میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۱۵
 
 
آنچه این روزها می‌توان آموخت
جهان در روزهای اخیر شاهد تحولی مهم در صحنه بین‌الملل بوده که محور اصلی آن را ملت‌ها...

جهان در روزهای اخیر شاهد تحولی مهم در صحنه بین‌الملل بوده که محور اصلی آن را ملت‌ها تشکیل می‌دهد. روز جهانی قدس از جمعه تا یک شنبه بر اساس روز تعطیلی کشورها در سراسر جهان برگزار شده و می‌شود. روزی که ملت‌ها فریاد آزادی و حمایت از فلسطین و لزوم مجازات رژیم صهیونیستی را سر دادند. این حرکت بزرگ جهانی از سوی ملت‌ها در حالی رقم خورد که چند نکته مهم در آن قابل توجه است.
نخست آنکه حضور گسترده جهانیان در این روز نشان داد که تقلای دشمنان برای اهمیت زدایی از مسئله فلسطین ناکام مانده و ملت‌های جهان همچنان فلسطین را از اولویت‌های مهم جهانی می‌دانند. این تظاهرات حتی در اروپا و امریکایی که سران آنها مطیع و حامی صهیونیست‌ها هستند برگزار شد که نشانه‌ای بر اقتدار و جایگاه جهانی مقاومت است.
دوم آنکه حضور گسترده جهان اسلام در این مراسم نشان داد که امت‌های اسلامی می‌توانند دست در دست هم با وحدت و یکپارچگی برای حل چالشهای پیش روی گام بردارند. این وحدت نه تنها در باب فلسطین بلکه در مبارزه با تروریسم و حمایت از عراق و سوریه، کمک به ملت‌های مظلوم یمن و بحرین و مقابله با ترفندهای دشمنان برای تفرقه افکنی قابل تحقق است.
سوم آنکه ملت فلسطین با برپایی گسترده روز قدس نشان داد که سازش ناپذیر است و مقاومت را تنها راه رسیدن به حقوق خود می‌داند. این امر در کنار حضور ملت‌های مسلمان در روز قدس این درس را برای سران سازشکار عرب دارد که رفتارهای سازشکارانه آنها مورد تایید فلسطینی‌ها و امت‌های اسلامی نمی‌باشد و باید در مسیر مقاومت حرکت کنند.
چهارم واکنش محافل رسانه‌ای و سیاسی غرب به این حماسه بزرگ است. سران غرب که در برابر جنایات صهیونیست‌ها سکوت کرده‌اند اکنون نیز با کمک رسانه‌ها به دنبال اهمیت زدایی از حماسه جهانی قدس برآمدند و سعی کردند با حاشیه سازی و پرداختن به خبرهای دیگر از اهمیت این روز بکاهند. رفتاری که خود سندی بر واهی بودن ادعاهای بشر دوستانه آنها است. نکته بسیار مهم آنکه جهانیان در حالی روز قدس را رقم زدند که این روز بزرگ به نام جمهوری اسلامی ثبت شده است.
برگزاری جهانی این روز نشان داد که ادعای غرب مبنی بر انزوای ایران امری واهی است چرا که اگر ایران کشوری منزوی و بدون جایگاه جهانی بود هرگز ملت‌ها در سراسر جهان برای روزی که به نام ایران ثبت شده حضوری چنین پرشور نداشتند. این حضور نشان داد آنان که منزوی جهانیان هستند حامیان و دوستان صهیونیست‌ها هستند و دشمنان این رژیم و حامیان فلسطین در صدر افکار عمومی جهان هستند. حمایت از فلسطین و دشمنی با رژیم صهیونیستی اصلی است که ملت‌های جهان پیرو آن هستند و مخالفان را در انزوا قرار می‌دهند.

کد مطلب: 96244
, مولف : قاسم غفوري
 
Share/Save/Bookmark