میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۹
 
 
قائم‌مقام مدیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر:
دستمال‌های اعتیاد آور بر خلاف ادعاها همه گیر نشده است

قائم‌مقام مدیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: دستمال‌های اعتیادآور بر خلاف ادعای برخی از رسانه‌ها همه‌گیر نیستند.
به گزارش مهر، علی مویدی در حاشیه دوازدهمین جشنواره معرفی آثار برتر مکتوب در زمینه مبارزه با موادمخدر در جمع خبرنگاران گفت: گونه‌ای از دستمال آغشته به موادمخدر توسط پلیس در سطح کشور کشف شده است اما این خبر به معنای گسترش و حجم بالای آن در جامعه نیست. بلکه موردی بوده و غالباً توسط مسافران از دیگر کشورها به ایران آورده شده است. مویدی تصریح کرد: با این حال مردم و خانواده‌ها باید نسبت به این موارد حساس باشند و هوشمندانه عمل کنند.
قائم‌مقام مدیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با تکذیب تولید این دستمال‌ها در داخل کشور گفت: همه موارد کشف شده وارداتی بوده است. وی با اشاره به گسترش «گل» و کشت آن در داخل کشور نیز اظهار داشت: ما با هر گونه کشت ماده مخدر گل به شدت برخورد می‌کنیم و هراطلاعی به ما برسد پیگیر آن خواهیم بود.
مویدی گفت: در حوزه اعتیاد اقدامات ما پیشگیرانه است اما اقدامات مقابله‌ای همچنان با قدرت ادامه دارد.
قائم مقام مدیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به اقدامات خوب ستاد مبارزه با موادمخدر تصریح کرد: در دیدار اخیر حضرت آقا فرمودند انتظار این است که دستگاه‌ها بهتر و بیشتر به وظایفشان عمل کنند. ما قطعاً توفیقات بسیاری داشته‌ایم و باید طبق فرمایش رهبری ورود جدی‌تری هم داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: اعتیاد صرفاً مربوط به ایران نیست بلکه دنیا با این معضل روبرو است. به طوری که اخیراً در روسیه و در نشستی مهم عنوان شد که دنیا در زمینه مبارزه با موادمخدر توفیق چندانی نداشته است. مویدی تأکید کرد: باید تلاش کنیم نگاه بلند حضرت آقا و مسئولان نظام در این حوزه محقق شود.
قائم‌مقام مدیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: متأسفانه در کشور با جهل دانش اعتیاد روبه‌رو هستیم. همه ما باید این جهل را تبدیل به آگاهی کنیم تا مردم با دانش به سمت موادمخدر تمایل پیدا نکنند. وی در پایان خاطرنشان کرد: افزایش دانش بستری خواهد بود که می‌تواند زمینه‌ساز کاهش گرایش اعتیاد در میان جوانان باشد.

کد مطلب: 103133
 
Share/Save/Bookmark