میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۰
 
 
سیاست یک بام و دو هوای کاخ سفید درباره مجازات اعدام
ترامپ خواستار اعدام قاتلان پلیس آمریکا شد
ترامپ خواستار اعدام قاتلان پلیس آمریکا شد
 

رئیس‌جمهور آمریکا که از خردادماه تاکنون در مقابل خشونت پلیس این کشور علیه معترضان سکوت پیشه کرده و از پلیس جانبداری کرده بود، بار دیگر خواستار اعدام افرادی شده که پلیس آمریکا را هدف قرار می‌دهند. «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا که از زمان آغاز اعتراضات سراسری در ایالات متحده به خشونت و تبعیض‌نژادی پلیس آمریکا، معترضان را با القابی چون اغتشاشگر خطاب کرده بود و خواستار سرکوب اعتراضات شده بود، برای دومین بار از شب گذشته تاکنون، خواستار اعدام فردی شد که به دو افسر پلیس تیراندازی کرده بودند.رسانه‌های آمریکایی گزارش کردند که روز شنبه هفته جاری، دو معاون اداره پلیس شهر لس آنجلس در شهر «کامپتن» ایالت کالیفرنیا هدف تیراندازی قرار گرفتند که حال هر دو نفر وخیم است.
رئیس جمهور آمریکا در اولین واکنش خود به این رخداد، یکشنبه عصر به وقت تهران خواستار اعدام ضاربان دو افسر پلیس در صورت مرگ آن‌ها شد.از طرف دیگر، ترامپ برای دومین بار در مراسم گردهمایی انتخاباتی خود در «هندرسون» ایالت «نوادا» با انتقاد از «جو بایدن» رقیب دموکرات انتخاباتی خود، بر اجرای حکم اعدام برای هرآنکس تأکید کرد که یک افسر پلیس را به قتل برساند.
وی در این سخنرانی با اشاره به برنامه خود برای سرکوب اعتراضات گفت: «بایدن خواستار خشنود کردن و آرام کردن سلطه‌گران است اما برنامه من بازداشت سلطه‌گران است. ما همچنین معتقدیم که اگر شما یک افسر پلیس را به قتل برسانید، باید حکم اعدام دریافت کنید». این اقدام از سوی ترامپ در حالی صورت می‌گیرد که «جوسی هوانگ» خبرنگار آمریکایی حین انجام کار حرفه‌ای خود و پوشش خبرهای اعتراضات در لس آنجلس با برخورد خشونت‌آمیز ماموران پلیس مواجه و بازداشت شد. در فیلم ها و تصاویری که رسانه‌ها از این برخورد خشن پلیس آمریکا منتشر کردند، رفتار وحشیانه ماموران پلیس با که این خبرنگار زن در حالی که مشغول به انجام کار حرفه‌ای خود و پوشش اعتراضات در لس آنجلس بوده، مشخص است.
در میانه ناآرامی‌ها و اعتراضات به نژادپرستی و خشونت پلیس آمریکا، باز هم ویدئویی شوک‌آور از وحشی‌گری پلیس علیه یک شهروند سیاه‌پوست در مقابل چشم خانواده‌اش جنجال‌برانگیز شده است. در ویدئویی که در فضای مجازی دست به دست می‌شود و همچنین رسانه‌های آمریکایی آن را به نمایش گذاشته‌اند، دو افسر پلیس مرد سیاه‌پوستی را روی کف خیابان خوابانده و یکی از آن‌ها به شدت با مشت به صورت او می‌کوبد.

کد مطلب: 115352
 
Share/Save/Bookmark