میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۸
 
 
ثبت ۳ شکار پهپادی جدید
پهپاد «انگلیسی» هم در کلکسیون سپاه است

در نمایشگاه پهپادهای غنیمتی سپاه، پهپادهای جدید که توسط نیروی هوافضای سپاه شکار شده‌اند نیز به نمایش گذاشته شد.
در جریان افتتاح نمایشگاه پهپادهای غنیمتی سپاه، سه پهپاد غنیمتی جدید نیز به نمایش درآمد که یکی از آنها انگلیسی و دو پهپاد جدید دیگر آمریکایی است.
پهپاد فونیکس انگلیسی یکی از پهپادهایی است که توسط نیروی هوافضای سپاه به غنیمت گرفته شده است. این پهپاد که یک پهپاد مراقبتی و شناسایی است از سال ۱۹۹۱ در انگلیس ساخته شده و دارای دوربین دید در شب و روز است و بردی در حدود ۶۰۰ کیلومتر و مداومت پروازی معادل ۴.۵ ساعت دارد.
این پهپاد از یک موتور با قدرت ۲۵ اسب بخار بهره می برد و حداکثر سرعت آن ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت است. طول بال فونیکس ۵.۵ متر و طول بدنه آن ۳.۸ متر است.
پهپاد دیگری که سپاه از آن رونمایی کرد پهپاد ایروسوند آمریکایی است، ماموریت این پهپاد مراقبتی و شناسایی و رله مخابراتی و جنگ الکترونیک است.
این پهپاد از سال ۲۰۰۶ در آمریکا و از سال ۲۰۱۲ در عراق و افغانستان عملیاتی شده است. ایروسوند دارای بال سه تیکه دارای فلپ و بدون ارابه فرود است و طریقه بازیایی آن به وسیله تور، چتر و فرود سینه نشین است. طول بدنه آن ۱.۲ متر و طول بال آن ۳.۶ متر است.
این پهپاد از یک موتور پیستونی ۴ اسب بخار بهره می‌برد و حداکثر سرعت آن ۱۵۰ کیلومتر بر ساعت و برد پهپاد آیروسوند ۱۴۰۰کیلومتر و مداومت پروازی آن ۱۴ ساعت است.
سومین پهپاد، یک پهپاد دست پرتاب آمریکایی به نام دزرت هاوک ( شاهین صحرا) است که دو مدل دزرت هاوک ۱و ۳ آن توسط سپاه غنیمت گرفته شده است. این پهپاد که از سال ۲۰۰۲ توسط تروریست های سنتکام در عراق و منطقه غرب آسیا بکار گیری شده، از یک موتور الکتریکی با ملخ دوپره بهره می‌برد و مجهز به دوربین های دید در شب است.
طول بال «دزرت هاوک-۱» ۱.۳ متر و در مدل «دزرت هاوک-۳» ۱.۷ متر است. طول بدنه نیز در این پهپادها به ترتیب ۰.۸۶ متر و ۰.۹۱ متر است. مداومت پروازی پهپاد دزرت هاوک-۱ و۳ به ترتیب ۱ و ۱.۵ ساعت بوده و برد پروازی «دزرت هاوک-۱» ۹۰ کیلومتر است که این میزان در پهپاد دزرت هاوک ۳ به ۱۳۵ کیلومتر افزایش یافته است. تا پیش از این شکار ۶ پهپاد آمریکایی یعنی RQ۱۷۰ ، MQ-۱C ، Shadow ، ScanEagle ، RQ-۱۱ ، MQ-۴C و هرمس اسرائیلی به صورت رسمی اعلام شده بود که برخی از آنها توسط سامانه های پدافند هوای مورد اصابت قرار گرفته و منهدم شده و برخی دیگر به دام افتاده اند.

کد مطلب: 110872
 
Share/Save/Bookmark