میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۷
 
 
تجمع اعتراضی دانشجویان و مردم
مقصر اصلی توهین نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام(ص) استکبار جهانی است
مقصر اصلی توهین نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام(ص) استکبار جهانی است
 

در پی اهانت نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام(ص) جمعی از دانشجویان و مردم انقلابی تهران دست به تجمع زدند.
در پی اقدام اهانت آمیز نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام(ص) جمعی از دانشجویان و مردم انقلابی تهران امروز با اجتماع مقابل سفارت فرانسه انزجار خود نسبت به این اقدام را نشان دادند.
تجمع کنندگان که از دست ‌نوشته‌هایشان مشخص بود، آمریکا و رژیم صهیونیستی را باعث و بانی اقدامات توهین آمیز می‌دانستند، با سردادن شعارهای« مرگ بر آمریکا» و « مرگ بر اسراییل» انزجار خود را از شیطان بزرگ و ایادی خارجی و داخلی‌اش نشان دادند.
دانشجویان و مردم تجمع کننده همچنین دست نوشته‌هایی در دست داشتند که به نقش فرانسه در رابطه با اسلام هراسی و اقدام اخیر نشریه شارلی ابدو اشاره می‌کرد.
تجمع کنندگان با سر دادن شعارهایی همچون «سفارت فرانسه تعطیل باید گردد»، «سفیر این سفارت اخراج باید گردد»؛«سازش با دشمنان نقشه خائنان است»؛ «اهانت به قرآن مایه ننگ دوران» ؛ «لبیک یا محمد(ص)»؛ «سکوت هر مسلمانان خیانت است به قرآن»؛ «مرگ بر فرانسه»؛ «فرانسه جنایت می‌کند آمریکا حمایت می‌کند» ضمن بیان اعتراض خود، خواستار اخراج سفیر فرانسه از کشور و پاسخ قاطع مسئولان دیپلماسی به اهانت صورت گرفته شدند.
یکی از دانشجویان حاضر در این تجمع گفت: توهین به مقدسات امت بزرگ اسلام یقیناً با اهداف خاص و شوم استکبار جهانی انجام می‌شود که برای مقابله و فایق آمدن به این پدیده باید انسجام و خروش و غیرت انقلابی مسلمانان جهان مانع از دستیابی به اهداف پلید ایشان شود. وی ادامه داد: ما جمع شدیم تا اعتراض خود را به اقدام نشریه فرانسوی نشان دهیم و از سویی بگوییم این اقدامات که با حمایت استکبارجهانی و نوچه‌هایش در کشورهای غربی انجام می‌شود نمی تواند مسلمانان را در موضع ضعف قرار دهد.
دانشجویان، طلاب و مردم در بخشی از این تجمع به‌مناسبت ماه محرم و ایام عزای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) مقابل سفارت فرانسه به سوگواری پرداختند.

کد مطلب: 115265
 
Share/Save/Bookmark