داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۳۷
 
 
با حمايت از فلسطين و در سالروز استقلال از انگليس فعالان آمريكايي خواستار استقلال كشورشان از اسرائيل شدند اعتراض جهاني به خوش‌رقصي‌ سران
با حمايت از فلسطين و در سالروز استقلال از انگليس  
فعالان آمريكايي خواستار استقلال كشورشان از اسرائيل شدند 
اعتراض جهاني به خوش‌رقصي‌ سران
 
در ادامه حمايت جهاني از فلسطين فعالان صلح طلب آمريكايي كه در نيمه راه سفري براي درهم شكستن محاصره دريايي غزه و كمك‌رساني بشردوستانه به ساكنان آن هستند، در دويست و سي و پنجمين‌امين سالروز اعلام استقلال آمريكا از انگليس، خواستار استقلال كشورشان اين بار از رژيم صهيونيستي شدند.
هر چند دولتمردان آمريكا همچنان بر حمايت همه جانبه از صهيونيست‌ها تاكيد دارند اما مردم آمريكا در مسيري مقابل حركت مي‌كنند كه اعزام كاروان‌هاي كمك‌هاي بشر دوستانه براي شكستن محاصره غزه، برپايي تظاهرات ضد صهيونيستي و در نهايت صدور بيانيه براي استقلال كشورشان از رژيم صهيونيستي در سالروز استقلال آمريكا از انگليس نمادي از اين تحركات است.
سرنشينان قايق آمريكايي 'شجاعت اميد'كه در حال حاضر به خاطر برخي كارشكني ها عليه 'ناوگان آزادي2' در يك لنگرگاه نظامي در نزديكي آتن توقيف و ناخداي آن زنداني شده است، در بيانيه اي كه در روز اعلام استقلال آمريكا به سفارت كشورشان در آتن تحويل دادند، خواسته خود را مطرح كردند. اين فعالان همچنين انگيزه خود را براي درخواست در زمينه استقلال آمريكا از 'اسرائيل'، تخلفات رژيم صهيونيستي دانستند و خاطر نشان كردند كه رژيم صهيونيستي از دهها سال قبل عمليات هدفمندي را براي تصرف اراضي و خانه هاي فلسطينيان آغاز كرد. به گفته فعالان قايق آمريكايي شجاعت اميد، رژيم صهيونيستي افزون بر دريافت سالانه بيش از سه ميليارد دلار از پول ماليات دهندگان آمريكايي در چارچوب كمك نظامي، از حمايت هاي سياسي كاخ سفيد نيز از جمله استفاده مكرر آن از حق وتو در شوراي امنيت براي ممانعت از اجراي هر گونه قانون بين المللي عليه 'اسرائيل' برخوردار شده است. در بخش ديگري از اين بيانيه آمده است: 'با توجه به اين فهرست طولاني از تخلفات -كه تنها بخشي از آنهاست- ، آمريكا بايد به رابطه ويژه اش با اسرائيل پايان دهد و استقلال خود را از آن اعلام كند.' 50 درصد مردم آمريكا ، صهيونيست‌ها را عامل مشكلات داخلي و انزواي جهاني كشورشان مي‌دانند. ‌در حالي مردم آمريكا اين روزها استقلال خود از انگليس را جشن مي‌گيرند، كه جديدترين نظرسنجي‌ها نشان مي‌دهد كه اكثر مردم آمريكا بر اين باورند كه آمريكا ديگر ابرقدرت جهان نيست و روز به روز شكننده‌تر مي‌شود.اقدام ضد بشري يونان صرفا شامل كاروان آمريكايي نشده بلكه گارد ساحلي يونان راه يك كشتي كانادايي از كاروان آزادي‌2 كه قصد حركت به سمت نوار غزه را داشت، سد كرد. مردم انگليس و آلمان با برگزاري تظاهرات در لندن و برلين همبستگي خود را با كاروان آزادي‌2 كه به دليل مانع‌تراشي‌هاي يونان از حركت به غزه باز ايستاده است، اعلام كردند. مردم يونان، ايتاليا و اسپانيا نيز در روزهاي اخير تظاهرات ضد صهيونيستي برگزار كرده اند.

رسوايي انگليس
حمايت‌هاي سوال برانگيز از صهيونيست‌ها صرفا شامل آمريكا نمي‌شود و انگليس نيز با بازداشت شيخ صلاح ارادت خود به اين رژيم را ابراز داشته كه خشم مردم را به همراه داشته است. شهروندان انگليسي حامي حقوق فلسطيني ها، در اعتراض به تصميم دولت انگليس براي زنداني کردن شيخ رائد صلاح و خاموش کردن صداي او، در مقابل مقر نخست وزيري انگليس تحصن همراه با سکوت برگزار کردند.
تظاهرکنندگان با برافراشتن پلاکاردهايي خواستار آزادي شيخ صلاح شدند. شيخ صلاح چهار روز پس از ورود به خاک انگليس به اتهام ورود غيرقانوني به اين کشور بازداشت و زنداني شد. از سوي ديگر، احزاب و جنبش‌هاي عربي و سازمان‌هاي جامعه مدني در سميناري فلسطيني در انگليس تلاش جدي براي اعمال فشار بر ديويد كامرون، نخست‌وزير انگليس جهت دست برداشتن از حمايت از دولت اشغالگر و لابي صهيونيستي را خواستار شدند.
همچنين چامسكي انديشمند مشهور آمريكايي بازداشت رئيس جنبش اسلامي فلسطين در اراضي اشغالي سال 1948 توسط مراجع انگليسي را محكوم كرد. در همين راستا، صدها شهروند ترکيه‌اي نيز در اعتراض به تداوم بازداشت رائد صلاح تظاهرات کردند. حمايت آمريكا و انگليس از صهيونيست‌ها در حالي صورت گرفته كه صهيونيست‌ها همچنان به اشغال سرزمين فلسطين ادامه مي‌دهند چنانكه رژيم صهيونيستي طرح ساخت 900 واحد مسكوني جديد را در بيت المقدس شرقي تصويب كرد.
کد مطلب: 67220
 
Share/Save/Bookmark