میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۶
 
 
حمایت قاطع جریان‌های لبنانی از سلاح حزب‌الله
مقاومت حق طبیعی لبنان است

همزمان با سالروز پیروزی حزب الله بر ارتش صهیونیستی در سال ۲۰۰۰، رئیس جمهور و نیز فرمانده ارتش لبنان در نوزدهمین عید مقاومت برآزادی سازی مزارع شبعا و تپه های کفرشوبای لبنان از لوث صهیونیستها تاکید کردند. میشل عون رئیس جمهور لبنان در نوزدهمین سالروز آزادسازی جنوب لبنان از لوث صهیونیستها و عید مقاومت اعلام کرد: مقاومت حق طبیعی است. وی افزود: مزارع شبعا و تپه های کفرشوبا متعلق به لبنان است. از سوی دیگر جوزف عون فرمانده ارتش لبنان هم تاکید کرد: ارتش لبنان از هیچ تلاشی برای تکمیل کردن آزادسازی بقیه مناطق لبنان از لوث دشمن صهیونیست دریغ نخواهد کرد. شایان ذکر است که این روزها سالروز نوزدهمین عید مقاومت و آزادسازی جنوب لبنان است. در ۲۵ ماه مه سال ۲۰۰۰ اراضی اشغال شده در جنوب از لوث صهیونیست‌ها آزاد شد. در همین حال رئیس پارلمان لبنان در دیدار هیاتی از کنگره آمریکا گفت: خواهان جنگ نیستیم اما از حقوق خود در خشکی و دریا چشم پوشی نمی کنیم. نبیه بری تاکید کرد: درباره اوضاع لبنان که موفق به عبور از مراحل دشواری از طریق وحدت لبنانی و گفتگو میان آنها شده است، بدبین نیستیم. درباره ترسیم مرزهای دریایی و زمینی این کشور هم گفت: لبنان خواهان جنگ نیست اما از حاکمیت و حقوق خود در خشکی و دریا چشم پوشی نخواهد کرد.
از سوی دیگر رئیس حزب توحید لبنان با اشاره به اینکه ۲۵ ماه می صفحه درخشانی در تاریخ لبنان است، بر حمایت از مقاومت تاکید کرد. رئیس حزب توحید لبنان تاکید کرد: ما در هر زمان و در هر رویارویی در کنار مقاومت می‌ایستیم زیرا مقاومت حامی لبنان در حال حاضر است.
لازم به ذکر است یکی از افسران رژیم صهیونیستی فاش کرد، در جریان ترور یکی از مبارزان جنبش حزب الله لبنان، از معارضان سوری اطلاعات دریافت کرده‌ بودند؛ اقدامی که بیانگر هماهنگی این رژیم با معارضان است. شبکه دو رژیم صهیونیستی ، پرده دیگری از ترور «سمیر قنطار» از مبارزان شهیر جنبش حزب الله لبنان برداشت. این شبکه اعلام کرد که یکی از معارضان سوری، اطلاعاتی را در اختیار سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی (آمان) قرار داده بود که به شهادت قنطار منجر شد. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بامداد ۲۹ آذر سال ۱۳۹۴ به یک ساختمان در «جرمانا» واقع در جنوب دمشق حمله کردند که به شهادت سمیر قنطار منجر شد. روزنامه الکترونیکی «رای الیوم» این خبر را از شبکه دو رژیم صهیونیستی نقل و تأکید کرد که این خبر، «برای ما و شاید میلیونها نفر مانند ما در جای جای جهان عربی و اسلامی شوکه کننده بود... شوکه کننده بود؛ زیرا شهید قنطار، مأمور ایجاد جبهه [عملیاتی] جولان اشغالی سوریه بود». خبر دیگر از لبنان آنکه رئیس‌جمهور آمریکا در فرمانی اجرای قانون جلوگیری از حمایت مالی از حزب‌الله را به وزیر خزانه‌داری این کشور اعطا کرد.

کد مطلب: 109098
 
Share/Save/Bookmark