میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : جمعه ۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۵۶
 
 
درس‌هايي از يك سخنراني
«باراک اوباما»، رئیس‌جمهور آمریکا در مراسم موسوم به «صالحان در بین ملت‌ها» در سفارت رژیم صهیونیستی در واشنگتن...

«باراک اوباما»، رئیس‌جمهور آمریکا در مراسم موسوم به «صالحان در بین ملت‌ها» در سفارت رژیم صهیونیستی در واشنگتن سخنرانی کرد.اوباما در آغاز اظهاراتش گفت که اگر کسی یک انسان را بکشد، مانند این است که جهان را کشته و اگر کسی فردی را نجات دهد مانند این است که جهان را نجات داده است. رئیس‌جمهور آمریکا با بیان اینکه «حمله به هر دین، مانند حمله به دین خود ما است» به افزایش آنچه به ادعای وی «یهودستیزی» است در سطح دنیا اشاره کرد و در ادامه، بر همین اساس، گفت: «ما همه یهودی هستیم.» وي در پايان تاكيد كرد كه حامي اسرائيل است و امنيت آن را اولويت خود مي‌داند.
اين جملات به ظاهر بشر‌دوستانه و انسان‌مدارانه در حالي از سوي اوباما مطرح مي‌شود كه آخرين تحولات صحنه بين‌الملل نكاتي قابل توجه را نشان مي‌دهد. در خود فلسطين رژيم صهيونيستي چند دهه است كه به كشتار و جنايت مي‌پردازد و در سه جنگ اخير غزه هزاران بي‌گناه قتل‌عام شده‌اند. اين روزها صهيونيست‌ها در سراسر اراضي اشغالي در حال سركوب فلسطيني‌ها هستند.
گروه‌هاي تروريستي در عراق و سوريه و ليبي كشتار بشريت را رقم زده‌اند در حالي كه آمريكا به جاي مقابله با آنها به ارسال سلاح براي تروريست‌ها مي‌پردازد. در يمن عربستان هر روز كشتار مي‌كند در حالي كه جان كري وزير امور خارجه آمريكا در سفر خود به رياض صراحتا از اين كشتارها دفاع مي‌كند. در افغانستان و پاكستان، آمريكا رسما به كشتار مردم مي‌پردازد و حتي به تخريب بيمارستان‌ها اقدام مي‌كند بدون آنكه هيچ ابراز پشيماني داشته باشد. ميليون‌ها آواره از جنگ و ناامني در مرزهاي اروپا و آمريكا گرفتار آمده‌اند در حالي كه آمريكا نه تنها به اروپا در باب رفتارهاي غير‌انساني با اين پناه‌جويان هشداري نمي‌دهد بلكه خود نيز اقدامي براي پذيرش و كمك به پناه‌جويان صورت نمي‌دهد.
مجموعه تحولات جهاني و نوع رفتارهاي آمريكا نشان مي‌دهد كه جملات اوباما صرفا يك بلوف بوده و او هرگز به گفته‌هاي خود هيچ اعتقادي ندارد چرا كه اگر داشت در طول ۷ سال رياست جمهوري اين همه جنگ به راه نمي‌انداخت و از جنايتكاراني مانند رژيم صهيونيستي، سعودي و گروه‌هاي تروريستي دفاع نمي‌كرد. آنچه اوباما در سخنراني خود مطرح كرد صرفا در يك قالب قرار دارد و آن نگاه نژادپرستانه او است كه در چارچوب حمايت از صهيونيست‌ها است.
او نشان داده كه هيچ ارزشي براي پيروان اديان از مسيحي و مسلمان گرفته تا يهودي قائل نيست و نگاهش صرفا حمايت از صهيونيست‌هاست و واژه من يهودي هستم نيز در قالب سوء‌استفاده صهيونيست‌ها از يهوديت براي توجيه جنايات ضد بشري خود است چراكه يهوديت نيز مانند اسلام و مسيحيت پيرو صلح و همزيستي دوستانه بشريت است حال آنكه صهيونيست‌ها به هيچ كدام از اين اصول اعتقادي ندارند و كشتار و جنايت تنها انديشه آنان است.

کد مطلب: 94995
, مولف : قاسم غفوري
 
Share/Save/Bookmark