمباران می‌کنند و به هیچ نهادی هم پاسخگو نیستند، باید توان دفاعی و تهاجمی را افزایش داد تا این قدرت‌ها احساس تهدید کنند.»
هم‌اکنون اقداماتی که آمریکا علیه پیشرفت‌های موشکی نیروهای مسلح به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام می‌دهد، نشان‌دهنده همان احساس تهدیدی است که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به آن اشاره کرده‌اند.
این احساس تهدید در وجود آمریکایی‌ها دیده می‌شود به همین خاطر است که تلاش می‌کنند تا در حوزه نظامی و دفاعی ایران، محدودیت‌های شدیدی را ایجاد کنند. همانطور که در فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران ایجاد کردند.
موشک‌های بالستیک نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تاکنون توانسته است از عملیاتی شدن تهدیدات نظامی آمریکا جلوگیری کند، وجود این موشک‌ها به خوبی اقتدار و قدرت نظامی ایران را به رخ دشمن کشیده است.
دستاویز آمریکا برای مقابله با پیشرفت‌های موشکی و نظامی ایران، اعمال تحریم‌های اقتصادی است. هم اکنون نیز تحریم‌های اقتصادی در زمینه نظامی علیه ایران اعمال می‌شود و در چنین شرایطی ایران توانسته است به پیشرفت‌های موشکی در حوزه نظامی دست پیدا کند.
قابلیت‌های وحشتناک موشک‌های دوربرد ایران تا جایی است که فرمانده کل سپاه پاسداران به آمریکایی‌ها هشدار می‌دهد که اگر نام سپاه پاسداران در فهرست تروریستی آمریکا قرار بگیرد، سربازان آمریکایی در منطقه همسنگ داعش خواهند بود، به همین خاطر سردار سرلشگر جعفری تاکید می‌کند در صورت چنین اقدامی، نیروهای آمریکایی تا شعاع ۲ هزار کیلومتر از مرزهای ایران دورتر شوند. چنین واکنش انقلابی و تهاجمی باعث شد تا آمریکا از تصمیم خود منصرف شود.
جمهوری اسلامی ایران، گزینه‌های بسیاری برای پاسخ دادن به تهاجم آمریکا علیه کشورمان در دست دارد. خلیج‌فارس، شاهد حضور آمریکایی‌ها است و تنها نیروی مقتدر و قدرتمندی که برای ناوگان آمریکا می‌تواند چالشی جدی ایجاد کند، نیروهای دریایی سپاه و ارتش است، وجود پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه که در تیررس موشک‌های دقیق و ویرانگر نیروهای مسلح ایران است، اهداف بسیار دستیافتنی است.
جمهوری اسلامی می‌تواند با آزمایش موشک‌های جدید خود، پاسخ اولیه به اقدام تحریم موشکی آمریکا بدهد.
سیاست ایران تدافعی نیست، قرار نیست ایران به گوشه رینگ برود و این فرصت را به آمریکا بدهد تا ضربات خود را وارد کند، هم اکنون آمریکا در سوریه و عراق، ضربات سنگینی را دریافت کرده و به همین خاطر گیج شده است، ضربات دیگری در راه است که در زمان خود بر سیاست‌ها و رفتارهای آمریکا وارد خواهد شد. جمهوری اسلامی ایران دیگر در لاک دفاعی قرار نخواهد گرفت، بلکه سیاست تهاجمی را درپیش گرفته و این سیاست ادامه خواهد داشت.

نویسنده: محمد صفری

کد مطلب: 101617
 
Share/Save/Bookmark