میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۱
 
 
ضدیت با ایران و ایرانی در اندیشه فائزه هاشمی اصلاح طلب
ضدیت با ایران و ایرانی در اندیشه فائزه هاشمی اصلاح طلب
 

اصلاح طلبان که در آستانه فرا رسیدن انتخابات ریاست جمهوری دست و پای خود را گم کرده‌اند آن هم به خاطر ترس از شکست مفتضحانه،‌ این روزها رفتارهای از خود بروی می‌دهند که نه منطقی است و نه عقلانی بلکه نشان از بی تدبیری‌های آنها دارد که تاکنون برای کشور هزینه‌های زیادی داشته است.
تا پیش از این اصلاح طلبان رقیب سیاسی خود را متهم به حمایت از ترامپ می‌کردند و باهرا این موضوع در رسانه‌های طیف اصلاحات و از زبان شخصیت‌های آن علیه اصولگرایان گفته شده بود.
اتهام اصلاح طلبان علیه اصولگرایان در حمایت از ترامپ،‌بدون هیچ دلیل و منطقی بیان می‌شد و تنها گفته می‌شد که آنها کاسبات تحریم هستند اما برای اثبات این ادعای خود نیز شواهد و مدارکی نداشتند.
فضا سازی‌های رسانه‌ای و تبلیغاتی علیه طیف سیاسی مقابل اصلاح طلبان از شگردهایی است که آنها با بد اخلاقی‌های سیاسی خود بارها توانسته‌اند ذهن افکار عمومی را منحرف کنند و به قدرت برسند.
در ماجرای سخنان خانم فائزه هاشمی دختر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی که آرزو کرده بود ای کاش دونالد ترامپ در دور دوم نیز رئیس جمهور آمریکا می‌شد تا تلکیف ایران روشن شود،‌ مصداق «شاهد از غیب رسید» است.
در حالی که شرایط اقتصادی خانم هاشمی رفسنجانی و دیگر اعضای خانواده مرحوم هاشمی قطعاً بسیار مطلوب است چرا که عکش‌هایی از سرکار خانم فائزه هاشمی در فضای مجازی منتشر شده که نشان دهنده تفریحات لاکچری و پر هزینه است،‌اما او آرزو می‌کند که ای کاش ترامپ پیروز می‌شد!
او در مصاحبه‌ای گفته بود؛«برای ایران دوست داشتم آقای ترامپ انتخاب شود ولی اگر یک آمریکایی بودم به آقای ترامپ رای نمی‌دادم. به خاطر همین فشارهایی که می‌آورد، بالاخره شاید یک تغییر سیاستی اتفاق بیفتد.»
همراهی خانم فائزه هاشمی با آمریکا برای فشار بیشتر به ایران، حمایت او و هم طیفان سیاسی خانم هاشمی را اثبات می‌کند در حالی که اصلاح طلبان به جز معدود افرادی نسبت به اظهارات او واکنشی نشان ندادند و حتی برخی از این سخنان حمایت کرده‌اند.
فقری که اکنون در کشور به خاطر شرایط اقتصادی دیده می‌شود نتیجه تحریم‌های حداکثری آمریکا علیه ایران نیست، نتیجه عملکرد اصلاح طلبانی است که از دولت تدبیر و امید حمایت کردند و در هنگامه انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ با وعده‌های فریبنده مردم را به سوی خود جذب کردند و رأی آوردند.
وعده‌هایی که با مذاکره با آمریکا و با توافق هسته‌ای هم محقق نشد، قرار هم نبود که محقق شود.
فشارهای اقتصادی و تحریم‌ها زمانی به اوج خود رسید که برجام حاصل شد، در حالی که این پیمان قرار بود تحریم‌ها را بردارد و رونق اقتصادی ایجاد کند و همه مشکلات کشور حل شود.
مشکلات کشور به بی‌تدبیری‌های اصلاح طلبان و دولت تدبیر و امید باز می‌گردد، ترامپ هم بهانه‌ای است برای آن که ناکارآمدی‌ها دیده نشود و همه مشکلات اقتصادی به گردن دشمنی‌های او علیه ایران بیفتد.
پروانه سلحشوری نماینده پیشین اصلاح طلب مجلس به حمایت از فائزه هاشمی و تائید اظهارات ضدایرانی او برخاسته و اشتیاق فائزه برای پیروزی ترامپ و فشار بیشتر به ایران را حرف بسیاری از مردم دانسته است!
او در یادداشتی نوشته؛
«آنچه در بیان فائزه پیداست، آن است که او احتمال رخدادهایی از درون که منجر به تغییرات ثمربخش در ایران امروز شود، را ناممکن می‌داند از این رو معتقد است با فشارهای ناشی از تحریم که احتمالا منجر به فروپاشی اقتصادی می‌شود، نظام وادار به تغییراتی گردد که نهایتا برای مردم نیز مفید واقع شود.این فقط فائزه هاشمی نبود که چنین می‌گفت. در محاوره‌های مردم یا در گروه‌های مجازی بعضا شنیده یا دیده می‌شود که آنان نیز نظراتی مشابه فائزه دارند و می‌گویند اگر ترامپ بیاید، حتی اگر از جنگ و تحریم بمیریم بهتر از مرگ تدریجی با کرونا و زندگی در فقر و بدبختی است.»
کسی که نگران معیشت مردم باشد، شرایط زندگی خود را شبیه مردمی می‌ند که زیر بار تنگی معیشت قرار دارند نه این که در رفاه کامل باشند آنگاه برای مردم هم دلسوزی کنند!
خانم فائزه هاشمی حتی نامه گلایه آمیز محسن هاشمی برادر بزرگترش را هم بر نتباید و بار دیگر در نامه‌اتی بر مواضع خود اصرار کرد و در نامه سرگشاده به برادر بزرگترش نوشت؛« چرا برای ایران او را ترجیح می‌دادم ، چون بخش هایی و افرادی خطرناکتر از ترامپ در قلدری و عدم پایبندی به اصول و قواعد و مقررات با عملکرد و بعضاً سیاست های نادرست، کشور را در سراشیبی ناکارآمدی‌ها، سوء مدیریت‌ها، بی کفایتی‌ها، دگم اندیشی‌ها و حتی گاهی تا مرز تلاشی پیش برده‌اند، به مطالبات عمومی نه تنها توجهی ندارند، بلکه در خاموش کردن آن از هم سبقت می گیرند.»
لحن خانم فائزه هاشمی به گونه‌ای است که به یاد نمی‌آورد دوران صدارت پدر مرحوم را که تورم به بالای ۵۰ درصد رسید و همه آن اواضاع و شرایط وخیم اقتصادی در دولت سازندگی ماحصل سیاست‌های اقتصادی مرحوم آیتاللههاشمی رفسنجانی بود که اکنون نیز به طور زیرکانه‌تری از سوی دولت تدبیر و امید در حال اجرا است.
خانم فائزه هاشمی بهتر است یک سوزن به خود بزند یک جوالدوز به دیگران، اوضاع اقتصادی نابسامان ایران از دهه ۷۰ آغاز شد و با سیاست‌های اقتصادی لیبرالی دولت سازندگی شدت گرفت. در هر صورت مردم آگاه هستند و دیگجر فریب نمی‌خورند و آرزوی شما را هم به حساب آن می‌گذارند که دوری از قدرت و شهرت وادار به همکاری با دشمن کرده تا شاید زمانی بتوانید دوباره در سیاست و فرهنگ کشور یکه تازی کنید و اعتقادات مردم را به یغما ببرید.

کد مطلب: 116801
 
Share/Save/Bookmark