میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۴
 
 
مشاور سازمان خصوصی‌سازی عنوان کرد
جزئیات توزیع سود سهام عدالت برای جامانده‌ها

مشاور سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه تا به امروز ۲۸۰۰ میلیارد تومان سود نقدی دوره عملکرد سال مالی ۹۵ میان مشمولان این دارایی توزیع شده است ،گفت: تعداد ۸ میلیون نفر شماره شبای حساب بانکی خود را به سامانه سهام عدالت ارائه نکرده‌اند.
سیدجعفر سبحانی با بیان اینکه تاکنون تعداد ۲ میلیون نفر از مجموع ۴۹ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مشمول دریافت سهام عدالت به عنوان متوفی شناسایی شده‌اند، عنوان کرد: تکلیف انحصار وراثت و نحوه توزیع سود میان بازماندگان این متوفیان اواخر خردادماه یا در نهایت اوایل تابستان امسال مشخص می‌شود.
وی با بیان اینکه ۴۷ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر به عنوان مشمولان در قید حیات سهام عدالت بین ۲۰ گروه مختلف دسته‌بندی می‌شوند، یادآور شد: تا کنون با ۱۹ گروه مختلف از این مشمولان به طور۱۰۰ درصد تسویه کامل شده و تنها گروه بیستم این مجموعه که شامل کارمندان دولت و دستگاه‌های اجرایی، بازنشستگان لشگری و کشوری و تأمین اجتماعی می‌شوند، با توجه به میزان دریافت سود عملکرد دوره مالی ۹۵ شرکت‌ها می‌توانند سود سهام عدالت خود را دریافت کنند.
به گفته وی حجم کل سود دریافتی طبقه بیستم مشمولان سهام عدالت معادل ۴۵۰ میلیارد تومان می‌شود که همزمان با دریافت تدریجی سود عملکرد شرکت‌های بورسی سبد دارایی‌های سهام عدالت، سودهای مشمولان به طور مقطعی در حال واریز است.
سبحانی افزود: از ۲۸ اسفندماه پارسال واریز سود گروه بیستم مشمولان سهام عدالت آغاز و در ادامه طی هشتم فروردین ماه امسال نیز بخش دیگری از این سود واریز شد. در مرحله سوم نیز شامگاه روز یکشنبه سود بخش دیگری از این مشمولان که دارای حساب بانکی در بانک‌های انصار و تجارت بودند، واریز و تسویه شده است.
وی با بیان اینکه سود واریز شده در دو روز قبل برای تعداد یک میلیون نفر از مشمولان طبقه بیستم سهام عدالت معادل ۵۰ میلیارد تومان بوده است، گفت: سازمان خصوصی‌سازی سود سهام مشمولان سهام عدالت در طبقه بیستم را از طریق حدود ۳۱ بانک از مجموع ۳۵ بانک و موسسه اعتباری مجاز به طور کامل تسویه کرده و تنها با مشمولانی که در ۴ بانک شامل بانک‌های ملی ایران، صادرات، کشاورزی و ملت دارای حساب هستند، هنوز تسویه کامل صورت نگرفته است.
مشاور سازمان خصوصی‌سازی وعده داد: انتظار می‌رود طی روزهای کاری هفته جاری دستکم با سه بانک مذکور تسویه کامل صورت گیرد و آنچه که باقی مانده طی هفته آینده انجام شود. بر همین اساس طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته تا قبل از پایان اردیبهشت‌ماه امسال با مجموع ۲۰ گروه مشمول دریافت سهام عدالت در زمینه واریز سود سهام عملکرد سال مالی ۹۵ تسویه کامل خواهد شد.
به گفته وی از میان ۲۰ گروه مذکور دسته دیگری از مشمولان دریافت سهام عدالت قرار دارند که به دلیل عدم ارسال به موقع شماره شبای حساب بانکی خود تا قبل از نخستین مرحله واریز سود، موفق به دریافت سود نقدی شرکت‌های سبدسهام عدالت نشده‌اند، از این‌رو سود این افراد نیز پس از انجام راستی‌آزمایی تا قبل از خردادماه امسال به طور کامل واریز و تسویه خواهد شد.
سبحانی با بیان اینکه تا به امروزکمی بیش از ۲۸۰۰ میلیارد تومان سود نقدی دوره عملکرد سال مالی ۹۵ شرکت‌های حاضر در سبد سهام عدالت میان مشمولان این دارایی توزیع شده است، گفت:از مجموع مشمولان دریافت سود سهام عدالت، تعداد ۸ میلیون نفر شماره شبای حساب بانکی خود را به سامانه سهام عدالت ارائه نداده‌اند.
وی افزود: سازمان خصوصی‌سازی از ۱۹ دی‌ماه امسال نخستین مرحله واریز سود نقدی مشمولان سهام عدالت را آغاز کرده و طی دوره زمانی مذکور تعداد ۴ میلیون نفر بر تعداد مشمولانی که کد شبای آن‌ها برای دریافت سود سهام عدالت اعلام شده در سامانه سهام عدالت درج شده است.
مشاور سازمان خصوصی‌سازی پیرامون آخرین اقدام‌ها برای آزاد‌سازی سهام عدالت گفت: لایحه جدید نحوه آزاد‌سازی سهام عدالت هم‌اکنون در کمیسیون‌های تخصصی مجلس در دست بررسی است و در صورت تصویب نهایی آن فرایند آزاد‌سازی آغاز خواهد شد.
سبحانی یادآور شد: برنامه واگذار شرکت‌های دولتی طی سال جدید در جلسه شنبه هفته آینده هیات واگذاری بررسی و انتظار می‌رود، در فهرست واگذاری‌ها تعداد ۶۰۰ شرکت و بنگاه جدید حضور داشته باشند. مهر

کد مطلب: 104069
 
Share/Save/Bookmark