میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۱۳
 
 
دربی تبریز و گیلان و کورس ۵ ‌تیم برای صدر جدول
استقلال- سپاهان؛ مسابقه‌ای شبیه فینال
استقلال- سپاهان؛ مسابقه‌ای شبیه فینال
 

هفته هفدهم لیگ برتر امروز و فردا برگزار می‌شود و در حساس‌ترین بازی استقلال میهمان تیم سپاهان است و دو دربی گیلان و تبریز هم برگزار می‌شود.
در این هفته چهار تیم برای رسیدن به صدر جدول با یکدیگر رقابت دارند و تراکتورسازی هم می‌خواهد صدر جدول را حفظ کند. کورس این چهار تیم با تراکتورسازی می‌تواند نوید دهنده دیدارهایی تماشاگرپسند باشد. دو دربی گیلان و تبریز هم در همین هفته برگزار می‌شود.
نگاهی به ۸ دیدار این هفته می‌اندازیم:

سپاهان – استقلال
این مسابقه اگرچه بین تیم‌های سوم و ششم جدول برگزار می‌شود اما بسیاری از کارشناسان این دیدار را یک بازی فینال‌گونه در نیم‌فصل دوم می‌دانند. سپاهان اگر در این دیدار خانگی بازنده شود تا حد زیادی از کورس قهرمانی خارج می‌شود. بنابراین زردپوشان اصفهانی فقط برای برد به میدان می‌روند. استقلال هم که هفته گذشته خیلی راحت در ورزشگاه آزادی فرصت صدرنشینی را از دست داد و مقابل گسترش فولاد در تهران متوقف شد برای پیروزی به نصف جهان می‌رود. آبی‌پوشان در صورت پیروزی در کنار زاینده‌رود صدرنشین موقت لیگ خواهند شد و در صورت توقف تراکتورسازی در دربی تبریز و توقف نفت در قم ممکن است صدرنشین بمانند.

راه آهن - سایپا
سایپا در دیدار رفت شکست سنگینی از راه آهن خورد و اکنون برای جبران آن باخت به ورزشگاه خانگی راه آهن می‌آید. البته وضعیت دو تیم نسبت به دور رفت کاملا متفاوت است. سایپا با ۲۳ امتیاز در رده هفتم است و راه آهن ۱۳ امتیازی در رده چهاردهم قرار دارد. زمزمه‌هایی مبنی بر برکناری منصور ابراهیم‌زاده شنیده می‌شود و شاید اگر او نتواند سایپا را شکست بدهد وداعی تلخ با لیگ سیزدهم داشته باشد. سایپا هم هفته گذشته مثل راه آهن باخته است و شاگردان فیرات هم برای جبران باخت به میدان می‌آیند.

فجرسپاسی - فولاد
بیشتر آمارهای منفی لیگ متعلق به فجرسپاسی است. این تیم ضعیف‌ترین خط حمله را دارد به طور مشترک با ذوب آهن هم صاحب ضعیف‌ترین خط دفاع هم هست. فجر سه هفته متوالی است که شکست خورده و یاوری می‌خواهد نوار باخت‌هایش را قطع کند. از سویی دیگر فولاد یکی از مدعیان قهرمانی است و برای رسیدن به صدر جدول می‌جنگد. فولاد هم شانس صدرنشینی در این هفته را دارد به شرط اینکه بتواند در شیراز فجر را شکست بدهد و سه امتیاز را بگیرد و امیدوار باشد سپاهان و استقلال هم امتیازها را تقسیم کنند. ضمن اینکه نفت هم نتواند پیروز شود.

گسترش فولاد - تراکتورسازی
دربی تبریز اگرچه بین دو تیم قرمز و آبی‌ برگزار می‌شود اما حساسیت چندانی حداقل برای طرفداران دو تیم ندارد و شاید اکثریت قریب به اتفاق تبریزی‌ها دوست داشته باشند که تراکتورسازی برنده این بازی باشد و صدرنشین بماند. تراکتورسازی هفته گذشته با کمک گسترش فولاد صدرنشین شد ولی رسول خطیبی دیگر نمی‌تواند به تراکتورسازی کمک کند و برای گرفتن هر سه امتیاز تیمش را به مصاف تراکتورسازی می‌فرستد زیرا یازدهمی نمی‌تواند بدون گرفتن امتیاز دوام داشته باشد. نتیجه دربی تبریز تعیین کننده صدرنشین در پایان هفته هفدهم است و شاگردان مجید جلالی دوست ندارند در تبریز صدرنشینی را از دست بدهند. 

داماش – ملوان
دربی گیلان حساس است و بازیکنان دو تیم با تمام توان در این مسابقه به میدان می‌روند و دوست دارند طرفداران‌شان را شاد به خانه بفرستند اما متاسفانه چند سالی است که رفتار ناشایست تماشاگران دو تیم جو بسیار نامناسب و زشتی را در ورزشگاه‌ها ایجاد کرده است. در میدان احتمالا شاهد بازی زیبایی از هر دو تیم خواهیم بود. داماش و ملوان با وجود شرایط نامناسب مالی خوب نتیجه‌ گرفته‌اند تا نشان بدهند فوتبال گیلان بازیکن‌خیز و بازیکن‌ساز است اما ای‌ کاش روی سکوها هم رفتار شایسته‌ای از تماشاگران دو تیم شاهد باشیم. 

صبا - نفت
صمد مرفاوی می‌خواهد اولین امتیازش را در لیگ برتر برای صبا بگیرد و در این صورت به طور غیرمستقیم هم به استقلال برای صدرنشینی کمک کرده است. محمد مایلی‌کهن در بازی رفت نفت را در تهران شکست داده بود. نبرد مرفاوی با یحیی گل‌محمدی هم در نوع خود جالب است. سرمربیان سابق استقلال و پرسپولیس رودرروی یکدیگر قرار می‌گیرند. نفت اگر در این بازی پیروز شود و استقلال در اصفهان متوقف شود آن موقع کم‌تماشاگرترین تیم لیگ صدرنشین خواهد شد. نفت تیمی است که دیدارهایش تقریبا در ورزشگاه خالی برگزار می‌شود. 

استقلال خوزستان - مس
پرویز مظلومی هفته گذشته توانست اولین بردش را در لیگ برتر دشت کند و او می‌خواهد بردهای تیمش ادامه پیدا کند. مظلومی که یک استقلالی و خوزستانی است حالا دوباره به استقلال در خوزستان رسیده است. ویسی مربی جوانی است که دور برگشت را با یک برد خارج از خانه مقابل ذوب آهن شروع کرد و دلش نمی‌خواهد در اهواز و مقابل تماشاگران خودی بازنده باشد. بنابراین هر دو تیم برای برد بازی خواهند کرد. در بازی رفت مساوی شد ولی در آن دیدار پرویز مظلومی سرمربی مس نبود و یاوری هدایت این تیم را برعهده داشت.

پرسپولیس - ذوب آهن
پرسپولیس هفته گذشته بعد از باخت مقابل تراکتورسازی صدر جدول را از دست داد و تا رده پنجم سقوط کرد و این هفته فقط به شرطی می‌تواند به صدر برگردد که هر چهار تیم اول جدول پیروز نشوند که احتمال این مسئله بسیار بسیار ضعیف است. با این حال شاگردان علی دایی نمی‌خواهند از کورس قهرمانی عقب بمانند و برای همین هم تلاش می‌کنند ذوب آهن را در ورزشگاه آزادی شکست بدهند.
برنامه مسابقات هفته هفدهم به شرح زیر است:
پنجشنبه ۱۴ آذرماه ساعت ۱۵
فجر شهید سپاسی – فولاد
راه آهن - سایپا
سپاهان - استقلال
جمعه ۱۵ آذر ماه ساعت ۱۵
داماش گیلان - ملوان
گسترش فولاد - تراکتورسازی
صبا - نفت
استقلال خوزستان - مس
جمعه ۱۵ آذر ساعت ۱۶:۲۰
پرسپولیس - ذوب آهن

کد مطلب: 84986
 
Share/Save/Bookmark
 


رامین
۱۳۹۳-۰۷-۰۲ ۲۰:۲۰:۲۱
استقلال2
رامین
۱۳۹۳-۰۷-۰۲ ۲۰:۱۸:۵۴
باع