میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۸
 
 
دیه مرد مسلمان برای سال آینده
۲۷۰ میلیون تومان تعیین شد

دیه یک مرد مسلمان در سال ۹۸ در جلسه دیروز مسئولان عالی قضایی برای ماه‌های غیرحرام، ۲۷۰ میلیون و برای ماه‌های حرام ۳۶۰ میلیون تومان تعیین شد.
حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه در حاشیه جلسه مسئولان عالی دستگاه قضایی در رابطه با مباحث مطرح شده در این جلسه اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در این جلسه مطرح شد، بحث دیه بود. وی با اشاره به اینکه طبق قانون رئیس دستگاه قضایی ابتدای هر سال باید مبلغ دیه را تعیین و اعلام کند، افزود: امسال خیلی از مسئولان ذیربط و نیز رئیس کل بیمه مرکزی تقاضا داشتند که این تعیین میزان دیه در جهت تسهیل امور مردم و قرارداد‌هایی که می‌خواهند منعقد کنند هر چه زودتر اعلام شود، بنابراین در جلسه دیروز بحث دیه مورد رسیدگی قرار گرفت البته روز یکشنبه بنده یک جلسه مقدماتی با حضور ۱۵ نفر از کارشناسان ذیربط داشتم که در جلسه دیروز نتیجه آن مطرح شد.
وی تصریح کرد: نهایتاً در جلسه دیروز مقرر شد که دیه یک مرد مسلمان در سال جدید ۲۷۰ میلیون تومان برای ماه‌های غیرحرام باشد که البته به طور طبیعی یک‌سوم همین مبلغ برای ماه‌های حرام به این مبلغ اضافه می‌شود؛ یعنی در ماه‌های حرام ۹۰ میلیون بر این ۲۷۰ میلیون تومان افزوده می‌شود.

کد مطلب: 108205
 
Share/Save/Bookmark