میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۹
 
 
دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی کوثر سپاه تاکید کرد:
۱۴ هزار پروژه برای رفع محرومیت انجام شده است

دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی قرب کوثر سپاه گفت: ۱۴ هزار و ۹۴۵ پروژه در امر محرومیت‌زدایی در سطح کشور انجام شده است.
سردار ضیاء‌الدین حزنی در آیین اهدای جهیزیه به زوج‌های مناطق محروم و افتتاح طرح‌های عمرانی امر محرومیت‌زدایی در شهرستان، اظهار کرد: در سطح کشور برای زوج‌های جوان مناطق محروم ۱۵۴ هزار جهیزیه فراهم شده است و ما به دنبال این هستیم که این تعداد را به ۲ هزار و ۲۵۰ سری جهیزیه برسانیم. وی با اشاره به موضوع محرومیت‌زدایی در کشور، عنوان کرد: در روستاهای آبادان و خرمشهر ۸۰۰ نهر لایروبی شده است که در این زمینه ۵۰ درصد افزایش کیفی و ۶۰ درصد افزایش کمی را به همراه داشته‌ایم.
دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی قرب کوثر سپاه گفت: ۱۴ هزار و ۹۴۵ پروژه با اعتبارات سپاه در امر محرومیت‌زدایی در سطح کشور انجام شده است که از این تعداد پروژه‌ها ۷ هزار مربوط به طرح‌های غیرعمرانی صرف شد.
سردارحزنی اظهار کرد: بر همین اساس تاکنون ۱۲۰ مسجد و ۱۷۵ خانه احداث و ۲۰۰ باب منزل در روستاهای آبادان و خرمشهر تعمیر شده است. وی همچنین با اشاره به بحث خدمات درمانی، عنوان کرد: بر همین اساس ۵۰۰ نفر با فراهم کردن عمل جراحی زندگی آنها بهبود یافته و همچنین ۲۰۰ عینک به نیازمندان در این مناطق اهدا شده است.
در عین حال سردار حسین معروفی فرمانده سپاه نینوا گلستان در حاشیه آغاز رزمایش اقتدار عاشورایی اظهار داشت: مرحله نخست رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله(ص) ۲ با حضور بسیجیان در قالب ۲۸ گردان بیت‌المقدس و ۳۰۰ گروه جهادی در استان گلستان آغاز شد. وی افزود: این رزمایش مردمی، بسیجی و انقلابی در دو مرحله که مرحله نخست آن نمایش اقتدار گردان‌های بیت‌المقدس و اقدامات عملی گروه‌های جهادی انقلابی و در مرحله دوم تجمع اقتدار سراسری که در ایام هفته دفاع‌مقدس برگزار شد.
فرمانده سپاه نینوا گلستان تصریح کرد: تجمعات در مساجد، ستون‌‌کشی اقتدار به سمت اردوگاه، استقرار در اردوگاه‌های خارج از شهر، برنامه‌های شبانگاهی، رزم شبانه، برنامه‌های بصیرتی و عقیدتی و ادعیه، تجمع عصر سه‌شنبه و برگزاری اختتامیه در روز چهارشنبه و... از جمله برنامه‌های بخش نخست مرحله نخست این رزمایش است.
سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خراسان جنوبی در نشست خبری با بیان اینکه هم اکنون رزمایش سراسری محمد رسول‌الله ۲ در حال اجرا است گفت: مرحله اول آن کار گروه‌های جهادی بسیجی است که برای محرومیت‌زدایی به روستاهای دور دست و حاشیه شهرها اعزام می‌شوند. از نهم تا ۲۹ شهریور این مرحله از رزمایش به طول می‌انجامد و طی آن ۲۱۹ گروه جهادی به مناطق کم‌برخوردار اعزام می‌شوند.
وی افزود: مرحله دوم، رزمایش گردان‌های بیت‌المقدس است که با حضور سازمان یافته ۲۰ گردان امنیتی بسیج در روزهای ۱۴ و ۱۵ شهریور در استان خراسان جنوبی برگزار می‌شود. این رزمایش دو مرحله است که مرحله اول اردوکشی و تمرین شبانه و روزانه و مرحله دوم آموزشی، آرام سازی و آموزش‌های رزمی است.
سردار قاسمی با بیان اینکه مرحله سوم نمایش اقتدار عاشورایی محمد رسول‌الله ۲ در هفته دفاع‌مقدس برگزار می‌شود افزود: این رزمایش با حضور ۲۰ هزار بسیجی از گردان‌های امام علی(ع)، بیت‌المقدس، امام حسین(ع) و از اقشار ۲۰گانه بسیج در استادیوم آزادی بیرجند برگزار می‌شود. سپاه‌نویز

کد مطلب: 105895
 
Share/Save/Bookmark