میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۰
 
 
آتش گرفتن دومین ناو جنگی آمریکا طی هفته
آتش گرفتن دومین ناو جنگی آمریکا طی هفته
 

بحران آتش سوزی هر روز در آمریکا ابعاد تازه‌تری می‌گیرد چنانکه با وقوع آتش سوزی در یک کشتی جنگی آبی خاکی دیگر نیروی دریایی آمریکا، فعالیت این شرکت کشتی‌سازی متوقف شد.
در پی آتش گرفتن بخشی از کشتی جنگی آبی خاکی «کِرسارج» در بندر «نورفولک» آمریکا، نیروی دریایی این کشور فعالیت یک شرکت کشتی‌سازی را متوقف کرده است.«روری اوکانر» سخنگوی فرماندهی سامانه‌های ناوبری دریایی آمریکا گفت، از آنجا که این کشتی جنگی در اسکله مربوط به شرکت کشتی‌سازی «NASSCO» قرار گرفته بود، باید مشخص شود آیا این شرکت از دستورالعمل‌های ایمنی استفاده کرده است یا خیر.اوکانر افزود:‌ «روز ۱۷ جولای (۲۷ تیر) نیروی دریایی از وقوع آتش‌سوزی در ناو کرسارج مطلع شد. نیروی دریایی در پاسخ به این سانحه، نیروی دریایی دستور توقف کار را برای تمامی کشتی‌های مستقر در اسکله این شرکت صادر کرد تا از تبعیت آن از تمامی پروتکل‌ها و رویه‌های مربوط به آتش‌سوزی اطمینان حاصل شود».نیروی دریایی آمریکا بامداد جمعه نیز از مهار آتش‌سوزی در کشتی آبی‌-خاکی این کشور بعد از چهار روز خبر داد. خبر دیگر آنکه یکی از افسران نیروی دریایی آمریکا متهم شده که در سال ۲۰۱۹ ایمیلی محرمانه را که حاوی اطلاعات طبقه‌بندی شده بوده برای یک شهروند روسیه فرستاده است. چالشی دیگر برای امنیت آمریکا آنکه مردی با حمله به یک کلیسا در ایالت ویرجینیا با استفاده از چاقو ۲ نفر را مجروح کرد و سپس با دو نفر که قصد بازداشت وی را داشتند، گلاویز شد.
لازم به ذکر است هزاران نفر از مردم فرانسه علیه نژادپرستی و خشونت پلیس در خیابان‌های شهر «ول دوآز» تظاهرات کردند، همزمان صدها نفر از مردم برلین در تجمع‌ اعتراض آمیز خشونت پلیس را محکوم کردند.در حالی که تظاهرات ضدنژادپرستی در سرتاسر جهان همچنان ادامه دارند، نیز هزاران نفر از مردم فرانسه در خیابان‌‌های شهر ول دوآز در نزدیکی‌های پاریس تجمع کردند تا چهارمین سالگرد مرگ یک سیاهپوست فرانسوی مالی‌تبار را گرامی بدارند. بسیاری از شهرهای آمریکا نیز از ۲۵ ماه می (پنجم خرداد ماه) بعد از قتل نژادپرستانه جورج فلوید صحنه اعتراض بوده‌اند.

کد مطلب: 114571
 
Share/Save/Bookmark