میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۴
 
 
آنهایی که قبل از امریکا چالش مانکن را آغاز کردند
جدیدا چالشی در جهان مد شده که می‌گویند مبدع آن چند دانشجوی امریکایی هستند، اما به نظر ما...

جدیدا چالشی در جهان مد شده که می‌گویند مبدع آن چند دانشجوی امریکایی هستند، اما به نظر ما چالش «مانکن» خیلی پیش از اینکه توسط این دانشجویان ابداع بشود، در مجامع بین‌المللی ابداع شده بود.هر چند که توسعه چالش‌های اینچنینی جای بحث و بررسی دارد و باید دید چرا جوان ایرانی به هر پالس اینچنینی که از خارج از مرزها وارد می‌شود واکنش مثبت نشان داده و می‌پذیرد که در بازی آنها وارد شود اما به نظر می‌رسد قبل از اینکه چنین چالشی توسط دانشجویان امریکایی آغاز شود از خیلی زمان قبل چنین چالشی وجود داشته است. شاید بزرگترین شروع‌کنندگان چالش مانکن آنهایی بودند که در مقابل شلیک ناو وینسنت به هواپیمای مسافربری، بمباران هسته‌ای هیروشیما و ناکازاکی و شلیک شیمیایی به حلبچه نقش مانکن را ایفا کردند. اما این مانکن‌ها در همین چند سال قبل و قبل از ورود این چالش به صورت علنی هم وجود داشتند که برخی از آنها را با هم مرور می‌کنیم.
اکنون می‌توان گفت که همه آنهایی که وقتی نرخ دلار بی‌خود و بی‌جهت بدون هیچ دلیل منطقی بالا می‌رود ساکتند، آنهایی که در حالی که قول‌هایی درباره تک‌نرخی شدن کالاها داده‌اند مقابل چشمانشان تعدد نرخ‌ها توسعه می‌یابد بدون توجه به این موضوعات پشت تریبونها می‌روند و سخنرانی می‌کنند.
همه آنهایی که روزی جشن ملی رفع تعلیق‌ها و تحریم‌ها را گرفته و مخالفان را کاسبان تحریم می‌نامیدند، همه آنهایی که از بین مردمی که فیش‌های واریزی مسکن مهرشان را دارند می‌گذرند و پلک نمی‌زنند، آنهایی که در آلودگی شدید هوا و باران اسیدی پس از باران و ریزگردهای فصل تابستان به روی خودشان نمی‌آورند چه خبر است و مقابل این مشکلات سکوت می‌کنند.
آنهایی که مقابل خواست مردمی برای مبارزه با حقوقهای نجومی و غیرشرعی عکس‌العملی ندارند.
همه آنهایی که به راحتی و بعد از اعتراف عده‌ای به قطع درختان به روی خودشان نمی‌آروند که باید موضع بگیرند!
آنهایی که بعد از بمبارانهای پی در پی یمن توسط سعودی‌ها و فلسطین توسط صهیونیست‌ها حتی ذره‌ای نگاهشان را به سمت محل فرود بمب نمی‌گردانند و بی‌حرکت و بی‌توجه به کشتار هزاران کودک و زن می‌ایستند.
آنهایی که پیمان ان.پی.تی را برای قاتلی با هزاران کلاهک هسته‌آی الزام نمی‌دانند و به کشورهای در حال توسعه که بارها و بارها اعلام می‌کنند که فقط در جهت صلح از انرژی هسته‌ای استفاده می‌کنند فشار می‌آورند! همه اینها زودتر از چند دانشجوی امریکایی چالش مانکن را آغاز کردند و حتی با پایان آن هم می‌خواهند این چالش را ادامه دهند.

مائده شیرپور

کد مطلب: 97748
 
Share/Save/Bookmark