میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۵
 
 
دروغ ترامپ بازهم رو شد؛
نیویورک‌تایمز ادعای ترامپ درباره ناسا و ایران را رد کرد

در ادامه راستی‌‌آزمایی‌های رسانه‌های آمریکایی درباره ادعاهای دونالد ترامپ و تاکید آنها بر دروغ‌گویی‌ ادامه‌دار رئیس‌جمهور کشورشان، حالا نیویورک تایمز درباره اظهارات اخیر او درباره ایران راستی‌آزمایی کرده است.
نیویورک تایمز گزارش داد: رئیس‌جمهور در گفت‌و‌گوی خود با نخست‌وزیر استرالیا در یک ادعای نادرست گفت که قبل از رسیدن او به منصب ریاست جمهوری آمریکا تاسیسات ناسا "عملا تعطیل و بسته شده بودند".
رئیس‌جمهور آمریکا در حضور خبرنگاران در این باره گفته بود: اگر شما به تاسیساتمان نگاه کنید، قبل از آمدن من تاسیساتمان عملا تعطیل شده بود اما حالا ما داریم کار می‌کنیم و ما می‌خواهیم به مریخ برویم.
نیویورک تایمز این ادعای دونالد ترامپ را «غلط» خواند و نوشت: رئیس‌جمهور ترامپ مانند دیگر سلف خود برنامه فضایی دولت را تغییر داده است اما کاوش در فضا پیش از آغاز منصب او در سال ۲۰۱۷ متوقف نشده بود. در عالم واقع، ناسا سال‌ها است که در نظر دارد به مریخ سفر کند.
این روزنامه ادعای روز جمعه رئیس‌جمهور آمریکا در حضور نخست‌وزیر استرالیا درباره ایران را هم راستی‌آزمایی کرد.
ترامپ در بخشی از سخنانش در توجیه چرایی خروج غیرقانونی آمریکا از برجام گفت: آلمان، فرانسه، روسیه و بسیاری دیگر از کشورها در رابطه از تجارت با ایران پول زیادی گرفتند و ما آمریکا از ایران پولی نصیبمان نشد و این یکی از موضوعات بد این توافق بود.
از نظر نیویورک تایمز، این اظهارنظر رئیس‌جمهور آمریکا اظهارنظری «غلط انداز و گمراه‌کننده» است.

کد مطلب: 110890
 
Share/Save/Bookmark