میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۲
 
 
پایان فصل شعار؛ آغاز همبستگی ملی
از امروز شعار و حرف زدن برای جلب نظر مردم و رای آوردن ممنوع شده است و رقابت ملی ثانیه‌های...

از امروز شعار و حرف زدن برای جلب نظر مردم و رای آوردن ممنوع شده است و رقابت ملی ثانیه‌های پایانی‌اش را طی می‌کند. شاید کمتر از چهل و هشت ساعت آینده دوازدهمین منتخب مردم معرفی شده و به مسند ریاست قوه مجریه کشور تکیه زند اما فارغ از اینکه چه کسی می‌تواند مورد اعتماد مردم قرار گیرد این مهم است که تاکتیک‌های رقابتی و همه رنگ‌بندی‌ها و مرزبندی‌ها با اعلام پیروز این رقابت از بین رفته و از لحظه اعلام فرد پیروز، ایران یکپارچه پشت منتخب خود ایستاده و به او اعتماد به نفس عمل‌گرایی به وعده‌ها و تحقق خواست ملت را بدهد.
البته که مردم ایران بارها و بارها در همه این رقابت‌ها پشت فردی که انتخاب کرده‌اند ایستادند و از او حمایت کردند، اما رئیس‌جمهور دوازدهم هم باید بدون درنظر گرفتن اینکه چند درصد مردم مخالف انتخاب شدنش بودند، خود را خادم همه ملت دانسته و برای جلب رضایت عمومی در حدود اختیارات قانونی خود عزمی جزم داشته باشد.
اردوکشی‌های خیابانی و خدایی نکرده ادامه رقابت و کلکل‌های انتخاباتی بعد از پایان رقابت به جز دسیسه دشمن برای تفرقه‌افکنی نمی‌تواند خواست هیچ نامزد و یا هیچ فردی که پیشرفت ایران و ادامه مسیر انقلاب برایش مهم است، باشد. بر همین اساس مردم باید با هوشیاری مانعی برای اندک افرادی که ناآگاهانه یا آگاهانه اجیر اجانب شده‌اند تا تفرقه بیفکنند ایجاد کنند تا شیرینی حماسه حضور ملت در پای صندوق‌های رای به تلخی تبدیل نشود.
از همین لحظه که تبلیغات و شعارها جمع می‌شود باید جای آن را با وحدت و یاری همدیگر پر کرد. اگر تخلف و احیانا مشکلاتی هم در مسیر به وجود آمد باید طبق تعریف ساز و کار قانونی رسیدگی به این تخلفات را پیگیری کرد، چراکه شرط حضور در انتخابات به عنوان کاندیدا یا فردی که رای می‌دهد لازمه پذیرفتن قانون انتخابات است و باید یادمان باشد که قانون برای پیگیری حقوق افراد مراتبی را تعریف کرده است، پس برای اخذ حق قانونی نمی‌توان مسیری غیرقانونی را دنبال کرد.
آنچه مردم‌سالاری دینی ایران را با دموکراسی ادعای غرب متفاوت می‌سازد ایجاد فرصت‌های متعدد برای پیگیری حقوق کاندیداها و آرای مردمی در نظر گرفته شده لذا ایجاد فضای روانی منفی از سوی هیچ فرد یا جناحی پذیرفتنی نیست و ملت انقلابی ایران قطعا پاسخی سخت به چنین رفتارهایی خواهند داد.
در نهایت آنچه تاکید مجدد و مکرر آن مورد نیاز است اشاره به این نکته است که درست از همین امروز باید بساط رنگ و جناح بندی را جمع و به جای آن تمکین به رای مردم و قانون انتخابات را تمرین کنیم. باید آموخت که روز رقابت پایان یافته و روزی فرا رسیده است که ملت ایران انتظار دارند که همه کاندیداها و جناحهای سیاسی به وعده‌های انتخاباتی خود عمل کرده و برای رفع مشکلات مردم گام بردارند.
نکته بسیار مهم آن است که تمام کاندیداها و جریان‌های سیاسی باید بدانند آنچه در مبارزات انتخاباتی مطرح کرده‌اند نباید به عنوان شعار انتخاباتی تلقی شود بلکه مردم انتظار دارند که هر کدام از نامزدها چه پیروز و چه‌کسی که رای نیاورده و تمام جریان‌های سیاسی دست رئیس‌جمهور منتخب را به گرمی فشرده و با آوردن برنامه‌های خود در راه تحقق اصل اول یعنی حل مشکلات مردم گام بردارند و در مقابل نیز رئیس‌جمهور منتخب با بهره‌گیری از برنامه‌ها و تجربیات سایر کاندیداها در راه اجرای وعده‌های انتخاباتی خود گام بردارد.
ملت تاکید دارد که فصل شعارپایان یافته و آغاز همبستگی ملی فرا رسیدن است و همه باید برای داشتن ایرانی پیروز و سربلند گام در مسیر گذارده و فریاد همدلی و یکصدایی سر دهیم تا جهان بداند که مسیر انقلاب همچنان بدون توقف ادامه دارد و مسیر انقلاب پایان ندارد. 

مائده شیرپور

کد مطلب: 99322
 
Share/Save/Bookmark