میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۴
 
 
دولت در عمل کنار مردم باشد
انتخابات تمام شده و رئیس دولت دوازدهم اعلام شده است. روحانی که در زبان خود را رئیس‌جمهور صد درصد آحاد مردم می‌داند...

انتخابات تمام شده و رئیس دولت دوازدهم اعلام شده است. روحانی که در زبان خود را رئیس‌جمهور صد درصد آحاد مردم می‌داند. از این رو برای اینکه شاهد رخ دادن این سخن در میدان عمل هم باشیم می‌خواهیم به روحانی یادآوری کنیم که یک رئیس‌جمهور صد درصدی اولین کاری که باید مواظب باشد تا مسیر تحقق سخنش را نبندد این است که از مردم خود عقب نیفتد.
از روحانی می‌خواهیم برای دور بعدی اگر خدای نکرده، حوادثی مانند آنچه در ایستگاه هفت خوان و برخورد دو قطار رخ داد اگر منتخب او با بیان عباراتی عجیب به جای دلداری دادن مردم در فاجعه کشته شدن هموطنانشان به کار برد و اگر گفت «خدا را شکر مسافران بیمه بودند» و یا «ریل آسیبی ندیده است» در احترام به مردم منصوبانش را توبیخ کند.
اگر ریزگرد به خوزستان یا هر شهر دیگر هجوم آورد دو هفته طول نکشد که به کنار مردم برود و در آنجا هم نگوید که این «عذاب الهی است» تا مردم خیال نکنند که کنارشان نیست.
رئیس‌جمهور صد درصدی دور دوازدهم باید حواسش باشد حقوق شهدای منا را پیگیری کرده و با کوچکترین بی‌حرمتی به مردم در هر کجای دنیا از منشور حقوق شهروندی که به مردم نشان داده در جهت احقاق حقوق مردم در همه دنیا بهره ببرد.
رئیس دولت صد درصدی در کنار توجه به توسعه مناسبات سیاسی و گردشکری یادش می‌ماند که اگر مثلا در کشورهای حاشیه خزر بانوی ایرانی را برهنه کردند آن را در هیاهوی هر اتفاق حتی اتفاق انتخاباتی فراموش نکند.
از آقای روحانی می‌خواهیم در دور دوازدهم با حمایت از مردمی که برای ظلمی که در سراسر دنیا رخ می‌دهد واکنش نشان می‌دهند و به آن اعتراض می‌کنند واکنش مثبت نشان دهد و اگر شیخ نمرها را به ناحق شهید کردند طوری بی‌خیال نباشد که برخی از آن بی‌خیالی برای تحریک مردم و دست درازی به سفارت سوء‌استفاده کنند.
دولت صد در صدی با عموم جامعه فاصله ندارد، دولت صد درصدی در حکومت اسلامی دولتی است که باید مانند سطح متوسط مردم زندگی کند، دولتی که هزینه تعمیرات استخر مورد استفاده اعضایش چند میلیارد نشود، دولت صد درصدی پیرو امام خمینی(ره) می‌داند که باید در کنار مردم باشد نه در کاخ نیاوران که ما آن را نگه داشتیم که نشانی از تفاوت زندگی شاهان و قشر محرومین باشد.
دولت مردمی باید فراموش نکند که اقتدارش را مدیون ملتی است که همیشه پشتوانه‌اش هستند و همین ملت اگر نخواهد افتخار خادمی‌شان را هم به آنها نخواهند داد.
دولت مردمی باید در کنار مردم بودن و برای همه آحاد بودن را در میدان عمل معنا کند. بر همین اساس به دولت دوازدهم تدبیر که قرار است صد درصدی باشد می گوییم برای مردمی بودن و مردمی ماندن کمی قبل از شروع دولت به مصداق‌های ما توجه کرده و خودش را با مردم جمهوری اسلامی هماهنگ کند.

سوشیانت آسمانی

کد مطلب: 99440
 
Share/Save/Bookmark