میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۰
 
 
دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت روز شهید حزب الله
استراتژی ترامپ در برابر ایران شکست خورد
استراتژی ترامپ در برابر ایران شکست خورد
 

دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت روز شهید حزب الله ضمن تجلیل از مقام شهداء گفت: استراتژی رئیس جمهور آمریکا در قبال ایران شکست خورده است.
سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت روز شهید حزب الله( حزب الله لبنان یازدهم نوامبر را روز شهید نامگذاری کرده و هر سال این روز را به یاد شهدایش گرامی می دارد) گفت: به همه مسلمانان سالروز میلاد رسول گرامی اسلام(ص) را تبریک می گوییم.وی در ادامه بیان کرد: عملیات استشهادی احمد قصیر عملیاتی مهم در تاریخ جنگ عربی-اسرائیلی به خاطر خساراتی که به دشمن صهیونیست وارد شد، محسوب می شو. در روز شهید یادآور می شویم که چگونه شارون به خاطر شکستی که به ارتشش پس از عملیات استشهادی احمد قصیر وارد شد، خوار و ذلیل شد. وی در ادامه با اشاره موضع قوی عبدالملک الحوثی علیه صهیونیستها تاکید کرد: موضع تاریخی که از رهبر شجاع یعنی الحوثی اتخاذ شد در چند روز قبل به مناسب ولادت نبی گرام اسلامی اتخاذ شد بسیار مهم بود. این موضع گیری از سوی رهبر جبهه ای اتخاذ شد که با جنگ آمریکایی-سعوی از ۵ سال قبل در حال رویارویی است و سلاح ویژه دارد. این موضع گیری از رهبری اتخاذ شد که صداقت دارد. ملت های منطقه و مقاومت به این موضع گیری باید افتخار کنند و این عامل قدرت جدید و مهم و راهبردی است به ویژه با توجه به موقعیت یمن و دریای یمن و توان آن برای رسیدن به رژیم صهیونیستی. جبهه یمن سلاح بسیار پیشرفته از موشکها در اختیار دارد و نیز شجاعت استفاده از آن را دارد.
نصرالله گفت: در ماههای گذشته شبح جنگ آمریکا علیه ایران وجود داشت و برخی غربی ها و حتی برخی در لبنان محاسبات خود را بر اساس آن قرار داده بودند.برخی به جنگ آمریکا علیه ایران دلبسته اند و می گویم که این ۹۹ درصد منتفی است. آنانی که محاسبات خود را بر این اساس قرار داده اند بیهوده عمل کردند.ایران ایستادگی کرد و مرحله خروج ترامپ از برجام را پشت سر گذاشت. ایران سختی خروج آمریکا از برجام را پشت سر گذاشت و ترامپ همچنان در انتظار تلفن و تماس تلفنی است که هرگز رخ نخواهد داد. نصرالله بیان کرد: یکی از دلایل خشم آمریکا بر نخست وزیر عراق سفر وی به چین و امضای توافق های اقتصادی مهم با آن بود. توافقات ۴۰۰ یا ۵۰۰ میلیارد دلای امضا کرد. آمریکایی ها با چین جنگ تجاری دارند اما گناه ما در این جنگ چیست؟ آمریکایی ها اسرائیلی ها را از گشودن درهای خود به روی شرکت های چینی منع کردند. شرکت های ایرانی دولتی و خصوصی توان سرمایه گذاری در لبنان را دارند اما آمریکایی ها مانع از آن می شوند. چرا لبنان درباره سرمایه گذاری چینی و ایرانی زیر دیکته های آمریکا است. بازسازی در سوریه می تواند نقش خوبی برای شرکت های لبنانی وجود داشته باشد اما آمریکا مانع آن می شود.
وی تاکید کرد: بازار عراق توان تولیدات چند برابری لبنان را دارد. راه حل در رایزنی دولت لبنان با دولت سوریه برای رساندن تولیدات به عراق از طریق گذرگاه البوکمال است. یکی از دلایل تحولات عراق مجازات آمریکایی به سبب گشودن گذرگاه البوکمال که با تصمیم حاکمیتی عراق رخ داد، است. فشار آمریکایی شدیدی برای ممانعت از بازگشایی گذرگاه البوکمال وجود دارد و بهانه هم ورود سلاح به لبنان است. آمریکایی ها می دانند بازگشایی گذرگاه البوکمال اقتصاد سوریه و لبنان را زنده می کند. آمریکایی ها نمی خواهند که کالاهای ما بازاری ببینند و نمی خواهند که احدی در لبنان سرمایه گذاری کند. نجات کشور از قروض و وام و سود آن حرکت درآوردن چرخ اقتصاد است. آمریکا خیر ما را نمی خواهد زیرا آنها بر این نظر هستند که دولت های قبلی مانع حزب الله می شدند. ما خواستار منافع لبنان هستیم. چرا اجازه روی آوردن به سوریه را نمی دهند؟
وی موضع گیری وزیر خارجه آمریکا درباره لبنان را دروغی عجیب توصیف کرد و گفت: مفسدان از ادوات شما و دوستان شما هستند. برخی موج سواری می کنند و کسانی هستند که به مشکلات مردم توجه ندارند و فقط به دنبال مقابله با نفوذ ایران در لبنان هستند. منظور پمپئو از نفوذ ایرانی مقاومت است. نفوذ ایرانی در لبنان کجاست؟ آیا در بخش بانکی است یا ارتش لبنان؟ کدام فساد از ایران به لبنان آمده است؟ آمریکا به دنبال رهایی از مقاومت در لبنان و قطع دست مقاومت هستند اما اگر لبنانی دستی داشته باشد که حامی آن برای بازگردانیدن نفت و اراضی و آبهایش باشد این دست مقاومت است. ای پمپئو فساد از ایران وارد لبنان نمی شود بلکه از کشور تو می آید و اگر در کشور فاسدی وجود داشته باشد دوستان شما هستند.
دبیر کل حزب الله لبنان در پایان خطاب به ملت لبنان اعلام کرد: اجازه ندهید که شما را به سوی جنگ داخلی سوق دهد. دست مفسدان را قطع کنید. حامیان مقاومت از بینش، فهم و بصیرت برخوردار هستند. ما قومی هستیم که تسلیم نمی شویم و در صحنه می مانیم تا پرچم هایمان را بر بالای قله ها به اهتزاز درآوریم.

کد مطلب: 111526
 
Share/Save/Bookmark