میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۳:۳۶
 
 
نخستين قهرماني جهان براي كشتي فرنگي ایران
سوريان ۶‌تايي كرد و ركورد شكست
سوريان ۶‌تايي كرد و ركورد شكست
 

 تیم کشتی فرنگی ایران برای نخستین‌بار در تاریخ عنوان قهرمانی جهان را از آن خود کرد.
تیم کشتی فرنگی ایران در این رقابت‌ها با کسب یک مدال طلای حمید سوریان در وزن ۵۹ کیلوگرم، یک مدال نقره امید نوروزی در وزن ۶۶ کیلوگرم و دو مدال برنز افشین بیابانگرد و قاسم رضایی در اوزان ۷۱ و ۹۸ کیلوگرم و کسب دو مقام هفتمی و هشتمی حبیب‌اله اخلاقی و بهنام مهدی‌زاده در اوزان ۸۰ و ۱۳۰ کیلوگرم و کسب ۴۲ امتیاز برای اولین‌بار در تاریخ کشتی فرنگی ایران عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.
تیم روسیه بعد از ایران در جایگاه دوم قرار گرفت.

تاريخ براي حميد بنويس!
همچنین این رقابت‌ها یک رکورد تاریخی دیگر را در‌پی داشت که حمید سوریان نابغه کشتی فرنگی ایران با کسب ششمین مدال طلای خود رکوردي جديد را از آن خود کرد.
در وزن ۵۹ کیلوگرم حمید سوریان بعد از پیروزی ۸ بر صفر در دور نخست مقابل آلکس آنچتی از رومانی، در دور دوم هم با نتیجه ۲ بر یک حسام فهمی، قهرمان آفریقا از مصر را شکست داد و گام به دور سوم گذاشت.
وی در این مرحله نیز با نتیجه ۵ بر صفر از سد اسماعیل بورِرو از کوبا گذشت و گام به یک‌چهارم نهایی گذاشت. سوریان در این مرحله با نتیجه ۳ بر صفر مقابل طالح ممدوف از آذربایجان به پیروزی رسید و گام به نیمه نهایی گذاشت. نماینده کشورمان در نیمه‌نهایی با نتیجه ۲ بر یک از سد المورات تاسمراداف از ازبکستان گذشت و فینالیست شد.


سوريان ۶‌تايي كرد و ركورد شكست
وی در فینال هم با نتیجه ۲ بر یک از سد مینگیان سیمینوف، نفر سوم المپیک لندن از روسیه گذشت و مدال طلا را بر گردن آویخت که تنها طلای ایران در این مسابقات محسوب می‌شود.
سوریان که مدال طلای المپیک لندن را هم در کارنامه دارد پیش از این با ۶ مدال طلای جهان و المپیک در کنار عبدالله موحد، بعد از جهان پهلوان تختی پرافتخارترین کشتی‌گیر تاریخ ایران محسوب می‌شد که با حضور در فینال رقابت‌های جهانی ازبکستان علاوه بر قطعی کردن مدال نقره‌اش رکوردش با ۷ مدال جهان‌پهلوان تختی برابری کرد و با کسب مدال طلای این مسابقات و ششمین طلای جهانی صاحب رکوردی جاودانه در مسابقات جهانی شد.
جهان‌پهلوان تختی ۷ مدال طلای جهان و المپیک (۲ طلا و ۲ نقره جهان و یک طلا و ۲ نقره المپیک) را در کارنامه دارد که از این حیث پرافتخارترین کشتی‌گیر ایران محسوب می‌شود.

سوریان: تلاشم رسیدن به طلای المپیک برزیل است
نابغه کشتی فرنگی ایران گفت: هدفم کسب مدال طلا در المپیک برزیل است.
حمید سوریان در گفت‌و‌گو با فارس، در‌خصوص کسب مدال طلای رقابت‌های جهانی و شکست رکورد عبدالله موحد و ثبت رکوردی تاریخی گفت: عبدالله موحد اسطوره فراموش نشدنی کشتی ماست و من هم دنبال رکوردشکنی نیستم. هر جا که کشتی گرفتم به عنوان سرباز برای سرافرازی ایران به میدان رفتم و هیچ موقع به دنبال چنین عناوین و القابی نبوده و نیستم.
وی ادامه داد: همه برای این قهرمانی زحمت کشیدند. از کادر فنی قبلی گرفته تا کادر فعلی و مسئولان فدراسیون کشتی. خوشحالم که برای اولین‌بار قهرمان جهان شدیم.
سوریان تاکید کرد: رقابت‌ها نزدیک به هم بود و حریفان رقابت نزدیکی با هم داشتند به همین دلیل طوری انرژی‌ام را تقسیم کردم تا در تمام مسابقات به پیروزی برسم. هدف اصلی من رسیدن به مدال طلای المپیک در برزیل است. امیدوارم با تداوم همین روند در مسابقات جهانی سال آینده هم موفق باشم تا با آمادگی کامل به برزیل بروم.

کد مطلب: 89145
 
Share/Save/Bookmark