میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۰
 
 
حقيقتي كه دوباره آشكار شد
جهان ديروز يک‌پارچه فرياد حمايت از فلسطين سرداد در حالي که در برخي کشورهاي غربي اين مراسم ...

جهان ديروز يک‌پارچه فرياد حمايت از فلسطين سرداد در حالي که در برخي کشورهاي غربي اين مراسم (روز جهاني قدس) امروز و فردا برگزار مي‌گردد. برگزاري اين روز بزرگ نشان داد که طرح آمريکا و صهيونيست‌ها براي به حاشيه راندن مسئله فلسطين با ناکامي همراه گرديده و نه تنها جهان اسلام بلکه آزادي‌خواهان جهان همچنان فلسطين را اولويت خود مي‌دانند و مسئله‌اي مانند تروريسم و داعش نتوانسته مانع از اين مهم گردد.
آنچه در حوزه فلسطين از سوي محافل رسانه‌اي و سياسي غربي و صهيونيستي و بعضا ارتجاع عربي ترويج مي‌گردد آن است که مسئله فلسطين صرفا مسئله شهرک‌سازي صهيونيست‌ها است چنانکه آمريکايي‌ها در واژه‌سازي قابل تاملي تاکيد دارند شهرک‌سازي تل‌آويو در مناطق مورد اختلاف با فلسطيني‌ها مانع از روند صلح شده است. آنان با اين واژه‌ها در حالي برآنند تا نبرد فلسطيني‌ها براي آزادي سرزمينشان را به اختلاف بر سر چند شهرک تقليل دهند ولي واقعيت امر آن است که تمام رژيم صهيونيستي ماهيت همان شهرک‌ها را دارد.
اين رژيم از همان ابتدا با اشغالگري انگليسي‌ها و سپس خود صهيونيستها بنا نهاده شده لذا سراسر قلمرو تحت سيطره آنان وضعيتي مشابه همين شهرک‌هاي به قول آمريکايي‌ها مورد اختلاف را دارد. جالب توجه آنکه آمريکايي‌ها به تعهدات خود براي مقابله با همان شهرک‌هاي به اصطلاح مورد اختلاف نيز پايبند نبوده‌اند چنانکه کنگره آمريکا طرح تحريم‌کنندگان شهرک‌سازي صهيونيست‌ها را تصويب و جالب‌تر آنکه اوباما نيز آن را امضا کرده است. براساس اين طرح کشورها و شرکت‌هايي حق تجارت آزاد با آمريکا را دارند که شهرک‌سازي رژيم صهيونيستي و يا کالاهاي اين رژيم را تحريم نکرده باشند. آمريكا با اين اقدام عملا به حمايت از اشغالگري بيشتر صهيونيست‌ها پرداخته است كه نتيجه آن را نيز در اشغال بخش‌هاي بيشتري از قدس و كرانه باختري مي‌توان مشاهده كرد.
به هر تقدير روز جهاني قدس اين پيام بزرگ را داشته که براي آزادي‌خواهان جهان مسئله صرفا چند شهرک صهيونيست‌نشين نمي‌باشند بلکه آنها آزادي سراسر فلسطين از کرانه باختري تا قدس و غزه را حق ملت فلسطين مي‌دانند كه سرزمين مادري ملت فلسطين است كه تا پيش از ورود اشغالگران قدس در آن، تمام پيروان اديان با صلح و دوستي زندگي مي‌كرده‌اند.
اين روز نشان داد که سياست‌هاي حمايتي غرب از رژيم صهيونيستي نتوانسته جهان را از فلسطين دور سازد و اين ثمره و نتيجه مقاومت است که با دستاوردهاي گسترده خود چشم جهانيان را به روي فلسطين بيدار ساخته است. در حالي که روند سازش و دلبستن به وعده‌هاي غرب و سازمان ملل و ارتجاع عرب جز تشديد اشغالگري صهيونيست‌ها هيچ نتيجه‌اي براي فلسطين نداشته است.

کد مطلب: 92880
, مولف : قاسم غفوري
 
Share/Save/Bookmark