میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۵
 
 
لزوم حمایت از تولیدکنندگان محصولات غذایی سالم

سالجاری بعنوان سال اقتصادی مقاومتی، اشتغال، تولید از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است. نامگذاری دو سال متوالی با موضوع اقتصادی، از سوی مقام معظم رهبری نشانگر اهمیت توجه به این مقوله در کشور است اما اشتغال و تولید چگونه میسر می‌شود؟
توجه به تقاضای بازار و تولید محصولاتی منطبق با آن همواره رمز موفقیت در بازار اشتغال و تولید بوده و هست. بر همین اساس یکی از نیازهای امروز کشور با توجه به گسترش روز افزون بیماری‌های گوارشی، تولید محصولات غذایی سالم است.
در این میان استفاده از محصولات ارگانیک و کاهش محصولات تراریخته همواره مورد تاکید کارشناسان تغذیه است. بر همین اساس یکی از محصولاتی که طی سال‌های اخیر در ایران مورد استقبال مردم واقع شده است، میوه‌جات خشک (چیپس میوه) بوده که حتی در صادرات نیز مورد استقبال واقع شده است.
موفقیت یکی از بانوان کارآفرین در تولید محصولات غذایی سالم ( میوه ارگانیک) دلیلی است بر این مدعا. این واحد تولیدی تاکنون موفق شده با تولید محصولات متنوع و سالم میوه‌ای مورد تقدیر سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف قرار گیرد و با صادرات محصول خود به کشورهای اروپایی نیز نشان داده محصولی در سطح استاندارد جهانی ارائه کند.
مهیار اقبال‌نیا مدیر عامل کارخانه «هیژا»، تولیدکننده محصولات سالم و ارگانیک، است و درصدد است در آینده نزدیک اقدام به تولید محصولات سالم و ارگانیک برای کودکان و نوزادان کند، کاری که توسعه آن آینده سلامت کشور را تضمین می‌کند. از این رو طی گفت‌وگویی با این بانوی موفق و کارآفرین، دیدگاه‌های وی را در رابطه با راهکار اجرایی شدن سال اقتصاد مقاومتی اشتغال، تولید جویا شدیم.

به عنوان یک کارآفرین، به نظر شما چطور می‌شود اشتغال و تولید را در کشور رونق داد؟
در ابتدا شناسايي مشاغل مفيد و قابل توسعه با توجه به امكانات و سرمايه‌هاى موجود در كشور كه فراورى آنها موجب حمايت كشاورزى و معادن و صنايع مى‌باشد همزمان دانش و تكنولوژى روز چاشنى آن كرد و سپس با تشكيل. تيمهاى حرفه‌اى و متخصص در راستاى يك برنامه عملى و هدفمند شتافت.
در ضمن حمايت واقعى دولت و پشتيبانى از إفراد كار آفرين و استارترهاى موفق و رفع موانع و بروكراسي‌هاى ادارى زمينه را برأى توليد و اشتغال فراهم سازند. 

شما در حال حاضر چند نوع محصول دارید؟
شركت توليدى ما با هدف سلامت‌سازى محصولات و تنقلات مورد نياز جامعه كه قطعا باعث پيشگيرى از تهديدهاى فاجعه آميز در ارتباط با سلامت مردم مى‌باشد و متاسفانه متوسط سن سرطان در جامعه خيلى پايين مى‌باشد و به دليل عدم تغذيه مناسب وعدم مصرف محصولات سالم مى باشد توانست ايم با لطف خداوند و ايمان به هدفمان از محصولات كشاورزى فراورى كرده و با خشك كردن و افزايش ماندگار ى و ارزش افزوده غذايى ميوه‌ها در صنعت تبديلى موفقيت كسب نماييم و تنوع محصولات و مشتقات توليدات ما بسيار متنوع مى‌باشد از جمله چيبس سيب با طعمها‌ىمختلف پودر هاى طبيعى ميوه‌ها و دمنوشها بدون افزودنى است. 

علت انتخاب این محصولات چه بوده است؟
محصولات ما درحمايت از كشاورزى كار آفرينى و ارزآورى برأى كشور بسيار توجيه دارد و هم اكنون با داشتن استاندارهاى بين‌المللى و صادرات به چندين كشور از جمله روسيه و إمارات و كشورهاى اروپايي و عربى گامهاى ارزشمندى برداريم. 

آیا محصولات شما صادراتی است؟به کجا؟
اين پروژه بسيار متنوع و قابل توسعه مى‌باشد. تاکنون در بخش R & D شرکت ما چندين محصول جديد در حال بررسي مى‌باشد. در ضمن در تمام اين مدت با شركت در نمايشگاه‌هاى كشورهاى مختلف آلمان، ايتاليا، روسيه و چين توانسته ايم محصولات انحصاری خودمان را معرفى کنیم که مورد استقبال زیادی نیز واقع شده است. البته در حال رایزنی برای صادرات به کانادا هم هستیم.

گفت‌وگو: میترا یزدچی

کد مطلب: 99297
 
Share/Save/Bookmark