میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۳
 
 
لاوروف:
پاسخی سختی به تروریست‌ها در ادلب خواهیم داد
پاسخی سختی به تروریست‌ها در ادلب خواهیم داد
 

وزیر خارجه روسیه گفت، کشورش و ارتش سوریه به تجاوز گروه‌های تروریستی در ادلب «پاسخی سخت» خواهند داد.
سرگئی لاوروف در نشست خبری مشترک با همتای مالیایی خود در مسکو گفت که روسیه و سوریه به حملات عناصر تروریستی در ادلب واکنش نشان خواهند داد. وی با بیان اینکه این واکنش «سخت» خواهد بود، افزود: تروریست‌ها به حملات موشکی و پهپادی خود علیه مواضع ارتش سوریه در مناطق مختلف این کشور و پایگاه هوایی "حمیمیم" روسیه ادامه داده‌اند.
وزیر خارجه روسیه گفت که نه ما و نه ارتش سوریه، چنین تجاوزاتی را بدون پاسخ نخواهیم گذاشت. وی درخصوص گزارش‌های مربوط به موضوع کمک‌رسانی ترکیه به عناصر مسلح در ادلب گفت که وی تاکنون چنین گزارش‌هایی را دریافت نکرده است.
وی اظهار داشت که تاکنون چنین گزارش‌هایی را دریافت نکرده‌ام. در رابطه با منبع کمک‌رسانی تسلیحاتی اطلاعی ندارم، اما می‌دانم که ادلب مملو از سلاح‌های ساخت کشورهای غربی است.
وزیر خارجه روسیه خاطرنشان کرد، برای جلوگیری از اقدامات تحریک‌آمیز عناصر مسلح، باید هر چه زودتر گروه‌های معارض را از تروریست‌های مستقر در ادلب جدا کرد.
جنوب ادلب این روزها شاهد تشدید درگیری‌ها بین ارتش سوریه و تروریست‌هایی است که حملات خود به پایگاه‌های ارتش سوریه را از چند محور افزایش داده‌اند؛ این در حالی است که نیروهای سوری با کمک جنگنده‌های روسی در صدد مقابله برآمدند. درگیری‌ها در حالی وارد استان ادلب شده است که توافق سوچی میان ترکیه و روسیه در خصوص کاهش درگیری در این استان همچنان پابرجاست و مراکز دیده‌بانی ترکیه، روسیه و ایران نیز کماکان در نقاط مختلف ادلب دایر هستند.

کد مطلب: 109305
 
Share/Save/Bookmark