میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۹
 
 
بهمنی:
متأسفانه چند سالی است حوزه فرهنگی از رویکردهای رهبر انقلاب دور مانده است

کارگردان سینما درپی نامگذاری سال ۹۸ به عنوان «رونق تولید» توسط رهبر معظم انقلاب گفت: متأسفانه چند سالی است حوزه فرهنگی از رویکردهای رهبر انقلاب دور مانده است؛ اصولاً شاید طی سال های اخیر تنها ۱۰ درصد از دغدغه‌مندی‌های ایشان انجام شده و بیش از ۹۰ درصد آن توسط مسئولان و مدیران انجام نشده و به فراموشی سپرده شده است.
حمید بهمنی افزود: قطعاً رویکرد مقام معظم رهبری به نفع اکثریت جامعه است اما متأسفانه این دیدگاه به حوزه فرهنگ سرایت نکرده؛ درست است که برخی از هنرمندان متعهد فقط براساس منویات و مطالبات و دغدغه‌مندی‌های حضرت آقا فعالیت می‌کنند که نمونه بارز آن را می‌توان دست‌اندرکاران جشنواره فیلم عمار دانست اما اکثریت سینما مانند خانه سینما، جشنواره فیلم فجر و... اینگونه نیستند و ما شاهدیم حتی جوایزی که در جشنواره داده می‌شود در راستای اهداف کلان فرهنگی نظام اسلامی نیست.
وی تأکید کرد: بنده معتقدم باید بازنگری اساسی در این حوزه صورت بگیرد؛ ما باید ببینیم انسان بزرگی مانند حضرت آقا که دنیا به ایشان غبطه می‌خورد و در هر حوزه‌ای مشتاقان زیادی در جهان دارند چرا دغدغه‌های‌شان توسط مسئولان کشور نادیده گرفته می‌شود و کمتر به اندیشه‌های ایشان بها داده می‌شود؟ متأسفانه ما با پدیده غریبی روبه‌رو شده‌ایم به این نحو که برخی از هنرمندان چماق و چکشی برای خودشان درست کرده‌اند و بر این باروند که کار کردن در حوزه دغدغه‌های رهبری اثرشان را شعارزده می‌کند و به همین علت از این کار فرار می‌کنند در صورتی که حرکت در این مسیر قطعاً برای یکایک آنها عاقبت به خیری به همراه دارد.
بهمنی خاطرنشان کرد: یکایک هنرمندان، بالاخص مدیران و مسئولان عالی‌رتبه سینما که بودجه‌های بیت‌المال را در اختیار دارند موظف هستند تنها در حوزه دغدغه‌های مقام معظم رهبری کار و فعالیت کنند و براساس خواسته‌ها و نیازهای کشور مبادرت به تولید آثار ماندگار و ارزشمند فرهنگی نمایند. ما در زمینه تولید آثار فرهنگی استراتژیک ضعف‌های بسیاری داریم، این در حالی است که پیشرفت ها و دستاوردهای ارزشمند ما در زمینه‌های هسته‌ای، نانوتکنولوژی و... می‌تواند دستمایه تولید ده‌ها اثر داستانی و مستند قرار بگیرد.
این سینماگر با بیان اینکه فیلمسازان آمادگی رونق تولید در سینما و تلویزیون را دارند باید دید مدیران فرهنگی چه می‌کنند اظهار داشت: امسال سال «رونق تولید» است!؛ حالا نقش مدیران و سیاست‌گذاران کلان فرهنگی روشن می‌شود. حالا همه ما منتظریم ببینیم مدیران فرهنگی چه کاری در راستای تقویت این شعار مهم و استراتژیک بر می‌دارند. سینماپرس

کد مطلب: 108485
 
Share/Save/Bookmark