میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۵۳
 
 
استقلال جزو ۴ تیم برتر آسیا می شود؟
عبور از بوريرام در زير باران

امروز و از ساعت ۱۵:۳۰ تیم استقلال ايران باید در دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف تیم بوریرام تایلند برود و امیدوار است تاریخ پس از ۲۲ سال بار دیگر تکرار شود .
استقلال ۹۲ برای قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا بسته شده و فقط ۵ بازی ۹۰ دقیقه ای با آن فاصله دارد که اولین رقابت سخت آن، امروز در خاک تایلند برابر بوریرام است در این بین ژنرال استقلالی ها معتقد است مهره‌های مسن تیم او قادرند به لطف دریای تجربه‌شان به سلامت از آن عبور کنند و به ۹۰ دقیقه‌های بعدی برسند.
تیم استقلال از رویارویی با تیم های تایلندی در یک چهارم نهایی بازی‌های آسیایی خاطرات خوبی دارد.
در تاریخ مسابقات لیگ قهرمانان آسیا برای اولین بار است که استقلال به این مرحله رسیده و چنانچه بتواند حریف قدر تایلندی خود را شکست دهد سومین تیم ایرانی خواهد بود که پس از سپاهان و ذوب‌آهن به این مهم نائل می شود.تیم استقلال پیش از این دو بار با مظلومی و مرفاوی تا مرحله یک هشتم نهایی (۱۶ تیم) صعود کرده بود و با خود قلعه‌نویی و مظلومی نیز دو بار در مرحله مقدماتی حذف شده بود...
استقلال در آستانه یکی از مهمترین مسابقات تاریخ دوران خود قرار گرفته، آنقدر مهم که اگر با صعود به جمع ۴ تیم به سرانجام برسد بتواند تا سالیان سال از آن به عنوان آخرین عنوان آسیایی خود و ایران سخن بگوید.
حال در این مهمترین مسابقه خود در بدترین شرایط ممکن مدیریتی، اقتصادی و حتی فنی هم قرار گرفته است. کسب ۱ امتیاز از ۳ بازی که یکی آن دربی و دو تای آن خارج از خانه بوده در هر صورت یک هشدار است.
حتی وجود چندین و چند مصدوم و بسته بودن دستان کادر فنی هم شاید توجیه مناسبی باشد اما نمی توان از آن به عنوان دلیل ناکامی در بازی بزرگ تایلند نام برد! از بحث دور نشویم‏، از بحث تعارف و رودربایستی دور نشویم. در میانه راه وضعیت نامتعادل استقلال را به اختصار بیان کردم تا به اینجا برسم که شاید یک جشن ملی در راه باشد.
در واقع آخرین قهرمانی آسیایی این تیم در سال ۱۹۹۰ و پس از عبور از یک تیم تایلندی در همین مرحله رقم خورد. در آن سال مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌ها به صورت گروهی و متمرکز در داکاي بنگلادش برگزار می شد و تیم بانکوک بانک تایلند هم در گروه استقلال حضور داشت. در نهایت آبی ها موفق شدند پس از پیروزی دو بريک مقابل این تیم به نیمه‌نهایی برسند.
استقلال در ادامه آن مسابقات و در نیمه‌نهایی پلیتا جایاي اندونزی را شکست داد و در فینال هم با غلبه بر لیائونینگ چین با نتیجه ۲ بر یک و با گل‌های رضا حسن‌زاده و صمد مرفاوی قهرمان آسیا شد. نکته جالب اینکه در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا هم استقلال باید در یک چهارم نهایی به مصاف تیم دیگری از تایلند برود و امیدوار است تاریخ پس از ۲۲ سال بار دیگر تکرار شود. دیدار با بانکوک بانک تنها رویارویی استقلال با یک تیم تایلندی در مسابقات آسیایی بود و آنها قبل از بازی با بوریرام دیگر با هیچ تیمی از تایلند روبه رو نشده بودند.
به هر حال امیدواریم که تیم استقلال به عنوان تنها تیم ایرانی با برتری مقابل نماینده تایلند به جمع چهار تیم برود و در نهایت طلسم ۲۲ ساله قهرمانی تیم باشگاهی ایران در آسیا را که توسط تیم پاس کسب کرد را بشکند و در بام آسیا جولان دهد.

کد مطلب: 83572
 
Share/Save/Bookmark