میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۳
 
 
آژیر خطر الزام مبارزه با مفسدین به صدا درآمده؛
اعلام می‌کنید، اعدام هم بکنید
اعلام می‌کنید، اعدام هم بکنید
 

روز به روز قیمتها افزایش می‌یابد و شرایط طوری شده که از هر کسی قیمت هر چیزی را بپرسی در پاسخ به شما با نگاهی به عقربه‌های ثانیه‌شمار ساعتش می‌گوید: «الان؟ یا الان؟» آن وقت عده‌ای همینطور به جان اعتماد مردم افتادند تا آبروی جمهوری اسلامی را ببرند.
یکی با برگزاری عروسی لاکچری و فخر برندپوش بودن فلان فامیلش برجسته شده، دیگری با کمال آسودگی و افتخار می‌گوید که ماشین بیشتر از ۴۰۰ میلیونی نخریده!!!! و یکی دیگر کل خاندانش را فرستاده استرالیا و امریکا و... تا بعد از گند زدن به اعتماد مردم در پستی که داشت و برکناری با سلام و صلواتش پست جدید را در کشور محل سکونت خاندانش بگیرد!!! قوه قضاییه مدام تهدید به برخورد با اخلال‌گران می‌کند و در حالی که زنجانی حکم اعدام گرفته چند سال است در زندان به سر می‌برد! می‌گوید اخلال‌گران اقتصادی حکم مفسد ‌فی‌الارض و اعدام می‌گیرند!!! از مجلس هم که خبر آمده بعد از گذر چهل سال از انقلاب طرح «سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی» نهایی شده است!!!
بعد قرار است که مردم همچنان پشت مسئولانشان مانده و از آنها در برابر دشمنان حمایت کنند!!! مسئولانی که برخی از آنها به قدری با اعتماد مردم بازی کرده‌اند که باعث شده‌اند افراد شریف را هم مردم به چشم مفسد بنگرند و اینطور شده است که حالا مردم انتظار دارند مسئولان پاک بودن خود را ثابت کنند!!! قطعا اوضاع کل کشور و همه مسئولان به بدی که برخی فکر می‌کنند نیست اما همین سکوت انقلابی‌ها و جلوه‌گری مفسدین اوضاع را تا حدی به هم ریخته که اینطور بد جلوه‌گری کند. در این آشفته بازار هم شاید فقط لازم است که انقلابی‌ها دست به کار شده و انقلاب اداری اقتصادی به پا کنند و در کنار آن مردم هم انقلابی‌های واقعی را شناسایی کرده و با آنها همراه شوند.
این موضوع طبیعی است که هر دوره‌ای از انقلاب موجی می‌زند و مفسدین و تندروها و کندروها را پس می‌زند، هر انقلابی، قطعا بسیاری عقب مانده و پیش‌تاز و تندروهایی که بیش از حد ولایت می‌تازند دارد و اگر هوشمندی مردم و انقلابی‌ها نباشد، اگر با ملاطفتی بیش از آنچه لایقشان است با آنها برخورد شود قطعا اوضاعی پیش می‌آید که اعتماد مردم را هدف گرفته و در صورت وارد نشدن فوری به ماجرا باعث از دست رفتن پشتوانه اصلی نظام که همان مردم هستند خواهد شد.
پس الان لازم است که ورود فوری به ماجرا صورت گیرد و با اهرم‌های قانونی که وجود دارد از همه مسئولان قصورکننده سهوی و یا عمدی پاسخگویی بخواهند. در این مسیر مسئولان انقلابی که چشم از دنیا بربسته و پی مقام و موقعیتی نیستند نیز باید به میدان آیند تا بتوان برخی از افرادی که اشتباها در ۴۰ سال گذشته به جای دیدن صندلی خدمتگزاری صندلی مال‌اندوزی را چسبیده‌اند و ریشه دوانده‌اند را زدود. قطعا اوضاع اروپا و امریکا و فساد ریشه‌دار و مافیایی که در این کشورها وجود دارد از جمهوری اسلامی بیشتر است، قطعا بزک حریف و پروپاگاندای رسانه‌ای برای جلوه دادن ضعف‌های کشورمان بیش از آنچه وجود دارد در این مسیر به کار افتاده‌اند اما چون این سرزمین به نام اسلام مزین شده و جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده است و چون در اسلام حتی یک مسئول خطاکار زیاد است و باید فوری با آن برخورد شود، آژیر قرمز را به صدا درآوردیم تا بدانیم که شرایط اضطراری است، تا بدانیم که همان یک مفسد هم نباید در جمهوری اسلامی وجود داشته باشد.
تا بدانیم که مانند شهید بهشتی که در عمل ثابت کرد جمهوری اسلامی اهل تساهل و تسامح حتی با قاضی خاطی نیست، مسئولانی وجود دارند که چشمشان را روی نسبت جناحی و حتی خویشاوندی با مفسد نبسته و دست به کار می‌شوند تا فساد را از ریشه بخشکانند.
آژیر قرمزی که امروز به صدا در آمده ناشی از فساد ریشه‌دار و مافیایی در سراسر مسئولان نیست، بلکه ضرورتی است برای حفظ آبروی جمهوری اسلامی که شعار زیاد بودن حتی یک مسئول فاسد را سرلوحه کار خود قرار داده است. آژیر امروز برای یافتن افرادی مانند شهید بروجردی و شهید زین‌الدین و باکری‌هایی‌ است که برای پست نگرفتن و نپذیرفتن بار سنگین مسئولیت گریه کرده و برای جانفشانی و خدمت به مردم همواره آماده بوده‌اند.
حال باید به فکر اصلاحات قانونی و احیای قوانین مبارزه با فساد و پاسخگویی از مسئولان افتاد و در این مسیر از هر روشی برای حفظ اعتماد مردم و حفظ آبروی مسئولانی که در نظام پربرکت جمهوری اسلامی افتخار خدمتگزاری داشته‌اند را به کار بست تا دوباره اوضاع سفید شود و تا دوباره جلوه‌گرها و بیگانگان با درد مردم و اشرافی‌گرها از سمت‌هایی که لیاقتشان را ندارند کنار روند.
خوب است که خبرهایی از اعلام جرم فساد فی‌الارض مفسدین شنیده می‌شود و عده‌ای مسئول برای بیت‌المال حساس هستند و اقداماتی نظیر مطالبه‌گری از ویلاهایی که مسئولان گرفتند صورت می‌دهند اما لازم است ضمن بازپس‌گیری اموال و اعلام متخلفان به مردم مانند آنچه حسن رحیم‌پورازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در تریبون نماز جمعه پیشنهاد داد، اعدام متخلفان بعد از اعلامشان در محافل عمومی رخ دهد تا هم مردم اعتمادشان به مسئولان زحمت‌کش افزون شده و هم آنهایی که در معرض خطا قرار دارند از این تقاص گرفتن، درس عبرت بگیرند و به انحراف نروند.
در نهایت باز تاکید می‌کنیم منکر زحمتی که برای مبارزه با فساد کشیده شده نیستیم و منکر بزرگ‌نمایی و سیاه‌نمایی دشمنان از فسادها نمی‌شویم اما براساس شعار جمهوری اسلامی و زیاد بودن حتی یک فاسد در نظام، تلاش داریم که جمهوری اسلامی را از تهمت و افترایی که به واسطه چند خطاکار پیش می‌آید رهانده و اجازه نفوذ دشمن را به اعتماد مردم ندهیم. 

نویسنده: مائده شیرپور

کد مطلب: 105406
 
Share/Save/Bookmark