میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۲
 
 
عبرت از دیپلماسی قهقهه !
حالا بهتر می شود گفت و نوشت ! شش سال از دوران ریاست جمهوری مردی می گذرد که در آغاز راه وعده برگرداندن عزت به پاسپورت ایرانی...
عبرت از دیپلماسی قهقهه !
 

حالا بهتر می شود گفت و نوشت ! شش سال از دوران ریاست جمهوری مردی می گذرد که در آغاز راه وعده برگرداندن عزت به پاسپورت ایرانی را می داد و دائما با طعنه به مذاکره کنندگان در طول سال های ۸۴ الی ۹۲ خود را متخصص و و دولتمردانش را ژنرال های کاربلد مذاکره با دنیا معرفی می کرد! بلعکس عموم ملت که با فراموشی تاریخی معاهده سعدآباد، دل به وعده های مسئول مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص بسته بودند جریان انقلابی از همان ابتدا می دانست لبخند ها قهقه خواهند شد و نتیجه مکانیزم ماشه وزارت خزانه داری آمریکا خواهد بود.
با محترم شمردن اراده مردم و طیف منتخب از سوی رهبرحکیم انقلاب و جریان انقلابی مذاکرات بر سر مساله هسته ای موجب پیمان های گوناگون من جمله برجام شد !برجام توسط همراه شفیق دولت در راس مجلس شورای اسلامی وقت در کمتر از ده دقیقه به تصویب رسید و ماجراهای آن تا امروز علیرغم نگاه همواره مثبت ژنرال های پیرمرد و همیشه خندان به غرب دامن گیر کشور بوده است.
حالا دوسال و اندی است امریکا که امضای وزیر خارجه اش تضمین بود از معاهده برجام خارج شده و شرکای اروپایی تاجر موطلایی کاخ سفید با وعده های محقق نشده کانال ویژه مالی سعی دارند تا ضمن سیاست چماق و هویج جسد بی جان برجام به تابوت سپرده نشود!
رئیس جمهور محترم در سفر اخیر خود به نیویورک و شرکت در نشست عمومی سازمان ملل امید داشت با دیدار های خود بتواند ماه های منتهی به اسفند سرنوشت ساز را به سلامت بگذارند که شواهد نشان می دهد در این امر موفقیت چشمگیری نداشتند.حالا در دوسال پایانی دولت طیف پیروز در خرداد ۹۲ باید چاره ای کند تا بتواند پاسخگوی وعده های خود در چرخیدن چرخ زندگی مردم با وجود برجام کند و شاید میراثی را برای دولت بعد از خود به جای گذارد که منتخب بعدی را به اتخاذ تصمیمی پرهزینه برای کشور و خود کند !
شاید اگر دغدغه های نشنیده شده رهبری انقلاب همان زمان مورد توجه دیپلمات های همیشه خندان بود امروز نیازی به قهقه در برابر جانسون و مکرون نبود ، سران دو کشوری که خود با اعتراضات عمومی داخلی در کشورهایشان در موضع حل هیچ مشکلی نباشند و حتی اگر توانایی هم داشتند به اراده شان اعتمادی نیست !نتایج این شش سال گذشته در ذهن اهل عبرت و درس گیری این بود که گفتمان مقاومت تنها گزینه دفع فشار های مستکبرین عالم است که به عینه در عراق ، سوریه و یمن قابل مشاهده است، بار دیگر اثبات شد خشم و ابروهای در هم کشیده در برابر مستکبرین و دشمنان و لبخند و اعتماد به جوانان مومن و انقلابی هزینه های امت اسلام و ملت ایران را در رسیدن اهداف عالیه به مراتب کمتر خواهد بود .امید که عبرت های تاریخی دیپلماسی قهقه از خاطر ملت شریف ایران و ژنرال های که به لبخند های غرب اعتماد دارند هیچگاه پاک نشود ، ان شالله 

نویسنده: محمود آصفی

کد مطلب: 110970
 
Share/Save/Bookmark