میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
۱۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۲۶
 
 
دمشق بر مقابله با گروه‌هاي تروريستي تاكيد كرد
ترکیه و شيخ‌نشين‌ها عاملان ريختن خون مردم سوريه
ترکیه و شيخ‌نشين‌ها عاملان ريختن خون مردم سوريه
 

همزمان با ادامه رويارويي ارتش با گروه‌هاي تروريستي، دولت سوریه، ترکیه و کشورهای حوزه خلیج فارس را مسئول اصلی ادامه درگیری‌های خشونت آمیز در سوریه و به شکست کشاندن ماموریت فرستاده سازمان ملل دانست.
به رغم تلاش‌هاي جهاني براي پايان بحران سوريه، همچنان برخي كشورهاي عربي، تركيه و غرب همچنان به دنبال بحران سازي در اين كشور مي باشند چنانكه جهاد مقدسی، سخنگوی وزارت امور خارجه سوریه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: ترکیه و کشورهای حوزه خلیج (فارس) مسئول اصلی ادامه درگیری‌های خونین در سوریه و همچنین به شکست کشیده شدن ماموریت اخضر الابراهیمی، فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب در سوریه هستند.
وی افزود: برای همه ناظران حاضر در سوریه مشخص شده است که ترکیه و کشورهای حوزه خلیج (فارس) نسبت به تعهداتشان برای موفقیت آتش بس اعلام شده در عید قربان پایبند نیستند و در حقیقت مسئول اصلی ادامه درگیری‌ها و خشونت‌های خونین سوریه این کشورها هستند. مقدسی در بیانیه خود به طور صریح برای گروه‌های مخالف نظام از عبارت گروه‌های تروریستی مسلح استفاده کرده است. همچنين وائل الحلقی نخست‌وزیر دولت سوریه ضمن محکوم کردن نقض آتش بس اعلام شده توسط گروه‌های مسلح سوری، اعلام کرد: تلاش‌ها برای تامین نیازهای ضروری مردم ادامه خواهد یافت. در عرصه سياسي سوريه نيز اخضر ابراهیمی نماینده ویژه سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب در سوریه، ابراز امیدواری کرده که چین نقش موثرتری را در حل بحران سوریه ایفا کند.
اخضر ابراهیمی ديروز در جریان دیداری با یانگ جی اچی وزیر خارجه چین در پکن، در همین خصوص گفت: «چین می‎تواند نقش موثری را در حل وقایع سوریه ایفا کند.»از سوي ديگر میخائیل بوگدانف، معاون سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با ریاض حداد، سفیر سوریه در روسیه اعلام کرد که کشورش توقف هرچه سریعتر درگیری‌ها را در سوریه خواستار است. همچنین آویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در سفرش به بلندی‌های جولان طی اظهاراتی اعلام کرد: سوریه در حال حاضر منبع نگرانی و بی‌ثباتی در منطقه است لذا نسبت به انتقاد و کشیده شدن بحران دمشق به لبنان و اردن نگرانی‌های زیادی وجود دارد. در تحولات امنيتي سوريه نيز ارتش سوریه «محمد رأفت قوصرة» از سرکردگان گروهک «ارتش آزاد» را در منطقه «ریف ادلب» در شمال غربی سوریه به قتل رساند، این درحالی است که یگان‌های ارتش در حلب نیز حمله تروریستی به دایره اطلاعات نیروی هوایی حلب را دفع و خنثی کردند.
شماری از نظامیان ارتش سوریه مستقر در مناطق «سیف الدوله» و «الاذاعه» شهر حلب تاکید کردند، با قدرت پاسدار کشور و مردم سوریه هستند و با تروریست‌ها مقابله می‌کنند که اکثر آنها را مزدوران افغان، لیبیایی و چچنی هستند. نظامیان اسرائیلی در سیف‌الدوله با لباس‌های تفنگداران دریایی می‌جنگند.
ارتش سوریه درحالی خود را برای درهم شکستن محاصره شهر «حارم» در ادلب در شمال غربی سوریه آماده می‌کند که هم‌اکنون یگان‌های این ارتش به اطراف این شهر رسیده و با تروریست‌های مسلح درگیر شده‌اند. در اين ميان سازمان همبستگي ملتهاي آفريقا ، آسيا و آمريکاي لاتين موسوم به اوسپال ضمن درخواست تقويت همبستگي با سوريه ، احترام به حقوق قانوني و عدم مداخله در امور داخلي اين کشور بر لزوم توقف کشتار مردم اين کشور بدست گروههاي مسلح تروريست تاکيد کرد.

کد مطلب: 77976
 
Share/Save/Bookmark
 


کمال
۱۳۹۱-۰۹-۱۳ ۰۱:۴۸:۳۶
آقا جون 60000 تروریست کشته شده اند یا 60000 مردم؟؟!!.زیادی و اغراقانه جوش نخور
حسينعلي كرمي
۱۳۹۱-۰۸-۱۸ ۱۶:۵۶:۱۵
شيخ نشينهاي عرب ساپوتاژگرهاي نوكر اسراييل هستند نميخوام چيز ديگري بنويسم مايع شرم است تركيه چرا تركها كه غيرت دارند .
۱۲