میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۳۱
 
 
آنهایی که می‌روند، آنهایی که اخراج می‌شوند
آنهایی که می‌روند، آنهایی که اخراج می‌شوند
 

پرسپولیسی های پایتخت طی چند فصل اخیر آنقدر در رقابت‌های لیگ ضعیف ظاهر شدند که دیگر از آن تیم قدرتمند و پرطرفدار که تن هر حریفی را به لرزه در می آورد، خبری نیست.
سرخپوشان تهرانی در طول دو سه فصل اخیر به حدی مربی، بازیکنان و مدیران خود را تغییر داده اند که دیگر هیچ کس در این باشگاه حاشیه امنیت ندارد. البته مهمترین و اصلی ترین دلیل ناکامی های پرسپولیس نیز به همین تغییرات پی در پی در سطوح مدیریتی، کادر فنی و بازیکنان باز می گردد.
اگر استقلال تهران این روزها در رده های بالایی جدول رده بندی قرار دارد، موفقیت های به دست آمده را مرهون ثبات مدیریتی و بازیکنان خود می داند. فتح الله زاده الان چند سالی هست که در راس باشگاه قرار گرفته و در طول چند فصل اخیر، شاکله اصلی این تیم، همواره حفظ شده و همین امر باعث شده تا استقلالی ها در فصل جاری، در آستانه قهرمانی لیگ قرار گیرند.
اما در پرسپولیس اوضاع بغرنج تر از این حرف هاست. در طول ۳ سال اخیر ۲ مدیر عامل و ۵ مربی هدایت سرخپوشان را بر عهده داشته اند و در این بین، بازیکنان بسیاری به این تیم آمده و از جمع پرسپولیسی ها جدا شده‌اند و هیچگاه شاکله اصلی تیم پرسپولیس حفظ نشده است.
بار دیگر اما خبر می رسد که در پرسپولیس در پایان لیگ دوازدهم زلزله‌ای رخ خواهد داد و گروهی از بازیکنان بالاجبار باید از جمع سرخپوشان جدا شده و گروهی دیگر نیز از همین حالا قصد سفر کرده اند. البته این در شرایطی است که مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در پایان فصل یحیی گل محمدی را به عنوان سرمربی حفظ کند.
بعد از جلسه ۳ ساعته رویانیان و گل محمدی، قبل از بازی پرسپولیس و گهر بود که مدیر عامل پرسپولیس اظهار داشت قرار است گل محمدی چند هفته مانده به پایان لیگ، فهرست بازیکنان مازاد و بازیکنان مد نظرش برای فصل آینده را اعلام کند.
از همین حالا نیز چند بازیکن از سوی گل محمدی برای فهرست مازاد انتخاب شده اند و خروج چند نفر دیگر از آنها نیز قطعی به نظر می رسد. خروجی هایی که بعضی در فهرست مازاد هستند و بعضی دیگر خودشان ترجیح می دهند فصل آینده در تیم دیگری فوتبال شان را ادامه دهند.

آنهایی که اخراج می شوند
مهرزاد معدنچی، عدل کلاه کج، محسن بنگر، امیر حسین فشنگچی و محمد قاضی جزو آن دسته از بازیکنانی هستند که جزو نفرات اصلی فهرست خروجی های پرسپولیس قرار دارند.
معدنچی ستاره پرسپولیس در لیگ ششم، بازگشت موفقی به این تیم نداشت، اما تنها بازیکن فهرست مازاد در نیم فصل بود که توانست در این تیم باقی بماند. اما آخر فصل قرارداد این بازیکن به پایان می رسد و جدایی وی از همین حالا قطعی به نظر می رسد.
عادل کلاه کج که هافبک سپاهان در نیم فصل اول بود در هفته های اخیر با گل محمدی مشکل پیدا کرد و سرمربی پرسپولیس علاقه ای به نگه داشتن او در فصل آینده ندارد.
بنگر نیز که بعد از سال ها حضور در سپاهان به پرسپولیس آمد، از شرایطش در این تیم راضی نیست. به نظر می رسد گل محمدی نیز با توجه به شرایط نه چندان مطلوب وی و حاشیه هایی که در زمان نیمکت نشینی ایجاد کرد، نمی خواهد او را نگه دارد.
خروج قاضی و فشنگچی البته هنوز قطعی نشده و بازی های این دو بازیکن در هفته های باقی مانده مشخص می کند که آیا این دو بازیکن نیز در لیست خروج قرار می گیرند یا خیر.

آنهایی که می‌روند
مهدی مهدوی کیا، کریم انصاری فرد، محمد نوری، سید جلال حسینی و نیلسون جزو آن دسته از بازیکنانی هستند که احتمال دارد در پایان فصل با تصمیم خودشان از پرسپولیس جدا شوند.
کاپیتان پرسپولیس که تصمیم قطعی برای خداحافظی در پایان فصل گرفته، آقای گل فصل گذشته لیگ هم گویا نتوانسته با فشارهای بازی در پرسپولیس کنار بیاید. نوری نیز که در پایان فصل یازدهم هم بحث جدایی اش از پرسپولیس مطرح شد، پیشنهادهای خوبی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس دارد. نلیسون و سید جلال حسینی نیز در فصل جاری جزو بهترین های سرخپوشان بودند. نیلسون در پایان فصل قراردادش با پرسپولیس تمام می شود و سید جلال هم که در نیم فصل بحث جدایی اش از پرسپولیس مطرح بود، احتمال رفتن به تیم های دیگر را دارد.

علی کریمی می‌ماند یا می‌رود؟
مسئله ماندن یا جدایی کریمی، یکی از معماهای اصلی پرسپولیس برای فصل آینده است. کریمی دلش می خواهد فصل بعد هم در پرسپولیس بماند و با پیراهن این تیم از فوتبال خداحافظی کند. یحیی گل محمدی هم روی او حساب ویژه ای باز کرده و علاوه بر زمین بازی، از او در مسائل فنی مشاوره می گیرد. مشکل بزرگ در راه ماندن جادوگر، روابط تیره او با مدیران پرسپولیس است. کریمی با رویانیان و شیرینی روابط خوبی ندارد و همین مسئله آینده او را مبهم می کند. کریمی در آخرین مصاحبه اش گفت که فصل آینده هم پیراهن پرسپولیس را می پوشد، اما معلوم نیست مدیران پرسپولیس هم به اندازه او مایل به تمدید قراردادش باشند.

کد مطلب: 80150
 
Share/Save/Bookmark