میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۱۹
 
 
پيام‌هاي اين روزهاي عراق
عراق اين روزها حال و هواي ديگري دارد. هزاران دلداده سالار شهيدان امام حسين(ع) پياده و سواره از راه دور و نزديک از سراسر عراق و...

عراق اين روزها حال و هواي ديگري دارد. هزاران دلداده سالار شهيدان امام حسين(ع) پياده و سواره از راه دور و نزديک از سراسر عراق و ساير کشورها راهي کربلاي معلا شدند تا اربعين حسيني(ع) باشکوه‌تر از هر سال برگزار گردد.
اين مراسم امسال از آن جهت داراي اهميت بود که در ماه‌هاي اخير گروه‌هاي تروريستي با محوريت داعش کشتار مردم عراق و تخريب اماکن مقدسه را صورت داده‌اند در حالي که محافل رسانه‌اي و سياسي غربي نيز ضمن ادعاي جنگ مذهبي بودن در عراق و ناتواني اين کشور در برقراري امنيت به دنبال توجيه حضور نظامي در عراق بودند.
حضور ۲۰ ميليون زائر حسيني(ع) بيانگر چند نکته اساسي و مهم است که عبارتند از:
نخست آنکه حضور ميليون‌ها زائر در مرحله اول نيازمند تامين امنيت مي‌باشد به ويژه اينکه گروه‌هاي تروريستي از هر ابزاري براي کشتار مردم بهره مي‌گيرند و ايجاد فضاي رعب و وحشت از اصلي‌ترين حربه‌هاي آنان است. حضور زائران داخلي و خارجي نشانگر توان بالاي عراق در تامين امنيت است که واهي بودن ادعاي غرب مبني بر ناتواني عراق در تحقق امنيت را آشکار مي‌سازد. روندي که برگرفته از وحدت مردم و ارتش عراق بوده و ارتباطي به عملکرد نيروهاي خارجي ندارد.
دوم آنکه غرب ادعاي جنگ مذهبي در عراق را سر مي‌دهد در حالي که حضور ميليون‌ها زائر در کربلا نشانگر وحدت و يکپارچگي عراقي از شيعه و سني است که سندي آشکار بر واهي بودن جنگ مذهبي در عراق است. شيعه و سني با برگزاري مراسم اربعين حسيني(ع) پيام وحدت و يکپارچگي را به جهان مخابره مي‌کنند و تاکيد دارند که تروريسم جاري در عراق برگرفته از نگرش‌هاي ديني بوده و هيچ ارتباطي با شيعه و سني ندارد و تمام مذاهب اسلامي در کنار يکديگر با وحدت و يکپارچگي قرار دارند.
نکته سوم آنکه غرب در طول ۸ سال اشغال عراق و پس از آن معما ابزارهايي براي القاي فرهنگ غربي و دين‌زدايي در عراق بهره گرفته‌اند چنانکه اکنون نيز چنان القاء مي‌سازند که دين‌داري برابر با داعش است.
غرب در حالي سعي کرد تا نگاه ديني در ميان مردم را کمرنگ و حتي ضد ارزش نشان دهد که مردم عراق با برگزاري مراسم اربعين حسيني(ع) شکست اين طرح آمريکا را به اثبات رسانده و تاکيد كردند که هيچ مولفه‌اي نمي‌تواند آنها را از اصول و ارزش‌هاي ديني جدا سازد و طرح‌هاي فرهنگي دشمنان محکوم به شکست است.
اربعين امسال در کربلا نماد اقتدار و شرافت ملي ملت عراق و جهان اسلام بود که الگويي از وحدت و يکپارچگي اسلامي را به نمايش گذاشت و آن نيز تکيه بر اين كلام واحد است،
لبيک يا حسين(ع).

کد مطلب: 90330
, مولف : قاسم غفوري
 
Share/Save/Bookmark