میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۱
 
 
در دیدار رئیس سازمان حج و زیارت با وزیر حج عربستان مطرح شد
پیگیری حقوقی شهدای مسجدالحرام و منا
پیگیری حقوقی شهدای مسجدالحرام و منا
 

رئیس سازمان حج و زیارت با وزیر حج و عمره عربستان دیدار و و درباره وضعیت حقوقی شهدای مسجدالحرام و منا گفت و گو کرد.
علی رضا رشیدیان در دیدار با محمد صالح بن طاهر بنتن با اشاره به همکاری خوبی که در بحث صدور ویزای زائران ایرانی صورت گرفت، گفت : هم اکنون کار صدور ویزا به صورت الکترونیکی تقریبا به انجام رسیده و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.
وی در این دیدار عنوان کرد: با تغییر رئیس موسسه مطوفین زائران ایرانی و قرار گرفتن رئیس جدید در صدر این مجموعه در حوزه خدمات این موسسه به زائران ایران تحولات مثبتی رخ داده است که امید است روند رو بهبود همچنان هم ادامه یابد.وی عنوان کرد: با حضور رئیس جدید در موسسه مطوفین زائران ایرانی رفع کاستی های قبلی هم در دستور کار قرار گرفت و بخش عمده آنها تا کنون مرتفع شده است چنانکه اجرای زیرگذر در منطقه منا و مسیر ترددی زائران به جمرات از جمله این اقدامات بود و در حوزه چادرهای نصب شده در عرفات هم اصلاحات خوبی صورت گرفت.
وی ادامه داد: برآوردها نشان می دهد خدمات در صحرای عرفات و منا به ویژه با تجهیز چادرها به سیستم های سرمایشی مناسب، نسبت به سال قبل بهبود و ارتقا مناسبی داشته است.
به گفته وی، امسال تحویل چادرها هم به جمهوری اسلامی و مجموعه ها و کاروانها نسبت به سال قبل زودتر انجام شد وپیش بینی می شود خدمات نسبت به پارسال از رشد کمی و کیفی خوبی برخوردار باشد.
رشیدیان در ادامه خواستار اقدام موثری از سوی وزیر حج عربستان نسبت به پیگیری حقوقی شهدای مسجدالحرام و منا شد. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع حج عمره گفت: برای این منظور از جمله شروط ما حفظ عزت، کرامت و امنیت زائران و عمره گذاران ایرانی است.
وی عنوان کرد: مقدمه این امر راه اندازی کنسولگری و یا ایجاد دفتر حافظ منافع ایرانیان در عربستان است.
رشیدیان همچنین در ادامه با بیان اینکه در بحث حج تمتع نیز هم اکنون کار انتقال زائران به عربستان توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی در دست انجام است، است گفت عملیات انتقال زائران تقریبا به روزهای پایانی خود رسیده است وطی چند روز آینده به انجام می رسد. وی تصریح کرد: اما برای جلوگیری از افزایش بیش از اندازه زمان اقامت زائران بعد از انجام مناسک، نیاز است، چند هواپیمای دیگر که در لیزینگ هواپیمایی جمهوری اسلامی است به مجموعه خدمات دهی کنونی برای بازگشت زائران به ایران بپیوندد. رشیدیان همچنین نسبت به بروز برخی ناهماهنگی ها در مباحث فرودگاهی و گمرکی هم گلایه کرد.

کد مطلب: 110185
 
Share/Save/Bookmark