میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۰۲
 
 
می‌توانید پیشگام ارتباط مستقیم با مردم باشید
پنج سال از دولت تدبیر و امید گذشته است و مردم دلشان خوش است که برایشان منشور حقوق شهروندی رونمایی کردید و بنا گذاشتید که تقریبا هر سه ماه...

پنج سال از دولت تدبیر و امید گذشته است و مردم دلشان خوش است که برایشان منشور حقوق شهروندی رونمایی کردید و بنا گذاشتید که تقریبا هر سه ماه یکبار با آنها سخن بگویید. دستتان درد نکند اما کاش در این مسیر می‌شد به سوالات واقعی مردم پاسخ دهید که گفت‌وگویتان یک طرفه نباشد. کاش شبه انتخاب مجری و راه ندادن خبرنگار منتقد به هیات دولتتان را برطرف می‌‌کردید. کاش حتی به معاونانتان که مدافع فضای مجازی هستند توصیه می‌‌کردید موقعی که روی صفحه اینستاگرام پخش زنده دارند بخش نظرات و سوالات مردم را نبندند تا بیشتر با مردم و مشکلاتشان آشنا می‌شدید.
البته که روسای جمهوری قبل از شما نیز چنین اقدامی را نداشتند که راه ارتباطی را برای پرسیدن سوالات واقعی مردم اختصاص داده و در برنامه تلویزیونی خود به همان سوالات پاسخ دهند اما با توجه به اینکه شما مبدع رونمایی از منشور حقوق شهروندی بودید و حتی برای تدوین این منشور راهی را برای پیشنهادهای مردمی باز گذاشتید می‌توان انتظار داشت پیشگام گفت‌و‌گوی دوطرفه با مردم باشید. می‌توان انتظار داشت که با توجه به این نکته که بارها فرمودید صبرتان در برابر منتقدان زیاد است راهی برای دیالوگ مستقیم با مردم بیابید. شاید حتی به جای انتخاب صدا و سیما که خیلی باب میلتان نیست بتوانید در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی راه ارتباط دوطرفه مردمی را یافته و به سوالات واقعی افرادی که هویتشان مشخص است و البته شناسنامه‌دار هستند پاسخ دهید. آقای رئیس‌جمهور باور کنید با توجه به پیشرفت روزافزون شبکه‌های مجازی و انفجار اطلاعاتی که راست و دروغ را با هم بافته و تحویل افکار عمومی می‌دهد تنها با دیالوگ مستقیم با مردم و شنیدن دردها و پاسخ شما است که آنها می‌توانند اعتماد کنند و اخبار پوچ و شاید توطئه‌های دشمنان را باور نکنند.
آقای رئیس‌جمهور الان نه وقت تبلیغ است و نه وقت دفاع در برابر رقبا، الان وقت پاسخگویی به مردمی است که شما را به عنوان رئیس‌جمهوری قبول کرده و امیدوارند وعده‌هایتان محقق شود چه ایرادی دارد شما هم دلشان را خوش کرده و درد و دل‌هایشان را شنیده و به آن پاسخ دهید. چه ایرادی دارد برایشان حتی اگر سوالاتی غلط می‌پرسند بگویید که سوالشان را باید از چه نهاد و ارگانی بپرسند، شما که سایت شفافیت را راه انداختید، شما که منشور حقوق شهروندی را با اتکا به نظر مردم رونمایی کردید، بگذارید مردم حس کنند که خودتان چقدر شفاف هستید و به حقوق‌شان برای دانستن احترام می‌گذارید. اصلا بگذارید همه آنهایی که در داخل یا خارج قصد تخریب شما را دارند سرافکنده شوند.
باور کنید مردم ما به قدری بزرگوار هستند که حتی اگر در پاسخشان بگویید فلان سوال شما اولویت اول ما نیست و یا حتی اگر بشنوند نتوانستید و یا کار مهمتری داشتید و دغدغه‌شان هنوز پابرجاست همین که توانستند سوال را مستقیم از خودتان پرسیده و پاسخ را از شما بشوند دلشان را خوش می‌کند. لطفا بگذارید مردم از شما سوال بپرسند. مردم هم می‌دانند که سوالاتشان باید در چه حوزه‌ای و بدور از جزیی‌بینی باشد یکبار هم در این مسیر پیشگام شوید.

نویسنده: مائده شیرپور

کد مطلب: 102040
 
Share/Save/Bookmark