میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۲
 
 
دورنمای حیات تکفیر
از زمانی که داعش به نمایندگی از جریان تروریستی تکفیر و به عنوان قوی ترین بازوی عملیاتی این جریان شیطانی در منطقه سر برآورد و...

از زمانی که داعش به نمایندگی از جریان تروریستی تکفیر و به عنوان قوی ترین بازوی عملیاتی این جریان شیطانی در منطقه سر برآورد و توانست با بهره‌برداری از اوضاع نابسامان کشورهای منطقه و بالاخص دو کشور عراق و سوریه در سال ۲۰۱۴ به موفقیت‌های کوتاه‌مدتی در این مناطق دست پیدا نماید و خلافت خودخوانده‌ای نیز برای خود ایجاد نماید. در ذهن سردمداران خون‌ریز این جریان ملحد همواره این سوال مطرح بود که هدف بعدی ما کجا خواهد بود؟
و در حال حاضر هم که این جریان در حالت احتضار قرار گرفته و در حال سپری نمودن آخرین روزهای حیات خود در این کشورها می‌باشد رایزنی‌ها در خصوص این که آینده این گروهک تروریستی - صهیونیستی چه خواهد شد؟ و این گروهک تروریستی برای تداوم حیات ننگین خود در آینده به کدام مناطق کوچ خواهد نمود؟ در بین فاتحین بیشتر زمزمه می-گردد. که در پاسخ به این سوالات بایستی عنوان کنیم؛
در نگاه به این موضوع و این جریان در وحله اول بایستی اذعان داشته باشیم که متأسفانه این تفکر بنا به دلایل عدیده‌ای که در این مقال به آن نمی‌پردازیم، تحت هیچ شرایطی و به صورت کامل در منطقه از بین نخواهد رفت، بلکه وضعیت گسترش این تفکر پلید در بین هواداران، سمپات‌ها و اعضای فریب خورده شیطان صفت‌شان به صورت پنهانی تر و تشکیلاتی تر نسبت به گذشته تداوم پیدا خواهد نمود تا بتوانند با تجدید نیرو و سازماندهی قوی تر مجدداً در سطح منطقه ظاهر شوند همچنین بایستی عنوان کرد که این ابلیسک‌های انسان نما در روند اقدامات خود تلاش خواهند نمود که از وضعیت آشکار تغییر موضع داده و بیشتر مخفیانه‌تر، متحدتر و شاید هم تک‌سلولی‌تر از قبل دست به اقدامات وحشیانه خود بزنند و از آنجایی که مسئولان این گروهک تروریستی بنا به القای اربابان خود، عامل اصلی شکست‌های خود را بجای این که سست و باطل بودن تفکراتشان بدانند، حضور و فعالیت سربازان ولایت‌مدار خط مقاومت و بالاخص جمهوری اسلامی ایران می‌دانند.
از این رو این اهل باطل تلاش خواهند نمود که همواره و به منظور برهم زدن آرامش و امنیت در ایران اقدامات مذبوحانه خود را در خاک کشور عزیزمان و بالاخص عمق کشور انجام دهند. لذا اعضا و سردمداران این جریان شیطانی نه تنها به تحرکات خود در داخل کشور ماهیت پنهانی‌تری خواهند داد بلکه در روند انتقال خود به مناطق از قبل پیش‌بینی شده به مانند آسیای مرکزی، افغانستان، شمال آفریقا و یا لیبی و... حتماً‌ گزینه‌ای را انتخاب خواهند نمود که در بردارنده آیتم‌های متعددی باشد تا بتوانند راحت تر از قبل به حیات خود تداوم بخشند که برخی از اهم این موارد عبارتند از:
۱- به کشوری کوچ خواهند نمود که قدرت مرکزی در آن کشور ضعیف باشد.
۲- دولت مرکزی در آن کشور تحت حمایت اربابان گروهک تروریستی داعش باشند.
۳- مردم آن کشور آمادگی پذیرش این نوع تفکر را داشته باشند.
۴- گروهک تروریستی بتواند به مرزهای ایران اسلامی دسترسی راحت تری داشته باشد.
۵- سردمداران گروهک تروریستی بتوانند از وطن فروشان خائن هوادار خود در داخل ایران به راحتی و به انحای مختلف حمایت نمایند.
۶- مراکز و مدارس عقیدتی این گروهک تروریستی که به مثابه پایه‌ها و ستون‌های تقویتی اعتقادی تکفیر می‌باشند در آن کشور به طرق مختلف فعال باشند.
۷- رقیب قدرتمندی در آن حوزه جغرافیایی نداشته باشند.
۸- و...
لذا با مدنظر قرار دادن این آیتم‌ها می‌توان به راحتی عنوان نمود که کدام مناطق و کشورها در نزد اربابان این طاعون قرن گزینه مناسبی برای نقل مکان آنها محسوب می‌گردند. از این رو بر خود واجب می‌دانم که سفارشی برادرانه نسبت به سامانه‌های امنیتی - اطلاعاتی کشور داشته باشم اگرچه مطمئنم این سربازان گمنام آقا امام زمان(عج) و کفن‌پوشان سبز عاشق با علم به این موضوع در حال جهاد با این کفار هستند، داشته باشم. که از پیروزی‌های بدست آمده بر خود غَرّه نشویم و همچنان به رصد همه تحرکات این عروسک‌های خیمه شب بازی بپردازیم تا در شرایط لزوم نسبت به ناکام گذاشتن آنان اقدام مقتضی انجام گیرد. 

نویسنده: تورج گیوری

کد مطلب: 101042
 
Share/Save/Bookmark