میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۰
 
 
معاون وزیر جهاد مطرح کرد؛
ضرورت ایجاد زنجیره تولید محصولات کشاورزی

سومین نمایشگاه بین‌المللی باغبانی، نهاده‌ها، گلخانه، گیاهان دارویی، ماشین‌آلات و صنایع وابسته دیروز در بوستان گفتگو با حضور معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی افتتاح شد.
محمدعلی طهماسبی در افتتاحیه این نمایشگاه و در جمع خبرنگاران از حضور ۸۵ شرکت در زمینه تولید صنایع گلخانه، قارچ،گیاهان دارویی و زینتی و ماشین‌آلات خبر داد.
وی با اشاره به ضرورت توسعه گلخانه‌ها افزود: هم‌اکنون ۱۳ هزار و ۶۰۰ هکتار گلخانه در کشور وجود دارد که قرار است تا پایان سال ۲ هزار و ۷۶۰ هکتار به این میزان اضافه شود. به گفته طهماسبی؛ صنعت گلخانه توسط بخش خصوصی می‌تواند کسب و کارهای جدیدی را خلق کند.
این مقام مسئول ادامه داد: شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه با زمینه کسب و کار فعالیت‌های جدیدی در زمینه ساختار مشارکت آشنا می‌شوند و همه افراد در این نمایشگاه در زمینه فعالیت صنعتی، کشاورزی می‌توانند تولیدات خود را به عرصه حضور برسانند. به گفته وی؛ امسال نمایشگاه نسبت به سال‌های قبل از رونق بیشتری برخوردار است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در زمینه تولید مشکلات چندانی نداریم، بیان کرد: پس از تولید؛ بخش حمل‌و‌نقل، صنایع و زنجیره‌های تولید از جمله مشکلات پیش روی تولیدکنندگان است که وزارت جهاد کشاورزی در نظر دارد با ایجاد زنجیره‌ محصولات کشاورزی از جمله سیب، زعفران و... ارزش افزوده خوبی را نصیب تولیدکنندگان کند.
وی در بخش دیگر سخنان خود درباره کشت بافت گفت: کشت بافت یکی از فعالیت‌های نوظهور بوده که طی چند سال گذشته رونق پیدا کرده است و به همین خاطر تعدادی از سرمایه‌گذاران در این بخش آمدند و انجنن صنف بافت را تشکیل دادند.
طهماسبی در پایان، کشت بافت در زمینه تولید گیاهان دارویی را نتیجه فعالیت سرمایه‌گذاران و تحصیل‌داران دانست و گفت: از طریق تولید در این زمینه می‌توان، کسب و کار جدیدی برای فعالان این حوزه ایجاد کرد.
بنابر این گزارش، در سومین نمایشگاه باغبانی شرکت‌های مشاور در طراحی و نصب گلخانه، استفاده از نهاده‌های مرغوب، کشت باغ و ماشین‌آلات بروز حضور دارند. این نمایشگاه تا جمعه ۹ شهریورماه همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعدازظهر آماده بازدید علاقه‌مندان است.

کد مطلب: 105841
 
Share/Save/Bookmark