میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۳
 
 
صهیونیست‌ها از ترس پاسخ‌های مقاومت گزینه‌ای جز فرار ندارند
متروکه شدن پادگان اویویم در پی عملیات حزب‌الله
متروکه شدن پادگان اویویم در پی عملیات حزب‌الله
 

ناتوانی صهیونیست‌ها در برابر مقاومت لبنان، هر روز آشکارتر می‌شود چنانکه خبرنگار شبکه تلویزیونی روسیا الیوم در گزارشی از داخل پادگان «اویویم» در شمال فلسطین اشغالی که هدف حمله رزمندگان حزب‌الله لبنان قرار گرفت و طی آن یک دستگاه خودروی زرهی ارتش صهیونیستی حامل نظامیان صهیونیست هدف قرارگ رفت، اعلام کرد این پادگان کاملا متروکه شده است.
در پی تجاوزات پی‌درپی رژیم صهیونیستی به حریم لبنان جنبش حزب‌الله با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد در پاسخ تلافی‌جویانه خود به تجاوزگری اسرائیل عصر یکشنبه یک پایگاه نظامی رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی در منطقه الجلیل را هدف قرار داده است. در این میان معاون دبیرکل حزب‌الله در ارتباط با پاسخ این جنبش به رژیم صهیونیستی اعلام کرد، حزب‌الله دنبال حفظ قدرت بازدارندگی است و توانسته معادله قدرت را تثبیت کند.
حزب الله لبنان یکشنبه اعلام کرد، در پاسخ به اقدامات رژیم صهیونیستی یک خودروی نظامی صهیونیست‌ها در شمال فلسطین اشغالی را منهدم کرده است. «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله در همین ارتباط اعلام کرد: حزب‌الله می‌خواهد قدرت بازدارندگی و قواعد درگیری را حفظ کند تا جلوی امور خطرناک‌تر را بگیرد.
وی در سخنرانی دومین شب محرم‌الحرام در مجمع «سید الشهدا» ضاحیه بیروت افزود: مقاومت، به پاسخ به دشمن صهیونیستی متعهد بود و این رژیم اشغالگر را ناچار به قواعد درگیری کرد که منجر به بازدارندگی آن شد. نعیم قاسم ادامه داد، این مقاومت آزاد و حمایت می‌کند و حزب‌الله توانست «معادله قدرت» را تثبیت کند. وی ضمن قدردانی از توجهات مردمی و رسمی درباره لزوم پاسخگویی مقاومت به تجازو صهیونیستی گفت: ما چه به حرف و چه به عمل در خط پیروزی قرار داریم. همچنین وزیر دفاع لبنان با تأکید بر اینکه ارتش این کشور به هرگونه تجاوز رژیم صهیونیستی به لبنان پاسخ خواهد داد گفت: لبنان امروز قدرتمندتر از هر زمان دیگری است و در حال انتقال از یک پیروزی به پیروزی دیگری مي باشد.
لازم به ذکر است ساکنان منطقه ضاحیه جنوبی پس از عملیات موشکی حزب‌الله لبنان علیه صهیونیست‌ها با آمدن به خیابان‌ها خوشحالی خود را بروز دادند. یکی از ساکنان این منطقه گفت: ما از اسرائیلی‌ها هیچ ترسی نداریم، زندگی در این منطقه جریان طبیعی خود را دارد و همانطور که می‌بینید ما الان در زیر پل مشرفیه قرار داریم، همان پلی که اسرائیلی‌ها در جنگ سی و سه روزه آن را هدف قرار دادند، اما ما از هیچ چیزی ترس نداریم و کاملاً آماده‌ایم، این اسرائیلی‌ها هستند که ترسیده‌اند و به پناهگاه‌ها هجوم برده‌اند. ما تا آخرین قطره خون از مقاومت حمایت می‌کنیم و فریاد «لبیک یا نصرالله» سر می‌دهیم. یکی دیگر از ساکنان منطقه ضاحیه جنوبی گفت: همچنان که سید حسن نصرالله به ما یاد داده است ما سر خود را بالا می‌گیریم. ما در حمایت از سید حسن نصرالله شعار لبیک یا نصرالله سر می‌دهیم. یک شهروند لبنانی دیگر گفت: نه تنها در منطقه ضاحیه همه چیز طبیعی است، بلکه همه مسرور و شادمان نیز هستند زیرا همچنان که انتظار می‌رفت سید حسن نصرالله به وعده‌ای که داده بود وفا کرد.
روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت درباره تبادل شدید آتش اخیر میان حزب الله لبنان و رژیم صهیونیستی در مرزهای لبنان و اراضی اشغالی نوشت: عدم تلفات سربازان اسرائیلی در این حملات برای سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان ناامید کننده نیست و باید از وی در این باره تمجید کرد، چراکه نصرالله با حمله اخیر در مرزهای لبنان و اراضی اشغالی، حادثه سرنگونی دو پهپاد اسرائیلی در ضاحیه جنوبی لبنان را پشت سر گذاشت. این روزنامه در ادامه آورده است: "نصرالله بر عملیاتی نظارت کرد که معیارهای تعیین شده او برای خودش و ملتش را عملی کرد و به رغم اینکه نیروهای اسرائیل هیچ‌گونه تلفاتی در این حمله متحمل نشدند اما نصرالله در این عملیات موفق شد. از سوی دیگر کاربران توئیتر اقدام وزیر خارجه رژیم آل خلیفه را در انتقاد به پاسخ حزب الله به تجاوز رژیم صهیونیستی تقبیح کردند خالد بن حمد آل خلیفه در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: قانون بین المللی، حمله یک کشور به کشور دیگر را ممنوع کرده است. اینکه کشوری تماشاگر نبرد‌ها در مرز‌های خود و تعرض مردم خود در برابر خطر باشد، سهل انگاری بزرگ در مسئولیت پذیری آن کشور به شمار می‌آید.
لازم به ذکر در بحرانی دیگر برای صهیونیست‌ها، پرونده حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به کشتی «ماوی مرمره» حامل کمک‌های بشردوستانه برای غزه مجددا در دیوان کیفری بین‌المللی به جریان افتاد. شعبه تجدید نظر دیوان کیفری بین‌المللی اعلام کرد که پرونده جنایات جنگی در حمله صهیونیست‌ها به کشتی ترکیه‌ای ماوی مرمره در سال ۲۰۱۰ را مجددا گشوده است.

کد مطلب: 110629
 
Share/Save/Bookmark