میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۶
 
 
فرمانده نیروی انتظامی:
برخی از دستگا‌ه‌ها مسئولیت خود را در زمینه امنیت اجتماعی و فرهنگی انجام نمی‌دهند

فرمانده نیروی انتظامی با انتقاد از دستگاه‌های مسئول در موضوع امنیت اخلاقی و اجتماعی گفت: برخی دستگاه‌ها مسئولیت خود را انجام نمی‌دهند و نیروی انتظامی به تنهایی در این عرصه حضور دارد.
سردار حسین اشتری در خطبه‌های پیش از نمازجمعه تهران با بزرگداشت هفته نیروی انتظامی افزود: نیروی انتظامی با شعار «پلیس مقتدر امین مردم» برنامه‌های هفته نیروی انتظامی را آغاز کرده و در کنار مردم برای گسترش امنیت مردم مثل گذشته تا پای جان ایستاده است. وی ادمه داد: در سالی که گذشت فرزندان ملت ایران در ناجا اقدامات شایسته‌ای در راستای امنیت بیشتر مردم انجام دادند. در برخورد با جرایم توفیقات زیادی را داشته‌ایم؛ چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی.
فرمانده ناجا تاکید کرد: نیروی انتظامی این هفته را برای ارائه خدمات بیشتر و ارتباط بیشتر با مردم و نخبگان در نظر گرفته است. ارتباط مردم با پلیس امروز بهترین سرمایه نیروی انتظامی است. در نظرسنجی‌هایی که طی چند ماهه گذشته توسط سازمان‌های خارج از ناجا صورت گرفته این اعتماد نسبت به سال‌های گذشته افزایش داشته و این افتخاری برای نیروی انتظامی است. وی گفت: یکی از اولویت‌های نیروی انتظامی حفظ و ارتقای امنیت در جامعه است و امنیتی مثال‌زدنی و بی‌نظیر در کشور حاکم است. از مرزهای دریایی و خشکی گرفته تا روستاها و جاده‌ها به دلیل حضور نیروهای مسلح قهرمان نتیجه این امنیت مثال‌زدنی است. خط قرمز نیروی انتظامی و نیروهای مسلح امنیت مردم است.
سردار اشتری افزود: در عرصه جنگ اقتصادی هم اقدامات خوب و شایسته‌ای داشته‌ایم. در مقاطعی که در چند ماه گذشته پیش‌رو داشتیم و برخی افراد اختلال اقتصادی به وجود آوردند. نیروی انتظامی با اشراف و با هماهنگی قوه قضاییه توانست افراد مخل را شناسایی و به دست قانون بسپارد.
فرمانده ناجا اضافه کرد: نیروی انتظامی آمادگی کامل دارد برای امنیت مردم برنامه‌ریزی کند و با استفاده از نیروهای متدین و مجاهد و تلاشگر هر روز این امنیت را ارتقا ببخشد. از همه مسئولان و دستگاه‌های ذی‌ربط درخواست داریم که در اجرای این ماموریت‌ها نیروی انتظامی را یاری کنند. در موضوع امنیت اخلاقی، امنیت اجتماعی، امنیت اقتصادی و امنیت فضای مجازی نیاز به همکاری دستگاه‌های مختلف داریم.
سردار اشتری خاطرنشان کرد: امروز ۲۶ دستگاه مسئول امنیت فرهنگی و اجتماعی هستند که متاسفانه برخی دستگاه‌ها مسئولیت خود را انجام نمی‌دهند و نیروی انتظامی به تنهایی در این عرصه است.

کد مطلب: 106309
 
Share/Save/Bookmark