میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۹
 
 
نماز جمعه فردا به امامت رهبر معظم انقلاب برگزار می‌شود
ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند
ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند
 

رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار است پس از ۸ سال از آخرین نماز جمعه ای که در تهران برگزار کردند، فردا در مصلای تهران نماز جمعه‌ای متفاوت با خطبه‌هایی مهم و حساس را برگزار کنند. شرایطی که در چند روز گذشته به خاطر برخی وقایع بر کشور حاکم شده، همچون ترور سردار ملی جمهوری اسلامی ایران حاج قاسم سلیمانی که یک شخصیت بین المللی است و افکار عمومی جهان با محکوم کردن اقدام تروریستی این شخصیت مهم و تاثیرگذار به دست آمریکا و حمایت از ایران نشان دادند که عملکرد او بر تحولات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تأثیر گذاشته، تشییع میلیونی و بی نظیر او در عراق و ایران که باعث شگفتی دشمنان و خرسندی دوستان شده است، عملیات موشکی سپاه پاسداران علیه نیروهای آمریکایی در پایگاه عین الاسد عراق که از سوی خبره ترین کارشناسان و تحلیل گران نظامی و سیاسی غیر قابل باور بود و آنگاه سقوط جانسوز هواپیمای مسافربری اوکراین در روزی که انتقام موشکی ایران عملیاتی شد و باعث جانباختن همه سرنشینان آن شد، همه اینها شرایط و تحولاتی را در منطقه و حتی جهان ایجاد کرده است که، ایجاب می‌کند حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی خطبه‌های نماز جمعه متفاوت تهران که فردا ۲۷ دی ماه ۱۳۹۸ برگزار می‌شود، اتفاقات اخیر را تبیین، تحلیل و راهبرد جمهوری اسلامی ایران را مطرح کنند. اتفاقاتی که در چند روز گذشته به خاطر برخی اعتراضات در ایران پس از سقوط هواپیمای اوکراینی که یک اشتباه و غیرعمدی بود، دشمنان را بر آن داشت تا بار دیگر خنجر از نیام بیرون آورند و عربده کشی‌های همیشگی خود را مطرح کنند.
جمهوری اسلامی ایران اکنون در شرایط حساسی است، حساس از آن نظر که هرگونه واکنش و تحولی از سوی ایران بر تمام دنیا تأثیر مستقیم خواهد گذاشت. تأثیراتی که می‌تواند زمینه بسیاری از اتفاقات مبارک را در پی داشته باشد. اکنون در داخل کشور نیازمند همدلی و وحدت هستیم، این احساس و این باور زیبا را در وداع با سردار قلب‌های مردم ایران همگان دیدیم و نباید چنین فرصتی از دست برود. اکنون زمان آن است تا خون شهید سردار حاج قاسم سلیمانی، شهدای سقوط هواپیما و حتی شهدای تشییع پیکر حاج قاسم در کرمان، عاملی برای انسجام هر چه بیشتر در درون کشور شود.
رهبر معظم انقلاب و فرمانده کل قوا روز جمعه به میان مردم خواهند آمد و همچون خطبه‌های پرشور، راهبردی، سرشار از امید و نوید گذشته بار دیگر میدان داری خواهند کرد و فصل الخطاب خواهند شد و از آن پس، باید برای اعتلای میهن، سرافرازی ایران و پیشرفت اهداف انقلاب اسلامی بیشتر از پیش یار و یاور رهبری باشیم، تا بتوان از شرایط ایجاد شده تحمیلی به کشور عبور کرد. فردا مردم تهران با شرکت باشکوه خود بار دیگر نشان خواهند داد که پاسدار انقلاب اسلامی ایران هستند و نمی‌توان با فتنه‌های شیطانی این صف متحد ملت را از هم گسست و مردم نشان خواهند دارد اهل کوفه نیستند علی تنها بماند.

کد مطلب: 112449
 
Share/Save/Bookmark