میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۴
 
 
آتش‌زدن عکس سران سعودی، امارات و بحرین

در آستانه نشست بحرین، تعدادی از جوانان فلسطینی در نوار غزه در اعتراض به طرح موسوم به «معامله قرن» تصاویر برخی سران عربی منطقه را آتش ‌زدند و از جمهوری اسلامی ایران اعلام حمایت کردند.
تعدادی از جوانان فلسطینی در نوار غزه برای اولین بار تصاویر سران کشورهای حامی «معامله قرن و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی» را آتش زدند. در این تجمع اعتراضی که در مرزهای نوار غزه با رژیم صهیونیستی و در راستای راهپیمایی های بازگشت برگزار شد، تصاویر «حمد بن عیسی» شاه بحرین، «محمد بن زاید» ولی‌عهد ابوظبی، «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی به عنوان «خیانتکاران» در کنار تصاویر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به آتش کشیده شد.
جوانان فلسطینی علیه طرح دولت آمریکا برای پایان دادن به نزاع فلسطینی-اسرائیلی موسوم به معامله قرن و کنفرانس بحرین شعار سرداده و حمایت خود را از ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با چاپ لوگوی سپاه و قرار دادن آن در کنار موشک های مقاومت نشان دادند. معامله قرن، طرحی به پیشنهاد دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی و حمایت عربستان، برای پایان منازعه «اسرائیل» با فلسطین و مقدمه‌ای برای عادی‌سازی روابط عربی اسرائیلی است. در این طرح و مذاکرات بعدی، مسئله آوارگان با «وطن جایگزین» در خارج از فلسطین اشغالی حل و «حق بازگشت» آوارگان فلسطینی به کشورشان برای همیشه لغو می‌شود. در این میان «یائیر نتانیاهو»، پسر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه با یک رسانه آمریکایی ضمن تمجید از مواضع رئیس‌جمهور این کشور، دونالد ترامپ را «بهترین دوست» صهیونیست‌ها خواند. خبر دیگر آنکه نظامیان رژیم صهیونیستی دستکم هجده فلسطینی را در یورش به مناطق مختلف کرانه باختری رود اردن ربودند و برای بازجویی در اختیار نیروهای امنیتی اسرائیل قرار دادند.
در این میان محمد صبحی الجدیلی امدادگر فلسطینی که چندی پیش در جریان عملیات امدادرسانی در مرکز غزه به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست مجروح شده بود،‌ بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید. وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی عمداً نیروهای امدادرسان فلسطینی را هدف قرار می دهد. در این میان هیأت عالی برگزاری تظاهرات بازگشت و شکستن محاصره غزه عموم فلسطینیان را به مشارکت گسترده در تظاهرات بازگشت این هفته در روز جمعه فراخواند. هیأت عالی برگزاری تظاهرات بازگشت و شکستن محاصره غزه برای مشارکت گسترده فلسطینیان در تظاهرات بازگشت هفته جاری فراخوان صادر کرد. خبر دیگر آنکه با موفقیت‌های متوالی جنبش تحریم رژیم صهیونیستی معروف به «بی‌.‌دی‌.اس»، تل‌آویو به اقدامات خود علیه این جنبش شدت داده و در جدیدترین تحرکات خود، ۳۰ حساب بانکی مرتبط با این جنبش را بست.

کد مطلب: 109342
 
Share/Save/Bookmark