میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۱
 
 
آیت‌الله سبحانی:
مراقب باشید منطقه به کانون وهابیت و گروه‌های تروریستی تبدیل نشود

آیت الله سبحانی گفت: جمهوری اسلامی از اولین روز‌هایی که مرز‌های شوروی سابق به سوی ایران گشوده شد همواره در کنار مردم آذربایجان بوده و از تعاملات فرهنگی، علمی و مذهبی دو کشور حمایت کرده است.
متن پیام آیت الله «جعفر سبحانی» به همایش بین المللی گفتمان قره باغ ۱۷ ربیع که در قم و از سوی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد به این شرح است.
سرزمین‌های اسلامی در قرون اخیر شاهد جریانات گوناگونی بوده که موجب تجزیه کشور‌های اسلامی شده و برخی منتهی به اشغال، توسط کشور‌های غیراسلامی شده است.
سرزمین آذربایجان همواره مهد تشیّع بوده و عالمان جلیل القدری را در دامن خود ‍پرورش داده است از جمله می‌توان به بزرگانی همچون: مرحوم میرزا مجتهد قره باغی، مرحوم زین العابدین شیروانی، مرحوم عبدالحسین لنکرانی، مرحوم بادکوبه‌ای و مرحوم میرزا مهدی نخجوانی و دیگران اشاره نمود.
جمهوری اسلامی از اولین روز‌هایی که مرز‌های شوروی سابق به سوی ایران گشوده شد همواره در کنار مردم آذربایجان بوده و از تعاملات فرهنگی، علمی و مذهبی دو کشور حمایت نموده است.
اکنون که جمهوری آذربایجان به حاکمیت مناطق اشغال شده دست یافته نکاتی را یاد آور می‌شوم: سرزمین قره‌باغ از دیرباز متعلق به سرزمین آذربایجان و اشغال آن امری نامشروع بوده است و باید سرزمین‌های اشغال شده به کشور‌های اسلامی بازگشته و طرفین به معاهدات بین المللی متعهد باشند.
مراقب باشید تا این منطقه کانون وهابیت وگروه‌های تروریستی و تکفیری مبدّل نگردد. اطلاع دارم وهابیون سال‌ها است در این منطقه حساس سرمایه گذاری و تبلیغ می‌کنند.
دشمنان اسلام به دیانت و استقلال این کشور چشم طمع دوخته اند، تشیّع در این منطقه، سابقه دیرینه داشته و مورد توجّه دشمنان اسلام است و لذا مراقب دسیسه‌ها و شیطنت آنان باشید.
در مناطق آزاد شده با ارامنه با اخلاق اسلامی رفتارکنید، به گونه‌ای که از ناحیه شما مورد آزار و اذیت واقع نشوند، خداوند در قرآن کریم می‌فرماید: نباید دشمنی گروهی، شما را بر آن دارد که عدالت نکنید. عدالت کنید که به تقوا نزدیکتر است و از خدا پروا دارید که خدا به آنچه انجام می‌دهد آگاه است (مائده – ۸)
در پایان به روح همه عزیزانی که از این آب و خاک صیانت نموده طلب رحمت و مغفرت نموده علی الخصوص برای طلاب آذربایجانی که برخی از آن‌ها نیز به فیض رفیع شهادت نائل شده اند علو درجه را مسئلت دارم.

کد مطلب: 117341
 
Share/Save/Bookmark