میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۵۷
 
 
دومین شوک به کشتی
رسول هم رفتني مي‌شود؟
رسول هم رفتني مي‌شود؟
 

اين روزها جدايي محمد بنا به تيتر اصلي رسانه‌ها تبديل شده است. جدايي سرمربي تيم ملي كشتي فرنگي از اين تيم با وجود كسب عنوان قهرماني در المپيك ۲۰۱۲ لندن آن هم براي نخستين بار در تاريخ باعث تعجب همه علاقه‌مندان به ورزش شده است البته شايد خبري در روزهاي آينده منتشر شود كه به نحوي باز هم همگان را متحير كند و خبر كناره‌گيري سرمربي تيم ملي كشتي فرنگي را تحت‌الشعاع قرار دهد. اوضاع فدراسيون كشتي به حدي خراب و به هم ريخته است كه هر روز بايد خود را براي شنيدن يك خبر عجيب آماده كرد.
قبلاً رسم نبود كه در فدراسيون كشتي هر روز يك اتفاق عجيب رخ بدهد اما از زمان حضور خطيب در فدراسيون كشتي، اين اخبار شگفت‌انگيز هر روز روند صعودي به خود گرفته و شاهديم كه الان هم ادامه پيدا مي‌كند اما خبري كه مي‌تواند جالب توجه باشد و باز هم فدراسيون را به حالت كما ببرد! خبر كناره‌گيري رسول خادم سرمربي و مدير تيم‌هاي ملي كشتي است. او كه قبل از المپيك به سپر مشكلات خطيب تبديل شده بود و هر مشكلي كه از سوي فدراسيون به وجود مي‌آمد را به نحوي مديريت مي‌كرد، حالا ديگر از شرايط به وجود آمده بسيار خسته و ناراحت به نظر مي‌رسد.
در همين جلسه‌اي كه هفته گذشته برگزار شد شنيده شده كه رسول خادم در گفت و گو با محمد بنا به او متذكر مي‌شود كه شايد خودش هم در آينده‌اي نزديك از تيم ملي كناره‌گيري كند. اتفاقي كه با اوضاع و احوال درهم فدراسيون و ماجراي اختلاف رسول خادم با رييس كميته ملي المپيك اصلاً بعيد به نظر نمي‌رسد.
رسول خادم از زمان حضورش در كشتي به دفاع تمام قد از محمد بنا پرداخت و هرگاه مشكلي به وجود مي‌آمد خادم پشت محمد بنا بود و حتي سرمربي تيم ملي كشتي فرنگي پيش از رفتن به المپيك صراحتاً گفت كه اگر رسول خادم نبود حتماً ۵ ماه پيش از المپيك رفته بودم! كه همين نشان‌دهنده حمايت‌هاي خادم از بنا است!
خادم در نشست هفته گذشته خود با بنا كماكان از او حمايت مي‌كرد و با وجودي كه دوست داشت بنا را راضي كند تا به فعاليت خود ادامه بدهد اما هرگاه كه متوجه مي‌شد حق با محمد بنا است، حرف او را تأييد مي‌كرد. ظاهراً در همين نشست او هم اعلام مي‌كند كه شايد به همين زودي‌ها از تيم ملي كنار برود. البته او در مدت زماني كه از بنا حمايت مي‌كرد، پشت خطيب هم در مي‌آمد و حالا كه بنا رفته نمي‌داند چه بايد كند.
آيا در حمايت از بنا كنار برود تا شايد تلنگر بزرگتري به مسوولان فدراسيون كشتي و وزارت ورزش و جوانان وارد كند يا اينكه در كنار خطيب بماند و باز هم از سرپرست فدراسيون حمايت كند.
ما نمي‌دانيم كه تصميم درباره گزينه اول چگونه خواهد بود اما قطعاً گزينه دوم امكان‌پذير نيست! ديگر نمي‌شود از خطيب حمايت كرد و هرچقدر كه آدم‌ها فني‌تر باشند بيشتر به اين موضوع پي مي‌برند كه خطيب نتوانسته در طول ۸ تا ۹ ماه حتي يك هفته مديريت در فدراسيون كشتي را به دست بگيرد! بنابراين خادم نمي‌تواند گزينه دوم را انتخاب كند.
به گزارش رجا نیوز، شايد اگر انتقادات كارشناسان قبل از المپيك نبود الان رسول راحت گزينه اول را انتخاب مي‌كرد اما با توجه به اينكه همه كارشناسان پيش‌بيني كرده بودند كه مدير تيم‌هاي ملي تنها براي المپيك مي‌آيد باعث شده تا او همچنان براي ماندن اصرار كند! هرچند كه از شرايط اصلاً راضي نيست.
او نمي‌خواهد حرف كارشناسان به واقعيت تبديل شود وگرنه دليلي ندارد الان اردوهاي تيم ملي به اين شكل آغاز شود و حتي برگزاري ليگ را هم با ترديد مواجه كند. رسول با اعزام تيم‌ها به تورنمنت مدويد و كركين در روسيه مي‌خواهد بگويد كه براي ۴ سال آينده برنامه دارد!
اما واقعيت اين است كه اين فدراسيون حتي برنامه‌هاي خود را براي يك ماه آينده هم نمي‌داند و اصلاً معلوم نيست كه بر سر اين فدراسيون چه خواهد آمد. در چنين فضايي رسول چه مي‌خواهد بكند؟ و قطعاً اين سوال تاكنون براي بسياري به وجود آمده است كه رسول اين روزها براي چه در كشتي مانده است؟
البته برخلاف بنا كه خطيب براي حفظ او اصراري نداشت براي حفظ رسول خادم، سرپرست فدراسيون اصرار فراواني دارد چرا كه خودش خادم را به كشتي برگرداند و به او وعده داده بود كه همه شرايط را براي او فراهم مي‌كند. در واقع بعد از از بین رفتن تعدادي از احكام خطيب، كناره‌گيري خادم مي‌تواند كار را حتي براي خطيب هم تمام كند!

کد مطلب: 77355
 
Share/Save/Bookmark