میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۰
 
 
کار خیر بدون روی و ریا
کار خیر بدون روی و ریا
 

از زمانی که ویروس کرونا وارد کشور شد یک موج و احساس همدلی و یاری در میان جامعه شکل گرفته است که با تأکید مقام معظم رهبری در این مسئله روز به روز افزایش می‌یابد. ویروس کرونا باعث مختل شدن بسیاری از کسب و کارهای مردم شد،‌آن هم زمانی که به عید نوروز نزدیک می‌شدیم و بسیاری از مشاغل در شب عید رونق پیدا می‌کنند. با تعطیلی بسیاری مشاغل، صاحبان آن با مشکلات مالی و معیشتی روبرو شدند و در این امر حتی برخی مالکان نیز به میدان آمده و با بخشش یک تا چند ماه از اجاره ملک خود،‌ در این رزمایش کمک مؤمنانه سهیم شدند. با آغاز ماه مبارک رمضان،‌کمک‌های مؤمناه از سوی مردم،‌ خیرین،‌نهادهای انقلابی و سازمان‌ها نیز افزایش یافت و در چند مرحله به توزیع بسته‌های معیشتی در میان آنهایی که از شرایط شیوع ویروس کرونا زیان دیده و نیازمند هستند، اقدام شد. همزمان با میلاد امام حسن مجتبی(ع) کریم اهل بیت،‌ یک مرحله دیگر نیز به اجرا در ا»د و در این مرحله یک میلیون بسته معیشتی میان نیازمندان توزیع شد. رزمایش سراسری کمک مؤمنانه با مشارکت بسیجیان و خیرین در ۲۵ استان و با توزیع یک میلیون بسته معیشتی از روز شنبه آغاز شد.
همزمان با میلاد کریم اهل (ع) مرحله دوم رزمایش سراسری کمک مؤمنانه با مشارکت خیرین، اصناف، ورزشکاران، هنرمندان و مداحان بسیجی همزمان در ۲۵ استان از روز شنبه ۲۰ اردیبهشت آغاز شد.
در این عرصه از رزمایش یک میلیون بسته معیشتی به ارزش هر بسته ۳۰۰ هزار تومان تهیه و توزیع می‌شود.
با هدف کمک به اقشار کم درآمد و آسیب دیده در بیماری کرونا این رزمایش علاوه بر تهران و ری به صورت همزمان در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، البرز، مرکزی، بوشهر، سیستان و بلوچستان، مرکزی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، چهارمحال بختیاری، قزوین، کهکیلویه و بویراحمد، کرمان، کرمانشاه، گیلان، گلستان، لرستان، همدان، مازندران، یزد، قم، اردبیل و سمنان برگزار می‌شود. کمک‌های مؤمنانه قرار است تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه داشته باشد و در صورت نیاز پس از پایان ماه مبارک رمضان نیز رزمایش کمک مؤمنانه مردم ایران برای هموطنان خود ادامه خواهد داشت.
توزیع ۲۰ هزار بسته معیشتی کمک مؤمنانه در رزمایش مواسات و همدلی
در همین زمینه وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: وزارت دفاع همزمان با ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) در رزمایش مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه، ۲۰ هزار بسته معیشتی به هموطنان نیازمند توزیع می‌کند. امیر حاتمی در رزمایش کمک مؤمنانه وزارت دفاع با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه پربرکت و مبارک رمضان و تبریک میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) به همه شیعیان و با اشاره به عزم انقلابی و جهادی کارکنان وزارت دفاع در کمک‌های انسان دوستانه خود، گفت: مجموعه کارکنان و سازمان‌های وزارت دفاع با احساس تکلیف و پاسخ به رهبر و مولای خود ۱۳ قلم کالای اساسی را در قالب ۲۰ هزار بسته معیشتی مورد نیاز خانوارهای آسیب پذیر و نیازمند توزیع می‌کنند. وی با اشاره به حضور موثر وزارت دفاع از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کنار ملت و حوزه بهداشت و درمان و به کار گیری تمام توان، تجهیزات و پشتوانه دانش دفاعی و تأمین اقلام و ملزومات تخصصی کشور در مقابله با این ویروس منحوس، افزود: بلافاصله پس از فرمایشات فرمانده معظم کل قوا تمامی مدیران و کارکنان وزارت دفاع در سازمان‌های تابعه با لبیک به فرمان رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در طرح مواسات، همدلی و کمک همدلانه مشارکت کرده و نسبت به رفع مایحتاج نیازمندان اقدامات شایان توجهی انجام دادند. وزیر دفاع با بیان اینکه برخی از اقلام توزیع شده جزو اقلام پر تقاضا بازار هستند، گفت: عمده این اقلام شامل برنج، حبوبات، رب گوجه فرهنگی، روغن، تن ماهی، ماکارونی، چای، قند و شکر هستند که در قالب بسته‌های معیشتی اهدا می‌شود. امیر حاتمی با بیان این کمک‌های معیشتی وزارت دفاع محدود به این ۲۰ هزار بسته نخواهد شد، افزود: ان شاالله در ایام و لیالی قدر و تا پایان ماه مبارک رمضان نیز کارکنان و مدیران صنعت دفاعی با اهدای یک روز حقوق خود و جمع آوری دیگر کمک‌های خیرخواهانه گام دیگری در جهت حضوری مومنانه و عملیاتی نمودن شعار مواسات و همدلی بر خواهند داشت.
وی تصریح کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، متخصصین و تلاشگران صنعت دفاعی کشور نه تنها ضامن حفظ امنیت انقلاب و نظام اسلامی اند بلکه در سخت‌ترین و بحرانی‌ترین شرایط، خالصانه و خاضعانه در کنار ملت صبور و با اراده ایران اسلامی ایستاده و به این نقش آفرینی افتخار می‌کنند.

کد مطلب: 113679
 
Share/Save/Bookmark