میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۱۸
 
 
سرخ پوشان توپخانه خود را آتش کردند
پرسپولیس ۶- ملوان صفر
پرسپولیس ۶- ملوان صفر
 

نفس گیرترین و فرسایشی ترین مسابقه دور نخست جام حذفی در حالی سوت آغازش در تهران به صدا در آمد که جنجالهای آن از مدتها پیش شروع شده بود. این بازی به خودی خود پتانسیل همه نوع انگیزه برای خاص بودن را درون خود یدک می کشید.
از مصاحبه های آتشین مازیار زارع و احمدزاده و چند بازیکن دیگر ملوان بر علیه حریف گرفته و واکنش هواداران پرسپولیس و برخی از بازیکنان پرسپولیس به این اتفاقات بگیرید تا بازی علی کریمی پس از مدتها در برابر هوادارانش و البته نخستین روز سرمربی گری یحیی بر روی نیمکتی که هنوز یک سرمربی قانونی دیگر را هم یدک می کشید!
مسابقه همانطور که انتظارش می رفت با دنیایی از حاشیه شروع شد.صدای به شدت روتوش شده فضای داخل ورزشگاه که توسط تلویزیونی ها انجام شده بود خود سندی است بر این گواه. اما بر خلاف سکوها داخل زمین ظاهرا پرسپولیسی ها فارغ از حاشیه آمده بودند تا خود را به حریف تثبیت کنند. تنها دو دقیقه انتظار برای پرسپولیسي ها کافی بود تا بتوانند خود را به حریف دیکته کنند و هادی نوروزی پیام آور شادی برای قرمزهای پایتخت. پس از گل چند دقیقه خشونت حاکم بازی شد و دستاوردش رد و بدل شدن دو کارت زرد بود. یک خطای مشکوک پنالتی هم داخل شش قدم پرسپولیس برای دست آویز قرار دادن داور از سوی بندری ها هم سوژه قابل قبولی فراهم کرد. پس از این اما دوباره پرسپولیس بازی را به دست گرفت و این برتری برای کریم انصاری فرد فرصت طلب کافی بود تا زننده گل دوم تیمش شود. البته رد پای او در گل اول پرسپولیس هم کاملا دیده می شد. پس از این گل بازی بیشتر درگیری فیزیکی بود و جنگ تن به تن. انگار هر دو تیم هم بدشان نمی آمد تا به رختکن بروند و طرحی نو در اندازند.
این نیمه هم برای پسران سرخ پوش تهران توفانی آغاز شد. آنها در همان ثانیه های اول نیمه هم می توانستند گل سوم را وارد دروازه ملوانی ها کنند که نیلسون در معدود واکنش های مثبتش مانع آن شد، هرچند که آنها برای رسیدن به این نیل تنها پنج دقیقه انتظار کشیدند و باز هم توسط هادی نوروزی درست مانند نیمه اول به گل دست یافتند و البته باز هم داستان نیمه اول تکرار شد و ملواني ها بر روی یک خطایی که روی نزهتی شده بود اعتقاد به پنالتی داشتند. ولی داستان این نیمه در ادامه بیشتر شبیه یک تراژدی برای انزلی چی ها بود.پرسپولیسی ها به سرکردگی کریم انصاری فرد توپخانه خود را آتش کردند و دو گل دیگر توسط او و یکی توسط رضایی تازه به زمین آمده خیلی شیک ملوان را شش تایی کردند. دفاع سراسیمه و آشفته ملوان آنقدر تمرکزش را از دست داد که دیگر بازیکنان پرسپولیس برای گلزنی دست به تعارف زده بودند.تعویض هاي احمدزاده هم نتوانست آبی برای تیمش گرم کند و او خیلی دیر فهمید همیشه جار و جنجال و هیاهو دوای درد نیست. پرسپولیسی ها هم سر خوش از این پیروزی پر گل بهترین خیر مقدم ممکن را به یحیی تقدیم کردند. حالا ملوان باید رویاهایش را در لیگ برتر آرزو کند و قرمز ها یک آلترناتیو مناسب برای آسیایی شدن در جیب خواهند داشت.
محسن ترکی داور مسابقه به بابک پورغلامی و پژمان نوری از ملوان و کریم انصاری‌فرد، امیرحسین فشنگچی و علی کریمی از پرسپولیس کارت زرد نشان داد. پرسپولیس روز سه‌شنبه ۱۹ دی‌ماه باید در مرحله یک‌هشتم نهایی به مصاف نفت تهران برود.
ترکیب پرسپولیس: نیلسون، سیدجلال حسینی، محسن بنگر، امیرحسین فشنگچی، مهرداد پولادی، علی کریمی(از دقیقه ۶۸ عادل کلاه‌کج)، حسین ماهینی، رضا حقیقی، محمد نوری(از دقیقه ۸۲ فرشاد احمدزاده)، هادی نوروزی( از دقیقه ۶۷ غلامرضا رضایی)، کریم انصاری‌فرد
سرمربی: يحيي گل محمدي
ترکیب ملوان:سرگئی پاشنکو، بابک پورغلامی، احمد آهی، سعید سالارزاده، جواد شیرزاد، مازیار زارع( از دقیقه ۶۶ سعید عزت الهی)، پژمان نوری، سعید یوسف‌زاده، محمد نزهتی، مهرداد اولادی و سید جلال رافخایی 
سرمربی: محمد احمد‌زاده

کد مطلب: 79011
 
Share/Save/Bookmark