میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۲
 
 
سرلشکر باقری خطاب به نظامیان آمریکایی:
اجازه ندهید حاکمان بی‌خرد شما را پیاده‌نظام جنگ‌افروزی خود قرار دهند
اجازه ندهید حاکمان بی‌خرد شما را پیاده‌نظام جنگ‌افروزی خود قرار دهند
 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی به مناسبت هفته دفاع مقدس و روز جهانی صلح، خطاب به نظامیان آمریکایی تاکید کرد: اجازه ندهید حاکمان بی‌خرد دولت آمریکا و جنایتکاران تروریست و خون‌آشام نشسته در اتاق‌های فرماندهی ارتش این کشور، شما را پیاده‌نظام سحرشده سیاست‌های سلطه و جنگ‌افروزی خود قرار دهند.
در بخشی از پیام سرلشکر محمد باقری می‌خوانید؛با ظهور انقلاب اسلامی و پدیدار شدن تهدید برای نظام ناعادلانه‌ بین‌المللی قدرت‌های استکباری و استعماری جهان و ایجاد تزلزل در مناسبات ظالمانه‌ی رایج جهانی از سوی جمهوری اسلامی ایران، نظام سلطه و استکبار در یک ائتلاف گسترده و همه‌جانبه، صدام و رژیم بعثی حاکم بر عراق را به شعله‌ورسازی جنگ تحمیلی و تجاوز و اشغال بخش‌های وسیعی از میهن اسلامی ترغیب کرد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیام خود تصریح کرده؛اکنون با گذشت چهار دهه از آغاز جنگ جهانی هشت ساله علیه ایران سربلند، با صراحت و اطمینان می‌توان گفت منشأ بسیاری از پیروزی‌ها و پیشرفت‌های انکارناپذیر و خیره‌کننده و در عین حال بازدارنده کشور طی این مدت ریشه در دفاع مقدس و قدرت و انرژی نهفته در فرهنگ آن دارد.
وی با اشاره به این که دفاع مقدس در حقیقت رمز ماندگاری و جهانشمولی انقلاب اسلامی و گنجینه ارزشمند و ثروت ملی ایرانیان برای کشف راه‌ها و مسئولیت‌های خطیر فرارو برای ارتقای عزت، کرامت، پیشرفت و پیش‌روندگی میهن اسلامی به سمت قله‌های رفیع اقتدار و منزلت جهانی است، نوشت؛دفاع مقدس هشت ساله و ظرفیت مقاومت، صبر و تاب‌آوری ملت برابر توطئه‌ها و ترفند‌های دشمنان، از مؤلفه‌های قدرت ملی و ارکان بازدارنده ایران اسلامی است که به‌عنوان نماد پیروزی و اقتدار ملی توانسته است افزایش عمق راهبردی انقلاب و شکل‌گیری ژئوپلیتیک مقاومت در منطقه غرب آسیا را به واقعیتی مسلّم تبدیل کند، به گونه‌ای که امروز هیچ بیگانه و بیگانه‌پرستی، خیال تجاوز به مرز‌های هویتی و سرزمینی ایران و ایرانیان را در سر نپروراند.
سرلشکر باقری در پیام خود افزود؛تلاقی روز جهانی صلح (۲۱ سپتامبر) با طلیعه پاسداشت حماسه دفاع مقدس ملت ایران (۳۱ شهریورماه) پدیده‌ای معنادار است که می‌تواند ما را به حقایق و ضرورت‌های تاریخی رهنمون و دلالت دهد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران با اشاره به این که، سیرک صلح‌طلبانه غربی_صهیونیستی و عملکرد جنایتکارانه آمریکا در اقصی‌نقاط عالم، عمق فاجعه تهدید صلح را به تصویر می‌کشد و سرمایه‌گذاری و تأمین مالی نظامی قدرت‌های جهانی نیز هرگز نشانی از صلح‌طلبی در جهان ندارد، نوشت؛نگاهی به جنگ یمن و جنایاتی که بر ملت غیور و مظلوم این کشور می‌گذرد، بیانگر این حقیقت است که ورای شعار صلح‌طلبی غربی، بخش عمده جنگ‌افزار‌های مورد استفاده عربستان و ائتلاف جنایتکار علیه ملت یمن از جانب سردمداران کشور‌های به اصطلاح صلح‌طلب و بشردوست به‌ویژه آمریکا تأمین می‌شود.
وی با طرح پرسش‌هایی چون؛‌به راستی آیا تاکنون به این سوال اندیشیده‌اید که ارتش آمریکا ده‌ها هزار کیلومتر دورتر از خانه و کاشانه و خاک کشور خود با جنگ‌افروزی و اشغالگری در کشور‌های دیگر در پی چیست؟
آیا حضور آن‌ها در کشور‌های تحت تجاوز، اشغال و جنگ ازجمله در عراق و افغانستان و... به راستی صلح، امنیت و آرامش به ارمغان آورده است؟
آیا به راستی باید باور کرد عقب‌نشینی عجولانه از پایگاه‌های نظامی در افغانستان برای صلح، آرامش و دموکراسی در افغانستان است؟ اینگونه به نظامیان آمریکایی توصیه کرد که؛ اجازه ندهید حاکمان بی‌خرد دولت آمریکا و جنایتکاران تروریست و خون‌آشام نشسته در اتاق‌های فرماندهی ارتش این کشور با چهره‌پردازی‌های موهوم و سخیف، بین شما و حقایق و واقعیات بین‌المللی فاصله اندازند و شما را پیاده‌نظام سحرشده سیاست‌های سلطه و جنگ‌افروزی خود قرار دهند!
سرلشکر باقری در ادامه پیام خود نوشت؛ مطمئن هستم ذهن کنجکاو و جستجوگر شما می‌تواند پاسخی شجاعانه و مسئولیت‌آفرین برای این پرسش‌ها پیدا و آنگاه نقش خود در قبال آن ترسیم کند.
وی تأکید کرد؛ صلح پایدار و ماندگار، امری شدنی و قابل دسترس است به شرط آنکه در پرتو عدالت و خارج از دایره و سلطه گفتمان و تعریف آمریکایی دنبال شود.از نظرگاه جمهوری اسلامی ایران صلح عادلانه که ارمغان آن صلح واقعی و دوستی راستین است، همان گفتمانی است که ایران اسلامی منادی آن است و آن را حلقه گمشده امروز دنیا می‌داند... . در این میان، آنچه مایه امیدواری است، روشن شدن اهداف و مطامع جریان‌های استعمار نوین آمریکا و غرب برای ملت‌های جهان است که در حال بازگشت به فطرت پاک و الهی خویشتن هستند.
کد مطلب: 119753
 
Share/Save/Bookmark