میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۰
 
 
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها:
تا مشکلات حل نشود نمی‌توانیم یک جامعه‌ الگو ارائه دهیم
تا مشکلات حل نشود نمی‌توانیم یک جامعه‌ الگو ارائه دهیم
 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه هنوز آرمان‌های انقلاب آنطور که باید پیاده نشده، گفت: جامعه گرفتاری‌هایی دارد که تا حل نشود نمی‌توانید یک جامعه‌ الگو ارائه دهید.
حجت الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در نوزدهمین دوره‌ آموزشی تشکیلاتی جهاد اکبر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل که با موضوع « راهبرد برتر تشکل‌های دانشجویی در سال انتخابات» برگزار شد، گفت: مبنای حرکت جریان مومن و انبیا، جهاد اکبر است. اولین حرکت مبارزه با درون است و مومنان در ابتدا باید مراقب خودشان باشند و از خود پاسداری کنند بعد خانواده و اطرافیان و بعد رسالت اجتماعی.
وی ادامه داد: شما ماموریت دارید وارد ارائه‌ تمدن نوین اسلامی شوید. چهل سال جنگ با ملت ایران برای این است که تمدن نوین اسلامی مردم را جذب می‌کند. برای ارائه‌ این تمدن باید تجهیزات وجود داشته باشد و لازمه‌ مأموریت شما جامعه پردازی است.
رستمی ادامه داد: برای ارائه‌ تمدن نوین اسلامی و جایگزین آن با تمدن لیبرال دموکراسی باید ابتدا یک نمونه کوچک ارائه شود و آن نمونه‌ کوچک جامعه پردازی است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: هنوز آرمان‌های انقلاب آنطور که باید پیاده نشده، جامعه گرفتاری‌هایی دارد که تا حل نشود نمی‌توانید یک جامعه‌ الگو ارائه دهید.
رستمی یادآور شد: جامعه‌ الگو مرکب است از انسان های الگو. اگر انسان الگو در جامعه تربیت نکنید نمی‌توانید به سمت جامعه‌ نمونه بروید. جامعه‌ کوچک مدینه با الگو بودنش بقیه‌ جوامع را جذب کرد و با تربیت تک تک انسان ها به الگو بودن رسید. اگر جامعه از نظر تربیت نیروی انسانی موفق نشود شکست خواهد خورد.
رستمی ادامه داد: فشارهای بیرونی، وسوسه‌ها و یارگیری ها و تلاش برای روی کار آمدن انسان های ناکارآمد برای نرسیدن به این الگو است. شیطان بیرونی و درونی تلاش می کند که حرکت آحاد جامعه بسوی فلاح نباشد.

کد مطلب: 117250
 
Share/Save/Bookmark