میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۹
 
 
سرلشکر صفوی مطرح کرد
اسلام قطب جدید قدرت در جهان

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه فرهنگ لیبرالیسم دیگر برای بشریت الهام‌بخش نیست و در حال تمام شدن است، گفت: بروز و ظهور یک قطب قدرت جدید به عنوان قدرت جهان اسلام در قرن حاضر و مبتنی بر فرهنگ و تمدن نوین اسلامی با محوریت اسلام نابی که انقلاب اسلامی آن را ترویج می‌کند در حال شکل‌گیری است.
سرلشکر سیدیحیی صفوی گفت: یکی از مهمترین پیش‌فرض‌های آینده‌پژوهی اذعان به وجود گزینه‌ها و سناریوهای مختلف است، آینده ممکن است هر رخدادی اعم از خوب، بد، محتمل یا بعید باشد، آینده محتمل، آینده‌ای است که به احتمال بسیار زیاد در آینده رخ خواهد داد. آینده مطلوب آینده‌ای است که بهترین و دلخواه‌ترین رویداد آینده برای ما است.
سرلشکر صفوی در تشریح اهداف آینده پژوهی، اظهار داشت: هدف آینده پژوهی محتمل ساختن آینده دلخواه یا ترجیح داده شده برای ما است. بنابراین باید آنچه را که می‌خواهیم در آینده رخ دهد را با سعی و تلاش همه جانبه خلق کنیم. یعنی باید فعال و دارای ابتکار عمل و قدرت پیش‌بینی و حتی پیش دستی راهبردی و هجومی نسبت به رخدادهای آینده باشیم.
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در ادامه با بیان مفهوم قدرت از دیدگاه مکاتب غربی، گفت: آمریکایی‌ها به دنبال قدرت هژمون یا ابرقدرت بودند. هژمونی در نظام بین‌الملل به معنای آن است که یک قدرت عموماً در شیوه و مدیریت ابتکار عمل را در دست دارد.وی در تبیین بروز و ظهور قطب قدرت جهان اسلام در قرن حاضر گفت: به عقیده ما بروز و ظهور یک قطب قدرت جدید به عنوان قدرت جهان اسلام در قرن حاضر که مبتنی بر فرهنگ و تمدن نوین اسلامی است با محوریت اسلام نابی که انقلاب اسلامی آن را ترویج می‌کند، در حال شکل گیری است. البته این قدرت جدید در حال حاضر ۷۵ درصد منابع نفت‌خام و ۵۷درصد منابع گاز جهان را در اختیار دارد و جمعیتی بالغ بر یک میلیارد و ششصد میلیون مسلمان و محدوده جغرافیایی از سواحل اقیانوس اطلس تا شمال آفریقا و مرکز آفریقا تا قاره آسیا و اقیانوس آرام را شامل می‌شود که دارای یک خدای واحد، یک پیامبر، یک کتاب آسمانی و یک قبله هستند.

کد مطلب: 107847
 
Share/Save/Bookmark