میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۳
 
 
رئیس گشت تعزیرات حکومتی تهران اعلام کرد
شناسایی انبار احتکار ۳ هزار قلم لوازم خانگی

گشت تعزیرات حکومتی تهران بزرگ در بازرسی‌های خود از انبار‌های لوازم خانگی احتکار شده در شهرستان ری یک انبار از لوازم خانگی احتکار شده را شناسایی کرد.
رئیس گشت تعزیرات حکومتی استان تهران در این رابطه گفت: ما در بازرسی هایمان از انبار‌ها و سوله‌های لوازم خانگی در سطح شهرستان ری این انبار را شناسایی کرده و برای بررسی تخلفات آن دست به کار شده‌ایم.
بهمن حسن‌بیگی افزود: مدیر این انبار باید اطلاعات و موجودی انبار را در اختیار سازمان تعزیرات حکومتی قرار می‌داد، اما با توجه به اینکه از این کار امتناء کرده است، تخلف مرتکب شده و با وجود کمبود این برند در بازار لوازم خانگی اقدام به احتکار کرده است.
وی گفت: در بررسی از لیست کالا‌های موجود در این انبار ۳ هزار قلم کالای لوازم خانگی شامل ماشین ظرفشویی، یخچال، کولر گازی و لوازم یدکی است در این سوله وجود دارد و انبار شده است. کالا‌هایی در این سوله وجود دارد که از سال ۹۵ وارد کشور شده‌اند، اما با گذشت دو سال هنوز در این انبار احتکار شده است.
وی گفت: چرا ما باید به کالاهایی بربخوریم که از سال ۹۵ در انبار مانده‌اند؛ مگر این کالاها با ارز حدود ۳ هزار تومان وارد کشور نشده است؟ چرا برخی سودجویان می‌خواهند آن را به قیمت ارز آزاد عرضه کنند.
حسن‌بیگی گفت: حکم این تخلف، پلمب سوله و انبار است اما با توجه به لیست ارائه داده شده توسط مسئول این انبار مبنی بر اینکه انباردار و مدیرعامل این شرکت اجناسی را به مشتریان فروخته‌اند و بابت آن وجه دریافت کرده‌اند، تا اطلاع ثانوی تمامی اقلام موجود در انبار توقیف شده و با توجه به لیست فروش ارائه داده شده به ماموران گشت تعزیرات حکومتی، می‌بایست طبق این لیست تمامی کالا‌های فروخته شده از انبار خارج گردد و مابقی کالا‌های انبار شده ظرف ۱۰ روز با ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی به بازار تزریق شود.

کالا‌های احتکارشده در بازار عرضه می‌شود
رئیس گشت تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: مالکان و واردکنندگان چه بخواهند و چه نخواهند اگر کالایی را احتکار کنند این کالا پس از صدور حکم در سطح بازار عرضه می‌شود.
حسن بیگی افزود: ما وارد هر انباری می‌شویم انبوهی از لوازم خانگی و دیگر کالاها را می‌بینیم و بر همین اساس مردم به هیچ‌وجه نگران کمبود کالا نباشند و این کالاها باید در شبکه توزیع شود.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پس از این همه کشف کالاهای احتکارشده در انبارها چه زمانی موجودی این انبارها به سطح بازار عرضه می‌شود؟ گفت: کالاهای احتکار شده پس از صورت‌برداری بارگیری می‌شود و قطعا پس از تشکیل پرونده و صدور حکم به سطح عرضه بر می‌گردد و ما به مردم قول می‌دهیم که برای تنظیم بازار این کالاها را با نرخی که سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان اعلام می‌کند به بازار عرضه کنیم.
رئیس گشت تعزیرات حکومتی استان تهران افزود: صاحبان کالاهایی که کالایشان در سطح بازار دچار کمبود شده است بدانند که باید کالای خود را به بازار عرضه کنند و از مردم می‌خواهیم در صورت مشاهده هرگونه احتکار و امتناع از عرضه، به سامانه ۱۲۴ و ۱۳۵ اطلاع دهند. وی افزود: ما محتکران را تا چندین برابر مبلغ کالای احتکارشده جریمه می‌کنیم و با آنها رودربایستی نداریم و همه کسانی که در انبارهایشان لوازم خانگی و یا کالایی دیگر دارند باید در بازار توزیع کنند تا قیمت‌ها بشکند.
حسن بیگی گفت: در این مدت که رصد ما از انبارها جدی تر شده است اخباری دریافت کرده‌ایم مبنی بر اینکه برخی کالاهایشان را به صورت شبانه با کامیون به مکان‌های دیگر از جمله باغ و گاوداری‌ها منتقل کرده‌اند که حتما رد آنها را هم خواهیم گرفت.

کد مطلب: 105697
 
Share/Save/Bookmark