میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۲
 
 
هشدار مقاومت فلسطین به سفیر مداخله گر

ائتلاف گروه های مقاومت فلسطین با صدور بیانیه ای به سخنان اخیر سفیر آمریکا در اراضی اشغالی واکنش نشان داده و بر مقاومت در برابر اشغالگری آمریکا و صهیونیست‌ها تاکید کردند.
ائتلاف گروه های مقاومت فلسطین با صدور بیانیه ای اعلام کرد که سخنان «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در اراضی اشغالی در خصوص الحاق کرانه باختری بسیار خطرناک است. در ادامه این بیانیه آمده است: این سخنان در واقع به صورت گستاخانه ای نشان دهنده مشارکت آمریکا در کنار اشغالگران در تجاوز به خاک و حقوق ملت فلسطین است.
در این بیانیه تاکید شده است: این سخان نقض آشکار حقوق مردم فلسطین و اراده امت عربی و اسلامی است. باید هرچه سریعتر اجرای توافقات اسلو و همکاری امنیتی با ارتش اشغالگر متوقف شود. سخنان فریدمن در خصوص الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی بحث و جدل های فراوانی را به دنبال داشته است.
جنبش جهاد اسلامی فلسطین به سخنان سفیر آمریکا در اراضی اشغالی درخصوص الحاق بخش هایی از کرانه باختری به سرزمین های اشغالی واکنش نشان داد. این جنبش، «دیوید فریدمن» را یک شهرک‌نشین تندرو دانست و اعلام کرد: فریدمن سیاست‌های استعماری و شهرک‌نشینی رؤسای خود را اجرا می‌کند. این جنبش همچنین اعلام کرد: سخنان فریدمن درخصوص حق الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی، نشان دهنده نقش و زیاده‌خواهی‌های استعمارگری وی است. سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس تأکید کرد که مقاومت خود به تنهایی قادر به ابطال طرح موسوم به معامله قرن است. «حازم قاسم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس سخنانی را در خصوص لزوم مقابله با معامله قرن مطرح کرد. وی ادامه داد: جنبش حماس بارها آمادگی خود برای برگزاری نشست مشترک با تشکیلات خودگردان به منظور بررسی راهکارهای مقابله با معامله قرن را اعلام کرده است.
خبر دیگر آنکه ده‌ها شهرک‌نشین صهیونیست تحت حمایت پلیس رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی تعرض کردند. رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند که تعرض شهرک نشینان به مسجدالاقصی با چراغ سبز نظامیان این رژیم اتفاق افتاده است. خبر دیگر آنکه وزارت خارجه فلسطین اعلام کرد شکایت از سخنان دیوید فریدمن، سفیر آمریکا به دادگاه بین‌المللی کیفری را بررسی می‌کند.
خبر دیگر آنکه عادی‌سازی روابط میان کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی همچنان ادامه دارد و از عادی‌سازی روابط در عرصه ورزش و موسیقی به پژوهش‌های علمی رسیده است. روزنامه هاآرتص به نقل از منابع آگاه در تل‌آویو نوشت که محققان اسرائیلی اخیرا به گروهی از پژوهشگران عربستانی، سودانی، مصری و اردنی برای مشارکت در یک پژوهش پیوسته‌اند. این پژوهش در مرکز پژوهش‌های سوئیس انجام می‌شود که متخصص در زمینه نجات صخره‌های مرجانی در دریای سرخ است. مرکزی که اخیرا افتتاح شده درباره امکان پایداری صخره‌های مرجانی در برابر تهدیدات آب و هوایی جهانی و اقلیمی است و پژوهشگران اسرائیلی از دانشگاه "بارایلان" و مرکز پژوهش‌های دریایی در ایلات در آن شرکت دارند. مرکز پژوهش‌های تکنولوژی دولت سوئیس بین رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی که روابط دیپلماتیک با اسرائیل ندارند مثل سودان و عربستان میانجیگری کرده است.

کد مطلب: 109298
 
Share/Save/Bookmark