میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۲
 
 
دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور خبر داد:
افتتاح ۵۸ مرکز درمانی، مرکز سلامت پایگاه بین جاده‌ای در دهه فجر
افتتاح ۵۸ مرکز درمانی، مرکز سلامت پایگاه بین جاده‌ای در دهه فجر
 
دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور با اشاره به اینکه ۱۷ مرکز درمانی خیرساز در دهه فجر کلنگ‌زنی می‌شود،گفت ۵۸ مرکز درمانی، مرکز سلامت پایگاه بین جاده‌ای مرکز غربالگری خیرساز در دهه فجر افتتاح می‌شود .
به گزارش خبرنگار ما، حسینعلی شهریاری در نشست مجمع خیرین سلامت گفت: در سال‌های گذشته اقدامات خوبی در خصوص ورود خیرین به بخش سلامت صورت گرفته است.
دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور ادامه داد: در این خصوص بیش از ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری از سوی خیرین بخش سلامت صورت گرفته و در ۶ ماهه اول امسال نیز خیرین در حوزه سلامت بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان به ساخت بیمارستان و تأمین هزینه بیماران کمک کرده‌اند.
شهریاری افزود: باید به سمتی حرکت کنیم که مردم بیمار نشوند و بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری که به سبک زندگی ایران تأکید کردند باید سبک زندگی را تغییر دهیم زیرا بیماری‌های نوظهور میلیون‌ها تومان خرج روی دست خانواده‌ها گذاشته‌اند و به همین دلیل لزوم ورود مردم در حوزه بهداشت بیشتر احساس می‌شود.
وی با اشاره به ورود بانوان به کارهای عام‌المنفعه گفت: کارهای بزرگی توسط بانوان در بخش خیرین سلامت صورت گرفته و امیدواریم حضور آن‌ها در این بخش بیشتر تقویت شود.
دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور افزود: جوانان زیادی در کارهای خیر حضور پیدا کرده و باید گفت در بحث کارهای خیر نیاز نیست که حتماً هزینه‌های زیادی پرداخت شود و ارقام کوچک هم می‌تواند در این بخش کمک به حساب بیابد.
شهریاری افزود: تجهیزات پزشکی زیادی خریداری شده است و تعداد زیادی از کسانی که نیاز به کمک داشتند با کمک خیرین درمان شدند.
شهریاری با اشاره به اینکه ۱۷ مرکز خیرساز در دهه فجر کلنگ‌زنی می‌شود، افزود: توزیع دستگاه‌های خریداری‌شده در بیمارستان‌ها، توزیع سبد کالا، ویزیت رایگان و تجلیل از خیرین در درمان بیماری‌های صعب‌العلاج از دیگر برنامه‌های مجمع خیرین سلامت در دهه فجر است.
دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور افزود: در مجمع خیرین سلامت ۱۱۰ هزار نفر حضور داشتند و سمن‌های خیریه زیادی داریم که در حوزه سلامت سرمایه‌گذاری و کار می‌کنند.
شهریاری خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر با اجرای طرح تحول سلامت در برخی از حوزه‌ها دچار مشکل شدیم اما با این وجود توانستیم در مجمع خیرین اقدامات تأثیرگذاری انجام دهیم.
کد مطلب: 107859
 
Share/Save/Bookmark