میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۴
 
 
کارت زرد مجلس به جهرمی
کارت زرد مجلس به جهرمی
 

سوالات نمایندگان از وزیر ارتباطات، تبریک «لاریجانی» به تیم‌ملی والیبال ایران، کارت زرد مجلس به آذری جهرمی، درخواست نمایندگان از رئیس‌جمهور برای صرف‌نظر از تشکیل وزارت بازرگانی و از مهمترین اخبار جلسه دیروز مجلس شورای اسلامی بود.
در جلسه علنی دیروز بررسی سوالات بیت‌الله عبداللهی نماینده اهر و هریس و محمود نگهبان سلامی به همراه تعدادی از نمایندگان از وزیر ارتباطات در دستور کار نمایندگان قرار گرفت.
علی لاریجانی در سخنان قبل از دستور کار، پیروزی‌های تیم‌ملی والیبال کشورمان را تبریک گفت و از برگزاری مناسب این بازی‌ها در شهرستان ارومیه از مردم این شهر تشکر کرد. رئیس مجلس خطاب به تیم بازیکنان و مربیان تیم‌ملی والیبال کشورمان، افزود: خوب و با اقتدار عمل کردید.
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی هم بیانیه تبریک حدود ۲۰۰ نماینده مجلس در حمایت از پیروزی مقتدرانه تیم‌ملی والیبال در لیگ جهانی را قرائت کرد.
در ادامه جلسه، نماینده مردم اهر و هریس در جریان طرح سوال خود از وزیر ارتباطات درخصوص ارتباطات تلفن همراه، اینترنت و تلفن ثابت در روستاها با تأکید بر ضرورت توسعه متوازن اینترنت در بخش‌های مختلف کشور گفت که در خیلی از روستاها مردم تلفن ثابت هم ندارند. بیت‌الله عبداللهی افزود: توسعه ارتباطات متوازن نیست.
در پاسخ به این سوال، وزیر ارتباطات تاکید کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از تمام ظرفیت‌های خود برای توسعه ارتباط روستایی و دستیابی به شبکه اینترنت استفاده کرده است و اکنون ۲۷ هزار و ۸۶ روستا به اینترنت متصل هستند.
در ادامه عبداللهی و ۷ نفر از نمایندگان که از آذری جهرمی وزیر ارتباطات در خصوص ارتباطات تلفن همراه، اینترنت و اشتراک تلفن ثابت در روستاها سوال داشتند، از توضیحات جهرمی قانع شدند. عبداللهی پس از توضیحات وزیر گفت که به خاطر جوانی وی و اینکه باید به جوانان فرصت بدهیم، سوال خود را به رأی نمی‌گذارد.
در این جلسه همچنین نماینده خواف و رشتخواردر توضیح سوال خود از وزیر ارتباطات درباره علت عدم تحقق موارد مندرج در بند ط ماده ۳ قانون وظایف و اختیارات این وزارتخانه با بیان اینکه مشکل آنتن‌دهی خطوط همراه اول و ایرانسل در بسیاری از روستاها وجود دارد، گفت: در مراکز استان‌ها هم وضعیت آنتن‌دهی تلفن همراه بهتر نشده است و مشکلات زیاد وجود دارد.
محمدجواد آذری‌جهرمی در پاسخ به سوال وی نیز با اشاره به اقدامات وزارت ارتباطات در رابطه با تحقق اهداف و وظایف وزارتخانه در رابطه با بند پ ماده ۳ قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات بیان کرد: تاکنون حدود ۱۵ هزار خانه بهداشت روستایی به همراه بهیاری‌ها و بخشداری‌های روستاها به شبکه ملی اطلاعات متصل شده است.
بعد از توضیحات نماینده سوال کننده و وزیر، پاسخ‌های جهرمی به رأی مجلس گذاشته شد و نمایندگان با ۸۳ رأی موافق، ۸۳ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۶ نماینده حاضر در مجلس اعلام کردند که از پاسخ‌های وزیر قانع نشدند.
در این نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای از رییس‌جمهور خواستند از تشکیل وزارت بازرگانی به دلیل بی‌اثر بودن در کنترل بازار به ویژه بازار کالاهای اساسی صرف نظر کند و به جای آن ارز ۴۲۰۰ تومانی را مستقیما به حساب مردم واریز کند.

کد مطلب: 109431
 
Share/Save/Bookmark